Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Na Poříčí 12, Praha

• Prevence syndromu vyhoření v pomáhajících profesích
  • Nacházení vnitřních zdrojů
  • Post traumatické stavy

Umístění: Soukromá praxe: Ymca

Každá návštěva u Kateřiny pro mne je jako bych se napila živé vody. Před časem jsem v krátké době za sebou přižila dvě tragické události. Přes mojí psychiatričku jsem získala kontakt na Kateřinu a jsem za to moc ráda. Kateřina pohladí po duši i po těle. Je málo lidí, kteří dokážou být tak empatičtí a vnímaví. Díky jejímu citlivému přístupu a úžasné masáži dokážu - aspoň na pár hodin - zapomenout na svoje trápení. Díky Vám, Kateřino

Umístění: Soukromá praxe: Ymca

Kateřina Erlebachová mi byla doprovoden při vyrovnávání se s tězkou životní situací jakým byla operace srdce. Její jemné uvolňující masáže mi pomohly zvládat stres a úzkost s operací spojené. V krizové fázi jsme se scházely i několikrát do měsíce. Projevila vysokou míru empatie, kterou jsem velmi potřebovala při vyrovnávání se se strachem, vždy jsem se v její přítomnosti cítila v klidu a bezpečí. Po prvotní rekonvalescenci pokračujeme v setkávání jednou za 4 až 6 týdnů. Paní Kateřina vždy na první pohled odhadne můj aktuální psychický stav. Odcházím vždy uvolněná a s novou energií. Děkuji!

Děkuji, Thereso

Umístění: Soukromá praxe: Ymca

Muzete ocekavat hluboke prozkoumavani sebe sameho, ktere prichazi slovem, velmi zajimavymi, lehkymi a presto intenzivnimi cvicenimi (ovsem zadna rozcvicka! :-), a pote chvilka prace s telem, ktera jaksi doplni presne to, o cem byla rec pred chvili. Co se tela tyce, netusila jsem, jake mezivrstvy v tele vubec existuji, co vlastne muzu citit...jenze to same se mi deje i v hlave! Navstevu pani Erlebachove mohu jedine doporucit, ale rovou rikam, je to spis beh na dlouhou trat, rychla reseni hledejte jinde. Chodim rok a pul, a verte, dejou se veci!!! Velmi si cenim toho, jak hluboce mi tato zena dokaze porozumet, vcitit se, a jak ma v zasobarne svych dovednosti vzdy neco, co presne pasuje na moje rany. Jeste nedavno bych neverila tomu, ze se daji ve veku 40+ proslapavat nove, lepsi, ucinnejsi cesty, ktere memu zivotu postupne prinasi hezci ziti a prozivani, vetsi lasku k sobe same, vetsi uctu, toleranci a radost, tu predevsim - aniz byste kvuli tomu museli bourat rodinu, manzelstvi, vazby...ale to si asi musi kazdy zazit, jinak se tomu tezko veri:-)

Děkuji za vaše hodnocení

Umístění: Soukromá praxe: Ymca Zájem o život vlastního těla

Ke Kateřině Erlebachové chodím pravidelně již rok. Je to hluboké dobrodružství poctivé tělové práce. Díky kvalitě jejího vnímavého přístupu mohu i já v její péči a bezpečí naslouchat svému tělu, jeho impulsům, zprávám i vzpomínkám. Mohu je s ní sdílet a díky erudici a moudrosti paní Erlebachové odcházím vždy inspirovaná k dalším krokům na vlastní cestě životem. Paní Erlebachová vnímá jak mé tělo z masa a kostí, tak energii se kterou přicházím a kterou díky společné práci mohu proměňovat.
Je to krásný proces a jsem šťastná, že mě čekají další společná setkání.
Viola Ježková

Velice děkuji

Umístění: Soukromá praxe: Ymca generalizovana panicka porucha, tiky, stres, napětí, syndrom vyhoření, OCD

S psychickými problémy se potýkám již od ranného dětství. Díky tomu jsem si prošla mnoha terapiemi i mnoha alternativními metodami, a tak už opravdu poznám kvalitní terapii a kvaltní pomoc. K paní Erlbachové chodím od jara 2017 a její přístup a uvolňující masáže jsou neskutečně nápomocné. Každý člověk ve velkém napětí ocení každou minutu uvolnění a to paní Kateřina opravdu umí navodit skvěle! V mém případě už mají terapie pracující s tělem větší smysl a účinek než jen ty mluvící a tadle je opravdu vynikající k procítění samasebe. Zavedla bych to povinně každému člověku ve stresu. Vřele doporučuji.

Zdravím vás a moc děkuji za vaše hodnocení. Cením si toho. K. E

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, prosím, stále váhám s návštěvou odborníka, ale jsem denodenně ve stresu a nevím, jak z něho ven...zabýváte se i úzkostmi, problémy s komunikací a syndromem vyhoření?
    Děkuji

Zdravím Vás, úzkosti, problémy s komunikací a syndrom vyhoření může mít velmi úzkou souvislost. Každý, kdo je dlouhodobě vystaven tlaku a stresu nakonec na svém těle začne pociťovat symptomy - bolesti hlavy, smutné, mlčenlivé nálady, slabé dýchání, skleslost, nebo naopak nemožnost odpočinku, či silné únavy, může se objevovat pocit, že "nemohu mít z ničeho radost" atp. Velmi doporučuji na nic nečekat a co nejdříve vyhledat psychoterapeuta. Můžete zkusit institut Biosyntézy, tam jsou fajn terapeuti, nebo Centrum Alivio, pokud jste z Prahy

Kateřina Erlebachová

• NeDobrý den,ráda bych se Vás zeptala.Již navštěvují psychiatra už 12 měsíců, léky pravidelně užívám cca 7 měsíců,adjuvín po jedné tabletě denně..Navštěvuji i psychologa cca. 4 měsíce.Před rokem po nemocí jsem měla pan.ataky.Dnes trpím depresi či úzkosti.Přesná diagnóza mi nebyla určena.Prosím o Vás o radu.Nekdy se cítím dobře ale stále se stavy vracejí že musím užít Neurol.Proč se stále stavy vracejí?Myslela jsem že se tomuto umím už ubránit ale bohužel a nebudu se tomuto podávat ale někdy je to nezvladatelné.Děkuji předem za odpověď.PŽ

Zdravím Vás, paní PŽ
    to, že se Vám stavy, které popisujete vracejí po nemoci je přirozené. Z Vaší zprávy jsem vyrozuměla, že se intenzívně věnujete terapii a chodíte i k psychiatrickému vyšetření. Je dobré, že děláte hodně proto, aby se Váš stav zlepšil. Vidím, že navštěvujete psychologa teprve 4 měsíce. To je dost krátká doba na to aby byly změny vnímatelné. Podporuji Vás v tom, aby jste vydržela a zhodnotila změny po delší době návštěv u psychologa. Pokud by jste chtěla využít i doplňkové terapie - práce s tělem, můžete zavolat na Psychosomatickou kliniku na Břevnov a objednat se. Ráda se Vám budu věnovat. S přátelským pozdravem Kateřina Erlebachová

• Prevence syndromu vyhoření v pomáhajících profesích
  • Nacházení vnitřních zdrojů