Kateřina Erlebachová, ostatní Praha

Kateřina Erlebachová

Ostatní, Psychoterapeut Více

9 názorů

Uložit


Adresy (2)

Na Poříčí 12, Praha
Soukromá praxe: Ymca

Na této adrese online kalendář není aktivní

Soukromý pacient (bez pojištění)


Přijímám: dospělí
Hotovost, Bankovní převod
Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily ostatní v okolí
Patočkova 712/3, Praha 6, Praha
Psychosomatická klinika

Na této adrese online kalendář není aktivní

Soukromý pacient (bez pojištění)


Přijímám: dospělí
Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily ostatní v okolí

Zkušenosti

Léčené nemoci

 • Prevence syndromu vyhoření v pomáhajících profesích
 • Nacházení vnitřních zdrojů
 • Post traumatické stavy
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

Názory pacientů

5

Obecné skóre
9 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
J
Umístění: Soukromá praxe: Ymca Jiný

Ke Kateřině docházím od roku 2015 na psychoterapii, prožila jsem složité dětství i mládí, mám zdravotní obtíže, což jsou okolnosti, které mě donutily vyhledat odbornou pomoc. Přístup Kateřiny je plně respektující, jemný a empatický. Na každém našem setkání vytváří bezpečný prostor pro terapeutickou práci. Perfektně kombinuje metody a přístupy práce na míru aktuálním potřebám, se kterými přicházím, navíc je možné pracovat s tělem a energií, čili nepracujeme pouze slovně. Práce s tělem je oproti klasické psychoterapii dalším kanálem, díky kterému klient může doslova na vlastní kůži prožít a nechat se prostoupit pocitem bezpečí, důvěry a podpory. Za ty roky společné práce mám ke Kateřině plnou důvěru a není téma, které bychom nemohly společně otevřít a pracovat na jeho uzdravení. Díky ní se začínám orientovat ve složitém terénu vnitřního světa, zraněních, stínových tématech a mechanizmech znovuotevírání vnitřních ran a nacházím zdroje k jejich ošetření, zpracování.
Velmi Kateřině děkuji za světlo a teplo, které vnáší do mého života.


M
Ověřeny pacient
Umístění: Psychosomatická klinika Jiný

neurazí, nenadchne. mindfulness kurz s očekávatelným programem a obsahem, nic navíc, chybí dynamika, trochu nudné. terapie vlídná, otevřená názorům a vstupům účastníků (možná až moc, někdy jsou vstupy typu rada dalšího spíše rušivé a ne vždy vítané)


O
Ověřeny pacient
Umístění: jiné místo Jiný

Ke Kateřině docházím zhruba 2 roky na masáže, důležitý je pro mě i úvodní rozhovor před každou masáží a uvědomění si, jak na tom aktuálně jsem. Samotná masáž probíhá s maximálním naladěním na klienta. Osobně si nejvíce cením možnosti, že mohu kdykoliv cokoliv říci a masáž probíhá podle toho, co v danou chvíli potřebuji. Kateřina nabízí bezpečný prostor s velkou dávkou empatie i nadhledu. Doporučuji. Olga S.


R
Umístění: Soukromá praxe: Ymca Jiný

S paní Kateřinou se setkávám od dubna 2020. Její profesionální a citlivý přístup mi pomáhá vidět můj život z jiné perspektivy a jsem nadšená, jak to funguje. Nemám obavy ji požádat o radu, přinést na konzultaci jakékoliv téma nebo prostě chvilku jen tak mlčet. Baví mě, že propojuje více prvků - duši, dech, cvičení i jiné pomůcky. Po našich konzultacích se cítím silnější. Těším se na další práci. Renata


D
Ověřeny pacient
Umístění: Soukromá praxe: Ymca

Každá návštěva u Kateřiny pro mne je jako bych se napila živé vody. Před časem jsem v krátké době za sebou přižila dvě tragické události. Přes mojí psychiatričku jsem získala kontakt na Kateřinu a jsem za to moc ráda. Kateřina pohladí po duši i po těle. Je málo lidí, kteří dokážou být tak empatičtí a vnímaví. Díky jejímu citlivému přístupu a úžasné masáži dokážu - aspoň na pár hodin - zapomenout na svoje trápení. Díky Vám, Kateřino


T
Ověřeny pacient
Umístění: Soukromá praxe: Ymca

Kateřina Erlebachová mi byla doprovoden při vyrovnávání se s tězkou životní situací jakým byla operace srdce. Její jemné uvolňující masáže mi pomohly zvládat stres a úzkost s operací spojené. V krizové fázi jsme se scházely i několikrát do měsíce. Projevila vysokou míru empatie, kterou jsem velmi potřebovala při vyrovnávání se se strachem, vždy jsem se v její přítomnosti cítila v klidu a bezpečí. Po prvotní rekonvalescenci pokračujeme v setkávání jednou za 4 až 6 týdnů. Paní Kateřina vždy na první pohled odhadne můj aktuální psychický stav. Odcházím vždy uvolněná a s novou energií. Děkuji!

Kateřina Erlebachová

Děkuji, Thereso


M
Ověřeny pacient
Umístění: Soukromá praxe: Ymca

Muzete ocekavat hluboke prozkoumavani sebe sameho, ktere prichazi slovem, velmi zajimavymi, lehkymi a presto intenzivnimi cvicenimi (ovsem zadna rozcvicka! :-), a pote chvilka prace s telem, ktera jaksi doplni presne to, o cem byla rec pred chvili. Co se tela tyce, netusila jsem, jake mezivrstvy v tele vubec existuji, co vlastne muzu citit...jenze to same se mi deje i v hlave! Navstevu pani Erlebachove mohu jedine doporucit, ale rovou rikam, je to spis beh na dlouhou trat, rychla reseni hledejte jinde. Chodim rok a pul, a verte, dejou se veci!!! Velmi si cenim toho, jak hluboce mi tato zena dokaze porozumet, vcitit se, a jak ma v zasobarne svych dovednosti vzdy neco, co presne pasuje na moje rany. Jeste nedavno bych neverila tomu, ze se daji ve veku 40+ proslapavat nove, lepsi, ucinnejsi cesty, ktere memu zivotu postupne prinasi hezci ziti a prozivani, vetsi lasku k sobe same, vetsi uctu, toleranci a radost, tu predevsim - aniz byste kvuli tomu museli bourat rodinu, manzelstvi, vazby...ale to si asi musi kazdy zazit, jinak se tomu tezko veri:-)

Kateřina Erlebachová

Děkuji za vaše hodnocení


Ověřeny pacient
Umístění: Soukromá praxe: Ymca Zájem o život vlastního těla

Ke Kateřině Erlebachové chodím pravidelně již rok. Je to hluboké dobrodružství poctivé tělové práce. Díky kvalitě jejího vnímavého přístupu mohu i já v její péči a bezpečí naslouchat svému tělu, jeho impulsům, zprávám i vzpomínkám. Mohu je s ní sdílet a díky erudici a moudrosti paní Erlebachové odcházím vždy inspirovaná k dalším krokům na vlastní cestě životem. Paní Erlebachová vnímá jak mé tělo z masa a kostí, tak energii se kterou přicházím a kterou díky společné práci mohu proměňovat.
Je to krásný proces a jsem šťastná, že mě čekají další společná setkání.
Viola Ježková

Kateřina Erlebachová

Velice děkuji


L
Ověřeny pacient
Umístění: Soukromá praxe: Ymca generalizovana panicka porucha, tiky, stres, napětí, syndrom vyhoření, OCD

S psychickými problémy se potýkám již od ranného dětství. Díky tomu jsem si prošla mnoha terapiemi i mnoha alternativními metodami, a tak už opravdu poznám kvalitní terapii a kvaltní pomoc. K paní Erlbachové chodím od jara 2017 a její přístup a uvolňující masáže jsou neskutečně nápomocné. Každý člověk ve velkém napětí ocení každou minutu uvolnění a to paní Kateřina opravdu umí navodit skvěle! V mém případě už mají terapie pracující s tělem větší smysl a účinek než jen ty mluvící a tadle je opravdu vynikající k procítění samasebe. Zavedla bych to povinně každému člověku ve stresu. Vřele doporučuji.

Kateřina Erlebachová

Zdravím vás a moc děkuji za vaše hodnocení. Cením si toho. K. E


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz


 • Dobrý den, prosím, stále váhám s návštěvou odborníka, ale jsem denodenně ve stresu a nevím, jak z něho ven...zabýváte se i úzkostmi, problémy s komunikací a syndromem vyhoření?
  Děkuji

  Zdravím Vás, úzkosti, problémy s komunikací a syndrom vyhoření může mít velmi úzkou souvislost. Každý, kdo je dlouhodobě vystaven tlaku a stresu nakonec na svém těle začne pociťovat symptomy - bolesti hlavy, smutné, mlčenlivé nálady, slabé dýchání, skleslost, nebo naopak nemožnost odpočinku, či silné únavy, může se objevovat pocit, že "nemohu mít z ničeho radost" atp. Velmi doporučuji na nic nečekat a co nejdříve vyhledat psychoterapeuta. Můžete zkusit institut Biosyntézy, tam jsou fajn terapeuti, nebo Centrum Alivio, pokud jste z Prahy

  Kateřina Erlebachová

 • NeDobrý den,ráda bych se Vás zeptala.Již navštěvují psychiatra už 12 měsíců, léky pravidelně užívám cca 7 měsíců,adjuvín po jedné tabletě denně..Navštěvuji i psychologa cca. 4 měsíce.Před rokem po nemocí jsem měla pan.ataky.Dnes trpím depresi či úzkosti.Přesná diagnóza mi nebyla určena.Prosím o Vás o radu.Nekdy se cítím dobře ale stále se stavy vracejí že musím užít Neurol.Proč se stále stavy vracejí?Myslela jsem že se tomuto umím už ubránit ale bohužel a nebudu se tomuto podávat ale někdy je to nezvladatelné.Děkuji předem za odpověď.PŽ

  Zdravím Vás, paní PŽ
  to, že se Vám stavy, které popisujete vracejí po nemoci je přirozené. Z Vaší zprávy jsem vyrozuměla, že se intenzívně věnujete terapii a chodíte i k psychiatrickému vyšetření. Je dobré, že děláte hodně proto, aby se Váš stav zlepšil. Vidím, že navštěvujete psychologa teprve 4 měsíce. To je dost krátká doba na to aby byly změny vnímatelné. Podporuji Vás v tom, aby jste vydržela a zhodnotila změny po delší době návštěv u psychologa. Pokud by jste chtěla využít i doplňkové terapie - práce s tělem, můžete zavolat na Psychosomatickou kliniku na Břevnov a objednat se. Ráda se Vám budu věnovat. S přátelským pozdravem Kateřina Erlebachová

  Kateřina Erlebachová

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti

Léčené nemoci

 • Prevence syndromu vyhoření v pomáhajících profesích
 • Nacházení vnitřních zdrojů
 • Post traumatické stavy
Zobrazit všechny léčené nemoci