Karel Pavlacký, gynekolog Brno

Karel Pavlacký

Gynekolog

Horníkova 34, Brno
Odborný ženský lékař

Dobrý den,musím se připojit k negativním zkušenostem a říct že minimálně v dvou případech poznávám osobní zkušenost s panem doktorem. Neplánovaně jsem otěhotněla v době kdy jsem neměla vyléčenou bak.infekci a čekala jsem nějakou radu jak v tomhle případě postupovat. Pan doktor mi jen roztrhal recepty a řekl že standartní postup je nenasazovat ATB v těhotenství a proto léčbu zahájí až po ŠETINEDĚLÍ. Bylo mi to divné ověřila jsem si to u více zdrojů a zjistila že LÉČBA JE NUTNÁ HNED V 2.TRIMESTRU, jinak hrozí předčastný porod nebo i potrat jinak zdravého plodu. Tohle mi zapřel a když jsem se výslovně na tohle zeptala,lhal že tuhle zkušenost nemá a že léčba je zbytečná. Aby toho nebylo málo při poslední kontrole v 9tt. mi vypsal žádanku na sceening na sebou prosazované pracoviště,SLUŠNĚ jsem ho požádala aby tam přepsal adresu, jelikož jsem v minulém těhu byla na Veveří, byla jsem tam velmi spokojená a jelikož jsem chtěla testy které si sama hradím,vím že mám na tuhle volbu právo. Co ale následovalo mě naprosto zaskočilo, pan doktor na mě začal ŘVÁT že jestli s tím vyšetřením mám problém klidně mohu přejít jinam, to že si vyšetření platím neznamená že si mohu vybírat, když jsem v jeho poradně tak jsem povinná chodit jen tam kam mě on pošle. Zděšeně jsem ze sebe vypravila jen to že to asi proberu s partnerem, vzala jsem si těhu.knížku s fotem z UZ a že půjdu. Nebylo to,ale vše těh.knížku i s fotkou mi vyrval z ruky a ŘVAL že ať mu odpovím hned jestli zůstávám nebo ne, byla jsem z něj naprosto vyděšená, zaskočená pod návalem hormonů jsem mu jen řekla že spíš odcházím. Roztrhal těh.knížku i foto a v podstatě mě vykázal z prostoru ordinace. Vím jistě že se tam vracet nebudu,takové chování jsem u lékaře nikdy nezažila a snad už ani nezažiju. Mimo jiné souhlasím že vybavenost jeho ordinace je velmi zastaralá a chování jako z dob krále Klacka.Rozhodně nedoporučuji

Zanedbáním léčby zánětu jsem předčasně porodila s tříměsíčním předstihem naštěstí zdravého syna.Mudr Pavlacký mi tvrdil že se těhotným nesmí podávat antibiotika a poradil mi užívat extrakty z brusinek. To mi nepomáhalo a trpěla jsem silnými bolestmi a pálním asi čtrnáct dní, přesto nijak nezasáhl. Skončilo to tak, že jsem začala krvácet.Místo toho aby mě okamžitě odeslal jako těhotnou s krvácením a opravdu silnými bolestmi do nemocnice, tak mi předpsal hořčíkové tablety a poslal mě domů. Bolest se jestě ten den změnila v křeče a silné krvácení a nastartoval se předčasný porod.V porodnici se dost divili, že pan doktor zánět neléčil..Jaký stres a strach prožívají rodiče kterým se narodí dítě narozené takto předčasně si dokáže představit jen málokdo. Nejdřív jestli dětátko vůbec přežije, potom jestli bude postižené,řada nekonečných dnů, kdy se na miminko můžete dívat jen skrze sklo inkubátoru a držet mu pěsti, týdny čekat než ho budete moci obejmout a doufat že vše bude v pořádku. Syn je jako jedno z mála dětí narozených v 26. týdnu těhotenství naprosto v pořádku. Když ale pomyslím na to že to většinou dopadá o dost hůř a chybou bylo velmi pravděpodobně chyba v léčení zánětu, tak podle mého názoru mudr. Pavlacký není osoba na správném místě a v mém případě rozhodně udělal chybu. a toto je názor několika lékařů na sobě zcela nezávislých. Já si pod pojmem odborný lékař představuju něco jiného

Připadne mi, že pan doktor vydělává na všem, za normální preventivku jsem musela zaplatit, to mi příjde fakt postavené na hlavu. Navíc mi bezdůvodně chtěl změnit antikoncepci, ikdyž nemám žádné problémy proč by tak měl učinit. Když jsem přišla se zánětem, tak mi vzal stěry a pod tím jeho mikroskopem, mi říká, že je to mykoza a ještě ,,něco,, co nemůže identifikovat, proto odešle na podrobnější rozbor, takže mi pan doktor předepsal čípky na mykozu....a až za měsíc byli výsledky.....pry je vše v naprostém pořádku....a má mu člověk vůbec věřit? Mykozy se mi vrací, a nejspíš proto, že tam je nějaký problém který by byl zapotřebí vyléčit.....a čípky to asi nezpraví....
Už toho mám dost a přecházím k jinému lékaři!!!!! Nedoporučuji!!!!!

G

vstupní popl činil 500,-
za každoroční prev.vyš vďy musím poplatek zaplatit, byť je zdarma, je mi oznámeno,že jsem byla vyš.nadstandartně.
ambul. je vybavena starými přístroji,vše je jakési "staré", ale śpinavé se mi nezdá.
lékaŕ mi však předepisuje neustále léky, ktré nemají s mými probl. nic spol., např
na bakterie jsem dostala Rp na vit.na hyperakt.moč měchýŕ,myslím,že předepisuje mimo jiné i to, za co mu bude nehjen poklepáno po rameni.
léky,jsou často pro mě nevhodné a jsem na to vl. upozorněna až lékárnicí.
Sestry jsou tam často obměňovány, za posl 2 roky 4 sestra....tak za zamyšlení to stojí.
jen ne mně, protože hledám jiného lékaře,
lékaře, který se mnou také promluví a ne mi zdělí diagnozu pohozením lab. výsledku pohozením na stůl.

Souhlasím se všemi negativními příspěvky a přidám své zkušenosti.
S pacientkami vůbec o jejich problémech nemluví a neodpoví ani na přesně formulované otázky. Neustále jsem trpěla mykózou, po příčině těchto zánětů se nikdy nepídil a téměř každý měsíc mi předepisoval čípky a masti. Když jsem si pro ně šla do lékárny, paní lékárnice se zhrozila jak mi mohl předepsat takové léky, které se mezi sebou bijí a stav můžou pouze zhoršit. Žádala jsem ho, aby mi napsal nějakou mast i pro přítele, načež mi odpověděl, že se to nepřenáší!!! Změnila jsem partnera a uďelal se mi vaginální opar, byla jsem z toho nešťastná a prosila ho o nějaký antivirotika, aby se to zastavilo už v počátku, zvlášt když jsem nikdy v životě neměla opar ani na rtech! Předepsal mi POUZE LÍH se slovy "Já mám taky herpes dvakrát do roka a můžu s tím žít!" Ošetření líhem bylo hrozně bolestivé a opar se často vracel. Líh mi kůži úpně vysušil až praskala. Když to pan "doktor" viděl, řekl, že je velice zvláštní, abych tohle měla ve dvaceti letech, že to mají ženský po přechodu, a že mám nějakou hormonální poruchu. Předepsal mi jakýsi gel, zakroutil hlavou a dodal " to se musí sledovat, přijďte za půl roku" (Když už měl za to, že jde o hormonální poruchu, měl mě poslat alespoň na nějaké vyšetření, ne?)Se záněty už jsem k němu nechodila, lékárnice se mnou vše prokonzultovala, a dalo by se říct, že mě začala léčit, po skončení léčby mi ješte poradila přípravky pro navrácení vaginální flory a předcházení zánětů. Když jsem přišla po půl roce a říkala jsem mu, že to bylo pravděpodobně způsobeno tím líhem, odpověděl " Jak říkám to se musí sledovat, přijďte zase za půl roku" Už jsem nepřišla a ani nepřijdu. Našla jsem si skvělou paní doktorku s velkým pochopením a zájmem o vás jako o člověka. A ještě zmíním, že jsem 5 let užívala antikoncepci, která je určená pro léčbu nadměrného akné a pro léčbu žen s vyšším obsahem mužských pohlavních hormonů (nikdy jsem neměla ani nadměrné akné ani vyšší obsah mužských hormonů) a smí se brát jen několik měsíců! Jeho předpotopní ordinaci a obrovským nástrojům, díky nimž bylo vyšetření vždy velice bolestivé se raději velkým obloukem vyhněte.

tak i ja pridam svoji velmi negativni zkusenost...

od r. 2001 jsem chodila k MUDr. Pavlackemu, preventivky, predepsani antikoncepce...to vse bylo ok, do doby, nez jsem se vdala a chtela mit dite. Neudelal zadne potrebne vysetreni, aby zjistil proc tomu tak je, po vic jak roce me preposlal na kliniku asistovane reprodukce. Otehotnela jsem na poprve a presla zpatky k nemu. To ze se tam sestry stridaji jak na bezicim pasu me nijak nezneklidnovalo. Velmi me sokovalo, kdyz prede mnou sestra doplnovala kondomy, na vysetrenu vnitrnim UTZ, ty ji spadly na zem, ona je posbirala a dala do nadoby k tem sterilnim!!!! Fakt humus!!!

V cca 10tt jsem mela vystup se sestrickou, ktera me pak slovne napadla a rekla, ze nemam pravo nikomu vyhrozovat, a to jsem rekla dr. na co mam narok, co mi rekli na socialce!!!! To byla posledni kapka me trpelivosti, dr. pak taky nebyl 2x prijemny, kdyz jsem zacala prosazovat prava pacienta...vysetreni nebylo vzdy bezbolestne. Porad jsem trpela nejakyma vytokama, se nedivim, kdyz se mu vali kondomy po zemi a sestra je pak dava k cistym, ze jsem tam u nej neco chytla.
Stiznost by s nejvetsi pravdepodobnosti byla zametena pod koberecek....ale k memu pribehu, utekla jsem od nej k pani dr. Dobrovolne...ta zjistila rozsahly zanet spodku...

Tohoto dr. nechci uz nikdy v zivote videt, je to ostuda vsech lekaru!!!!! Mel by se stydet, ani vybaveni ordinace neodpovida dnesnim standartum! A co mam maminky kolem a co s nim mely zkusenost, vsechny me pred nim varovaly, ja se bala odejit. Diky Bohu jsem nasla odvahu, utekla jsem a ted mam nadherneho chlapecka a super pani doktorku!

Musím také reagovat a souhlasit s názorem, že se tento doktor snaží na pacientkách co nejvíce vidělat.

Má zkušenost: Poprvé jsem k němu šla ve druhém měsící těhotenství. Pominu-li vstupní poplatek (který žádný předpis nepřikazuje platit, ale člověk když se snaží obvolávat gynekology v Brně a slyší jen samé "máme plno", rád nakonec i zaplatí zato, že ho aspoň někdo přijme), bylo zpočátku vše relativně v pohodě. Problém nastal při předepisování 2.velkého ultrazuku. Žádala jsem ho, abych byla opět, jako poprvé, vyšetřena na Veveří. Odmítl mi předepsat pozvánku, prý posílá jinam - na placený a údajně "kvalitnější" a proto pozvánku nepotřebuji (pozn.: i 2. velký ultrazvuk by měl být bezplatný, plně hrazený pojišťovnou). Má logická otázka: "Proč bych měla chodit jinam, když můžu na místo, které znám a provedou komplet vyšetření na velmi vysoké úrovni a ještě je plně hrazeno pojšťovnou?" ho nakonec dovedla do tak nepříčetného stavu, kdy po mě v 19. týdnu těhotnství začal křičet a nakonec mi ofotil kartu a řekl, ať si jdu kam chci. Následně jsem zjistila, že ultrazvuk, na který mě posílal - by byl pouhým ultrazvukem srdce a nikoliv komplet orgánů dítěte. Tedy ve fázi, kdy je předpoklad, že je plod úplně zdravý absolutně nesmyslný. Zřejmě nějaký doktorův kamarád a jeli napůl :-)
Chtěla jsem podat stížnost, ale vzhledem k tomu, že jsem řešila úplně jiné starosti mi utekla lhůta :-(
nakonec ale myslím, že veřejné recenze jsou lepší vizitkou než nějaká stížnost, která stejně skončí pod koberečkem.

Dale mi vadilo:
neustálé střídání sester,
neustále nucení neschopenky, ač jsem byla zcela vpořádku a neměla zaměstnání, které by ji vyžadovalo
neustálé nucení vitamínů, s dodatkem "však ono se na testech pak ukáže, že budete mít nedostatek železa, když je nebudete brát" (pozn.: testy dopadly na výbornou, ale to už jsem naštěstí u dr. nebyla)

Šla jsem k nemu asi v 17ti letech po prvním pohlavním styku,jasně jsem mu tehdy řekla,že styk asi nebyl úplný,protože jsem opravdu nevěděla jak to má poprvé vypadat,ostatně jako každá.Doktor i přestoto upozornění mě vyšetřil velice hrubým způsobem a až jsem vykřikla bolestí,tak reagoval slovy "Vždyť už jste souložila ?!?" poté mne nechal odejít.Doma jsem zjistila,že mírně krvácím a tudíž mi došlo,že mne zřejmě odpanil! Byla jsem mlada a styděla jsem se za to,takže jsem to nikomu raději neřekla.Myslím si,že jako doktor by něl vědět,že ne vždy při prvním styku se musí protrhnout panenská blána a ještě ke všemu,když jsem ho na to upozorňovala! K tomuhle doktorovi bych neposlala ani nejhorší nepřítelkyni!!!