Jolana Presperínová, plicní lékař Liberec

MUDr. Jolana Presperínová

Plicní lékař

Klášterní 117/2, Liberec
Ordborný plicní lékař

Zobrazit ostatní profily plicních lékařů v okolí

Paní doktorka a hlavně její zdravotní sestra by si měly uvědomit, že v 80-ti letech také nebudou mít tak dobrý sluch, zrak a především paměť jako mají dnes.Jejich necitlivý, posměšný a arogantní přístup vůči pacientovi mě šokoval!

Milí spoluobčané : tento příspěvek je na výzvu editora přepracován - zdál se mu býti dosti nevhodným. Ale fakt, že dokroři nevyléčí - jen léčí ho už nezajímá.

paní doktor mě neléčila - ale svým zásahem riskovala prohloubení mých potíží.

Už ani nevím, kdo z těch bílých plášťů mi předepsal Betaloc - prý na regulaci krevního tlaku, se kterým jsem neměl nidky problém. Po čase se dostavily problémy s průduškami. . . Pán v bílém plíšti mě poslal k paní Presperínové.

Ö její arogantní a nevlídné sestře se snad ani nemá cenu vyjadřovat.

Paní Presperínová - aniž by udělala nějaké důkladnější vyšetření, dospěla k závěru, že mám začínající astma a hned mi předepsala Symbicort. . . . on sice pomáhá ale způsobuje další vedlejší účinky.

Tedy jsem si nastudoval vedlejší účinky Betaloc - a zjistil, že za mými problémy s průduškami ( ve fitku a na kole jsem se zadýchával ) je právě Betaloc. Poslal jsem do "patřičných míst" oba "lékaře" - Betaloc i Symbicort hodil do koše, upravil jsem si jídelníček, pitný režim a mám pokoj. Díky pitnému režimu jsem si vyléčil i chronickou rýmu. Paní doktor se ani neobtěžovala si zjistit, jestli náhodou za mými problémy není reakce na nějakou jedovatou chemii, kterou bílé pláště nazývají léky. Léky to nejsou - kdyby byly - tak nás vyléčí. Jde jen o veliké peníze, těžký business s naším zdravím, s našimu životy - nic víc.

"Z času na čas navštívím lékaře, nechám se vyšetřit, protože i lékař musí (z něčeho) žít. Potom jdu do lékárny pro léky, protože i lékárník chce žít. Následně léky vyliji do kanálu - protože i já chci žít." Mark Twain

Posílám odkaz - pojednání o léčbě rakoviny, kterou je možné v pohodě léčit, stejně jako astma, cukrovku a další civilizační choroby, které mají lidi třeba jen z pítí vody z PET lahví - jsou tam ftaláty, dioxiny. . . . a bílé pláště vydělávají na provizích za předepisování léků.

Jen ten podvod s chlesterolem. . . .

TOHLE SI DOBŘE PŘEČTĚTE : http:www.moje-pravdy.czz-jinych-zdrojuzajimave-clanky35-neroztrideno1418-sokujici-pravda-o-rakovine - to není reklamní ale osvětový článek o tom, jak se máme vyhnout rakovině ev. ji léčit.

Proto se o sebe starám sám - a je mi dobře. . . jsem zdráv.

Z toho vyplývá, že moderní medicína - myslím tím medicínu chemismu lidského těla ( ne tu mechanickou, kdy řežou, sešívají apod - to jim jde dobře ) je na totálně slepé koleji, protože "lékaři" absolutně netuší o co běží.

Anebo jsou tak zmanipulovaní medicínou, že vás jen léčí - ale nikdy nevyléčí.

Třeba astma - to je problém příjmu vody. . . . . prosté, jednoduché - mohu poradit, poslat odkazy. . . .

s nevšední úctou

Aleš Svoboda

Dovolím si doplnit osobní zkušenost.
Co návštěva - to trauma.
Neochotná, nepříjemná sestra - už jen setkání s ní dokáže naštvat na celý den.
Poté co jsem se představil mi odpověděla "PROSÍM". . .
Na moji poznámku o nevychované sestře reagovala paní doktor značně podrážděně s odkazem, že sestra má jednoho pacienta před sebou, druhý je před ordinací a další v čekárně. . .
Nechápu, jak vyřizování pacientů souvisí s nevychovaností.
Kdyby měly e-mail - mají po problému.
Tedy : mizerně zorganizovaná ordinace.
Poslední extempore - dnes v poledne.
Došel mi SYMBICORT - pokoušel jsem se na paní doktor najít e-mail. Se svojí obvodní lékařkou, jakož i se svým kardiologem většinou komunikuji přes e-mail. Mám tak zajištěno, že telefonem neotravuji v ordinační dobu - ale vše je vždy přesně zařízeno.
Paní doktor e-mail nemá a svůj soukromý mi prý nedá. . . ha ha.
Dožadovala se po mě nějaké zdravotní dokumentace, aby si udělala představu o aktuálním zdravotním stavu.
Nabídl jsem zprávu poslat mailem - marně. . . v ordinaci vládne středověk. .
Na můj dotaz "jak mám vlastně dokumentaci doručit, když sídlíme 20 km od Liberce a vracím se do města v době, kdy paní Presperínová už dávno není v ordinaci - a e-mail nemá" mi nedokázala odpovědět.
Doporučil jsem jí absolvovat manažerský kurz, aby jí naučili zvládávat denní agendu - tedy v klidu se věnovat klientům a poté bez nervů u telefonu vyřizovat maily.
Dle očekávání se paní urazila.
Na doktory, kteří si myslí, že se jim budou lidi klanět jako nadlidem a že se ani neodváží se na cokoliv zeptat, jsem absolutně alergický.
Paní doktor jaksi pozapomněla, že je v ordinaci pro nás - ne my pro ni.
Opět se urazila - doporučila mi najít si jiného lékaře a sekla mi s telefonem - bez pozdravu.
NechťA žije Hippokrates.
Ale toho asi paní doktor nezná.
Takže závěr : jsem bez léku - a budu do doby, než si najdu jiného lékaře.
Ale zato si stihnu velmi rychle napsat stížnost na lékařskou komoru.
Aleš Svoboda

Takový přístup od lékaře jsem ještě nezažila. Když jsem vysvětlila své problémy, tak s posměšným tónem v hlasu mi sdělovala, že tak špatně dýchat jako to dělám já,umí taky, v tonu řeči bylo znát, že mě považuje za simulanta. Po dvou operacích srdce, jsem už prošla přes řadu lékařů a nikdy jsem takovéto jednání nezažila. Na otázku proč jsem ještě nebyla na plicním jsem řekla, že kdyby mě tam někdo poslal, když mé potíže trvají od dětství, jsem ztěží mohla odpovědět, protože jsem šla vždy tam, kam jsem měla jít. Moje problémy ze srdcem byly závažnější a potíže s velkou únavou a zadýcháváním byly zřejmě spojovány s nedostatečnou činností srdce, jinak si to neumím vysvětlit. Když se mě ptala,jaké jsem měla pocity po první operaci, kterou jsem prodělala v 8 letech, tak to ať se na mě nezlobí,to si neumím vzpomenou po tak hodně letech (40),jen jsem si pamatovala, že jsem nesměla běhat, cvičit, hrát si s dětmi míčové hry apod. No děs.Jak u výslechu a posměšky v hlase a přitom já si ani při záchvatu žlučníku nebo v noci když omdlím (párkrát se mi to stalo,zatím se neví,čím to je)nevolám sanitku ani lékaře, jen druhý nebo třetí den teprve, když je mi lépe,tak jdu k obvodní. Jsem úplně sama,tak se snažím co nejvíce vydržet,protože kdyby mě nechali v nemocnici,tak se mi nemá kdo postarat o psa a kočku. Navíc se starám o otce s Alzheimerem,takže ho nemůžu nechávat samotného. Tak necitlivý a přezíravý přístup jsem ještě nezažila ani u největších kapacit v Praze, kam jezdím kvůli srdci a ti by tedy měli být právo pyšní na svou práci. Přes to, že jsem po ní nechtěla ani neschopenku, ani posudek, jen se poradit, co s tím zadýcháváním se dá ještě dělat, kromě rehabilitace,tak to jsem poprvé byla šokována a nevěřila jsem, co mi o této lékařce říkali jiní. Na její dotaz proč mám takový červený obličej,jsem řekla, že to mám asi žilky nebo růžovku (chodila jsem s tím 3 roky ke kožní lékařce a ani kosmetický laser za 2500 mi s tím nepomohl a díky tomu vypadám jako alkoholička, vypadala,že má pochybnosti, jestli umí vyléčit růžovku nebo žilky lépe než koční lékaři nebo kosmetický salon, ráda k ní přese všechno zajdu - tedy asi ne). Jana Moravcová