Mgr.

Jitka Laliková Šerclová

Fyzioterapeut Combined ShapeCreated with Sketch. přijímá nové pacienty

Calendar-iconCreated with Sketch. Objednat se 28 sjednaných návštěv během posledních 30 dní

English version…

Objednat se

info-iconCreated with Sketch. Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.
  • Fyzioterapie pro Vás Combined ShapeCreated with Sketch.

Ke koupališti 1790/12, Praha 8
    182 00 Praha, hl. město Praha

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Hotovost

Služby

Vyšetření pohybového aparátu 790 Kč
    2. a další fyzioterapie 30 minut 500 Kč
    Poúrazová fyzioterapie včetně sportovních poranění
    Předoperační a pooperační fyzioterapie
    Běžný termín
    Fyzioterapie od 500 kč
    2. a další fyzioterapie 50 minut 700 Kč
    Fyzioterapie / rehabilitace sportovců od 500 kč
    Mckenzie = mechanická diagnostika a terapie (mdt)
    Prevence problémů pohybového aparátu

• Dobrý den, mám dotaz ohledně bolesti zad , kyčlí ,dolních končetin. Již třetím rokem jsem běžec amatér. Běhám ráda, ale již několik měsíců mne iritují bolesti. Při pohybu je to zvládnutelné, někdy bolest ani necítím. Mnohem horší je to po klidové cinnosti. Sedím třeba několik minut, zvednu se a trvá… Více

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Dobrý den, paní Vaňková,
    ano, i pouze jedna fyzioterapie je možná. Vyšetřím Vás a doporučím potřebné.
    Hezký den a omlouvám se za opožděnou odpověď.
    Jitka Laliková Šerclová

• Dobrý den Jitko,

mám problém s bolestí těsně nad zadkem, pouze na pravé straně.. problém začal zhruba 2 měsíce zpět (dá se říct, že sám od sebe, bez fyzické zátěže či úrazu), někdy je bolest téměř neznatelná, někdy zmizí, ale po dnešním tréninku se výrazně znásobila a nerad bych prohloubil… Více

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Dobrý den,
    děkuji za dotaz.
    Abych Vám mohla doporučit efektivní léčbu/cvičení, potřebuji Vás nejprve vyšetřit a zjistit, kde je příčina Vaší bolesti. Co ale obvykle alespoň částečně pomáhá… Více

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

• MÝM CÍLEM je NALÉZT příčinu problémů pohybového aparátu, NAUČIT pacienta porozumět svým obtížím, NAUČIT ho, jak se může LÉČIT SÁM a jak lze PŘEDCHÁZET RECIDIVÁM.
    English version follows the czech one. Click on "Zobrazit více" or "Více".
    Magisterské studium Fyzioterapie jsem ukončila v roce 2003, studovala jsem na FTVS UK.
    Praktikování fyzioterapie se věnuji od studií, aktuálně již 13 let.
    2005 - složení zkoušky v Myoskeletální medicíně
    2009 - složení Mezinárodní McKenzie Certifikované zkoušky, která mě opravňuje užívat titul Cert.MDT
    Díky McKenzie metodě více rozumím potížím pacientů a jsem tak schopná mnohem rychleji zjistit příčinu jejich obtíží a zadat účinnější terapii. Zároveň je metoda úspěšná i tam, kde obvyklé fyzioterapeutické postupy nepřinesly zlepšení stavu anebo plné uzdravení.

S SEBOU na fyzioterapii si můžete donést lékařské zprávy z již proběhlých vyšetření včetně rentgenů, magnetické rezonance, ultrazvuku a CT.
    VYŠETŘENÍ probíhá nejprve formou rozhovoru, kdy se snažím zjistit co nejvíce informací o Vašich obtížích (např. jak se mění v průběhu dne, během Vašeho zaměstnání, sportu, i při běžných denních činnostech jako je vaření, uklízení apod.), abych jim dokázala porozumět a cíleně Vás následně dovyšetřit pomocí různých pohybových testů. OBDRŽÍTE VYSVĚTLENÍ, kde je příčina Vašich problémů, jak s nimi zacházet a jaká cvičení (často jen JEDEN CVIK) je třeba cvičit.

3 FYZIOTERAPIE jsou v průměru DOSTAČUJÍCÍ pro DOSAŽENÍ dostatečného ZLEPŠENÍ anebo ÚZDRAVU.

MY TREATMENT GOALS: to FIND the cause of patient´s problems, EDUCATE patient about her/his problem to understand, why she/he should exercise, to TEACH them how they can TREAT their OWN PROBLEMS and PREVENT RECURRENCES.
    I graduated my studies of Physiotherapy at the Charles university in the 2003. It has been twelve years I work as a physiotherapist.
    2005 - passing an Examination in Musculosceletal medicine at Prague
    2009 - passing an International McKenzie Credentialled Examination at Prague - entitles me to use the title Cert.MDT
    Since I have started to educate at McKenzie approach of Mechanical Diagnosis and Therapy (MDT) in 2007, I understand patients and their problems much more, find the cause of their problems and I am able to give more efficient therapy than I used to. The more practise I have, the more I understand. MDT approach also helps in conditions where general physiotherapy didn´t bring the relief of symptoms or the whole recovery. It is an evidence based approach.
    3 therapeuthical SESSIONS are usually ENOUGH to ACHIEVE an IMPROVEMENT or to RESOLVE the PROBLEM.

• fyzioterapeut

Nemoci

Fotografie

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

• Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: Fyzioterapie pro VásSlužby: mckenzie = Mechanická Diagnostika a Terapie (MDT)

Po prvni návštěvě okamžitá úleva, doma cvičim jednoduché a hlavně účinné cviky. Jediné, čeho jsem při návštěvě litovala bylo to, že jsem nepřišla dřív... Doporučuji.

Mgr. Jitka Laliková Šerclová2017-08-28

Moc děkuji!

Umístění: Fyzioterapie pro VásSlužby: Běžný termín

Výborná fyzioterapeutka. Navštěvuji ji již dlouho. Je prvním odborníkem, který mé problémy se zády vyřešil dlouhodobě. Nyní se vracím spíše již jen nárazově, protože si díky jejím cvikům často pomůžu sama. Je také ochotná probrat problémy po telefonu, pokud není možné rychlé objednání, což je moc fajn. Díky za vše, Jitko, a ať se i nadále daří :). Hanka

Mgr. Jitka Laliková Šerclová2017-07-31

Dobrý den, Hanko,
    moc děkuji! Jsem ráda, že jste s mým přístupem spokojená a že si tak dokážete pomoci od obtíží sama. To je vždy mým cílem, aby si klienti/tky dokázali pomoci sami :-).
    Hezký den.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní Mgr. Lalíková je velice příjemná a milá specialistka. Věnovala se mi s veškerou péčí a odborností. Byl jsem v ordinaci poprvé. V návštěvách budu nadále pokračovat. Mám problém se zády a paní Jitka je první z lékařů, která mi vše pečlivě vysvětlila. Děkuji. Otto Pospíšil

Mgr. Jitka Laliková Šerclová2017-04-25

Moc děkuji, pane Pospíšile.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Celý svůj život jsem chodila ohnutá, na židli jsem seděla zhroucená, až to záda nevydržela a zablokovala se. Paní Šerclová mě prohlédla a naordinovala mi cvičení přesně podle toho, ve kterých polohách mě záda nejvíce bolela. Všechno mi pořádně vysvětlila a cviky jsme spolu procvičily. Při každé další schůzce jsem viděla, že záda jsou lepší a lepší. Paní Šerclová mě vždy trpělivě vyslechla, podívala se jak cvičím a cviky modifikovala podle toho, co ještě bylo potřeba rozhýbat. Vysvětlila mi, jaké správné pohybové stereotypy bych měla mít a zodpověděla všechny moje všetečné dotazy na toto téma se snahou, abych vše opravdu pochopila. Paní Šerclová je profesionální, trpělivá a milá a já jsem s ní byla moc spokojená.

Mgr. Jitka Laliková Šerclová2017-02-08

Moc děkuji za zpětnou vazbu, slečno Veroniko.

• Jsem moc spokojena. Cviky mi od bolesti pomahaji. Take velmi ocenuji, ze nemusim cekat, do ordinace jdu vzdy v dobu, na kterou jsem objednana. Zaroven jsem rada, ze s sebou mohu mit i malou dceru, ktera obcas rusi ;-) Dekuji ;-)

Mgr. Jitka Laliková Šerclová2017-01-30

Děkuji, paní Bílková

• Chodím k paní Mgr. Lalikové cca. rok a půl a jsem velmi spokojen. Po operaci páteře se mi potíže s hybností a bolesti stále vraceli a výrazně mě omezovali v běžném životě. Paní Laliková mě většiny obtíží zbavila a dnes už můžu dokonce běhat. Velmi děkuji. :-)
    Antonín Kulhánek

Mgr. Jitka Laliková Šerclová2016-02-18

Děkuji, pane Kulhánku.
    Jen si Vás dovolím doplnit, že obtíží jste se zbavil hlavně sám díky dodržování mých doporučení :-).

Štěpánka Galová
    Dobrý den ,
    s návštevou jsem byla velmi spokojená, jmenovaná p. specialistka se mi
    věnovala po celý plánovaný čas, vše mi bylo vysvětleno, byl i prostor na mé
    dotazy.Velmi příjemné vystupování.

Mgr. Jitka Laliková Šerclová2015-08-11

Děkuji, paní Galová.

• Díky paní magistře mi odezněla brnění v nohou a zmizely migrény. :-)
    Oceňuji velmi profesionální a hlavně individuální přístup a děkuji za pomoc.

Mgr. Jitka Laliková Šerclová2015-07-30

Děkuji, pane Procházko. Jsem ráda, že jste bez obtíží.

• Jsem nadšená. Konečně mi někdo poradil účinná cvičení - taková, co mi přinášejí okamžitou úlevu a která odstraňují příčiny bolestí/ problémů (především opakované blokády krční páteře). Terapie se vyvíjí, posouvá mě ke změnám mých pohybových stereotypů, vždy se dozvím něco nového o svém těle a jeho fungování. Jako bývalý člen tanečního divadelního souboru jsem prošla rukama mnoha fyzioterapeutů a tak mám s čím srovnávat a mohu jen doporučit. Paní Šerclová je pečlivá, velmi vnímavá, terapie je komplexní, logická a komunikativní.

Mgr. Jitka Laliková Šerclová2015-07-28

Paní Klobušická, moc děkuji za hodnocení.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Mohu jen doporučit. Paní fyzioterapeutka je úžasná, milá, ochotná a odborník. Postupně odcházejí moje problémy krční páteře, brnění v paži, bolestí v bedrech, vystřelování bolestí do kyčle atd. a to jen díky jednoduchým cvikům :) Jsem s její péčí velice spokojena.

Mgr. Jitka Laliková Šerclová2015-06-02

Dobrý den, paní Březinová, moc děkuji.