Mgr.

Jitka Laliková Šerclová

Fyzioterapeut Combined ShapeCreated with Sketch. přijímá nové pacienty

Calendar-iconCreated with Sketch. Objednat se 253 návštěv profilu během posledních 30 dní

MÝM CÍLEM je NALÉZT příčinu problémů pohybového aparátu, NAUČIT pacienta porozumět svým obtížím, NAUČIT ho, jak se může LÉČIT SÁM a jak lze PŘEDCHÁZET RECIDIVÁM. English version f... Více

Objednat se

info-iconCreated with Sketch. Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem. 
 • Fyzioterapie pro Vás Combined ShapeCreated with Sketch.

  Ke koupališti 1790/12, Praha 8
  182 00 Praha, hl. město Praha

  Kontaktní údaje

  Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
  Hotovost

  Služby

  Vyšetření pohybového aparátu 790 Kč
  2. a další fyzioterapie 30 minut 500 Kč
  Poúrazová fyzioterapie včetně sportovních poranění
  Předoperační a pooperační fyzioterapie
  Běžný termín
  Fyzioterapie od 500 kč
  2. a další fyzioterapie 50 minut 700 Kč
  Fyzioterapie / rehabilitace sportovců od 500 kč
  Mckenzie = mechanická diagnostika a terapie (mdt)
  Prevence problémů pohybového aparátu

  Více

 • Dobrý den Jitko,

  mám problém s bolestí těsně nad zadkem, pouze na pravé straně.. problém začal zhruba 2 měsíce zpět (dá se říct, že sám od sebe, bez fyzické zátěže či úrazu), někdy je bolest téměř neznatelná, někdy zmizí, ale po dnešním tréninku se výrazně znásobila a nerad bych prohloubil… Více

  ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

  Dobrý den,
  děkuji za dotaz.
  Abych Vám mohla doporučit efektivní léčbu/cvičení, potřebuji Vás nejprve vyšetřit a zjistit, kde je příčina Vaší bolesti. Co ale obvykle alespoň částečně pomáhá… Více

 • ztuhlost krku

  Dobrý den,

  dlouho mě trápí pocit ztuhlého krku, a při otáčení či celkově při pohybu mi křupe za krkem jako bych tam měla písek. Jsem dva roky po operaci s levým uchem, kde jsem měla zánět střední ucha s cholesteatomem. Mám implantát z titanu. Nevím, jestli to je z toho, ale ztuhlost krku… Více

  ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

  Dobrý den,
  aktuálně Vám mohu nabídnout termín příští úterý 27.6. v 10hod. Bližší termín bohužel nemám. Může se stát, že se někdo omluví a mohla bych Vám dát dřívější termín. Ideálně mi napište své… Více

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

 • MÝM CÍLEM je NALÉZT příčinu problémů pohybového aparátu, NAUČIT pacienta porozumět svým obtížím, NAUČIT ho, jak se může LÉČIT SÁM a jak lze PŘEDCHÁZET RECIDIVÁM.
  English version follows the czech one. Click on "Zobrazit více" or "Více".
  Magisterské studium Fyzioterapie jsem ukončila v roce 2003, studovala jsem na FTVS UK.
  Praktikování fyzioterapie se věnuji od studií, aktuálně již 13 let.
  2005 - složení zkoušky v Myoskeletální medicíně
  2009 - složení Mezinárodní McKenzie Certifikované zkoušky, která mě opravňuje užívat titul Cert.MDT
  Díky McKenzie metodě více rozumím potížím pacientů a jsem tak schopná mnohem rychleji zjistit příčinu jejich obtíží a zadat účinnější terapii. Zároveň je metoda úspěšná i tam, kde obvyklé fyzioterapeutické postupy nepřinesly zlepšení stavu anebo plné uzdravení.

  S SEBOU na fyzioterapii si můžete donést lékařské zprávy z již proběhlých vyšetření včetně rentgenů, magnetické rezonance, ultrazvuku a CT.
  VYŠETŘENÍ probíhá nejprve formou rozhovoru, kdy se snažím zjistit co nejvíce informací o Vašich obtížích (např. jak se mění v průběhu dne, během Vašeho zaměstnání, sportu, i při běžných denních činnostech jako je vaření, uklízení apod.), abych jim dokázala porozumět a cíleně Vás následně dovyšetřit pomocí různých pohybových testů. OBDRŽÍTE VYSVĚTLENÍ, kde je příčina Vašich problémů, jak s nimi zacházet a jaká cvičení (často jen JEDEN CVIK) je třeba cvičit.

  3 FYZIOTERAPIE jsou v průměru DOSTAČUJÍCÍ pro DOSAŽENÍ dostatečného ZLEPŠENÍ anebo ÚZDRAVU.

  MY TREATMENT GOALS: to FIND the cause of patient´s problems, EDUCATE patient about her/his problem to understand, why she/he should exercise, to TEACH them how they can TREAT their OWN PROBLEMS and PREVENT RECURRENCES.
  I graduated my studies of Physiotherapy at the Charles university in the 2003. It has been twelve years I work as a physiotherapist.
  2005 - passing an Examination in Musculosceletal medicine at Prague
  2009 - passing an International McKenzie Credentialled Examination at Prague - entitles me to use the title Cert.MDT
  Since I have started to educate at McKenzie approach of Mechanical Diagnosis and Therapy (MDT) in 2007, I understand patients and their problems much more, find the cause of their problems and I am able to give more efficient therapy than I used to. The more practise I have, the more I understand. MDT approach also helps in conditions where general physiotherapy didn´t bring the relief of symptoms or the whole recovery. It is an evidence based approach.
  3 therapeuthical SESSIONS are usually ENOUGH to ACHIEVE an IMPROVEMENT or to RESOLVE the PROBLEM.

Specializace

 • fyzioterapeut

Nemoci

Více

Fotografie

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

Obecné skóre
16 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
 • Návštěva z ZnamyLekar.cz
  Umístění: Fyzioterapie pro VásSlužby: Běžný termín

  Výborná fyzioterapeutka. Navštěvuji ji již dlouho. Je prvním odborníkem, který mé problémy se zády vyřešil dlouhodobě. Nyní se vracím spíše již jen nárazově, protože si díky jejím cvikům často pomůžu sama. Je také ochotná probrat problémy po telefonu, pokud není možné rychlé objednání, což je moc fajn. Díky za vše, Jitko, a ať se i nadále daří :). Hanka

 • Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Paní Mgr. Lalíková je velice příjemná a milá specialistka. Věnovala se mi s veškerou péčí a odborností. Byl jsem v ordinaci poprvé. V návštěvách budu nadále pokračovat. Mám problém se zády a paní Jitka je první z lékařů, která mi vše pečlivě vysvětlila. Děkuji. Otto Pospíšil

  Mgr. Jitka Laliková Šerclová2017-04-25

  Moc děkuji, pane Pospíšile.

 • Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Celý svůj život jsem chodila ohnutá, na židli jsem seděla zhroucená, až to záda nevydržela a zablokovala se. Paní Šerclová mě prohlédla a naordinovala mi cvičení přesně podle toho, ve kterých polohách mě záda nejvíce bolela. Všechno mi pořádně vysvětlila a cviky jsme spolu procvičily. Při každé další schůzce jsem viděla, že záda jsou lepší a lepší. Paní Šerclová mě vždy trpělivě vyslechla, podívala se jak cvičím a cviky modifikovala podle toho, co ještě bylo potřeba rozhýbat. Vysvětlila mi, jaké správné pohybové stereotypy bych měla mít a zodpověděla všechny moje všetečné dotazy na toto téma se snahou, abych vše opravdu pochopila. Paní Šerclová je profesionální, trpělivá a milá a já jsem s ní byla moc spokojená.

  Mgr. Jitka Laliková Šerclová2017-02-08

  Moc děkuji za zpětnou vazbu, slečno Veroniko.

 • Jsem moc spokojena. Cviky mi od bolesti pomahaji. Take velmi ocenuji, ze nemusim cekat, do ordinace jdu vzdy v dobu, na kterou jsem objednana. Zaroven jsem rada, ze s sebou mohu mit i malou dceru, ktera obcas rusi ;-) Dekuji ;-)

  Mgr. Jitka Laliková Šerclová2017-01-30

  Děkuji, paní Bílková

 • Chodím k paní Mgr. Lalikové cca. rok a půl a jsem velmi spokojen. Po operaci páteře se mi potíže s hybností a bolesti stále vraceli a výrazně mě omezovali v běžném životě. Paní Laliková mě většiny obtíží zbavila a dnes už můžu dokonce běhat. Velmi děkuji. :-)
  Antonín Kulhánek

  Mgr. Jitka Laliková Šerclová2016-02-18

  Děkuji, pane Kulhánku.
  Jen si Vás dovolím doplnit, že obtíží jste se zbavil hlavně sám díky dodržování mých doporučení :-).

 • Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Štěpánka Galová
  Dobrý den ,
  s návštevou jsem byla velmi spokojená, jmenovaná p. specialistka se mi
  věnovala po celý plánovaný čas, vše mi bylo vysvětleno, byl i prostor na mé
  dotazy.Velmi příjemné vystupování.

  Mgr. Jitka Laliková Šerclová2015-08-11

  Děkuji, paní Galová.

 • Díky paní magistře mi odezněla brnění v nohou a zmizely migrény. :-)
  Oceňuji velmi profesionální a hlavně individuální přístup a děkuji za pomoc.

  Mgr. Jitka Laliková Šerclová2015-07-30

  Děkuji, pane Procházko. Jsem ráda, že jste bez obtíží.

 • Jsem nadšená. Konečně mi někdo poradil účinná cvičení - taková, co mi přinášejí okamžitou úlevu a která odstraňují příčiny bolestí/ problémů (především opakované blokády krční páteře). Terapie se vyvíjí, posouvá mě ke změnám mých pohybových stereotypů, vždy se dozvím něco nového o svém těle a jeho fungování. Jako bývalý člen tanečního divadelního souboru jsem prošla rukama mnoha fyzioterapeutů a tak mám s čím srovnávat a mohu jen doporučit. Paní Šerclová je pečlivá, velmi vnímavá, terapie je komplexní, logická a komunikativní.

  Mgr. Jitka Laliková Šerclová2015-07-28

  Paní Klobušická, moc děkuji za hodnocení.

 • Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Mohu jen doporučit. Paní fyzioterapeutka je úžasná, milá, ochotná a odborník. Postupně odcházejí moje problémy krční páteře, brnění v paži, bolestí v bedrech, vystřelování bolestí do kyčle atd. a to jen díky jednoduchým cvikům :) Jsem s její péčí velice spokojena.

  Mgr. Jitka Laliková Šerclová2015-06-02

  Dobrý den, paní Březinová, moc děkuji.

 • P

  Jako vždy, pokud mám problém s páteří, jdu jen za paní Jitkou. Poradí mi cviky a problém rychle odezní.
  Je výborná!!!

  Mgr. Jitka Laliková Šerclová2015-02-16

  Moc děkuji, paní Pavlíno.