Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Konzultace 50 min • 2 000 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Nejčastěji hledané služby

Předboř č.e. 18, Strančice

Equita Therapy, z.s.

Pracuji, dospívajícími a dospělými. .
Potřebujete-li terapii pro své dítě, párovou, či rodinnou terapii, mohu vřele doporučit svoje kolegy z E...

• psychoterapie

Publikace a články

Články (1)

Umístění: Equita Therapy, z.s. psychoterapie

Paní doktorka mě vždy nasměruje správným směrem .Mám v ní velkou důvěru. Je vnímavá a chytrá. Po návštěvě u ní jsem vždy plná pozitivních dojmů a přesvědčena,že vše zvládnu.

Umístění: Equita Therapy, z.s. psychoterapie

Paní doktorka Herzánová působí milým a uklidňujícím dojmem. Po první návštěvě nemůžu zatím zhodnotit celkovou účinnost terapie, avšak věřím, že se sezení budou ubírat správným směrem.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní magistra je moc milá a sympatická. Mám z první návštěvy dobrý pocit. Po mnoha letech mám pocit, že by mi mohlo být snad už pomoženo.

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Psycholog Mgr. Jitka Herzánová - prosíme se objednávat přes kalendář Equita Therapy psychoterapie

Nelituji ani jedné koruny z ceny za terapii. Paní Herzánová je člověk na svém místě s lidským přístupem a velkou dávkou empatie. Mohu jen doporučit všemi 20 prsty :)

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pani doktorka mi moc pomohla, dokazala me postrčit na ceste k vyřešení mych problemu, ktere narostly do obrich rozmeru Dekuji moc

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní magistra Herzánová je velice milá a příjemná. Během terapie děláme i cvičení, která jsou velmi užitečná. Vždy od paní magistry odcházím s lehkou hlavou a pocitem, že bude lépe. Určitě mohu její terapie doporučit!

Návštěva z ZnamyLekar.cz

S paní doktorkou jsem byla moc spokojená. Pomohla mi v nejtěžších obtížích.
Doporučuji. Je to výborná žena.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

U paní Herzánové nacházím už půl roku pravidelně bezpečné místo, kde na sobě mohu pracovat a řešit problémy, které mě trápí. Na sezení se vždy těším a odcházím se spoustou podnětů k přemýšlení a lepší náladou. Za tu relativně krátkou dobu jsme udělaly kus práce. :-)

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Konzultace u pani Herzanove byla velmi prijemna. Uz po prvnim sezeni jsem citila ulevu. Pani Herzanova mi vse vysvetlila, navrhla postup reseni problemu, velmi se snazila, abych se citila dobre a klidne. Dokazala mi dat nove nahledy na problematiku, se kterou jsem ji navstivila. Tesim se na dalsi setkani.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

K paní psychoterapeutce docházím 10. měsíců, postupně a účinně odstraňujeme moje problémy, které se nastřádali za posledních 11 let. Paní Herzánová je úžasný člověk na svém místě. Vřele doporučuji!!!

19 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, již delší dobu se potýkám s něčím, co podle mého vyhledávání na internetu je sociální fobie. Je pro mě těžké mluvit s cizími lidmi, ale, i když o něco méně, i s lidmi, které znám a s rodinou. Při tomhle kontaktu s, třeba, cizími lidmi se cítím úzkostně a ve stresu, buší mi srdce, to se stupňuje v závislosti na závažnosti situace. Ještě horší je např. když chci někam zavolat, nebo byť jen pomyšlení, že bych z vlastní iniciativy šel oslovit nějakou holku. Navíc k tomuto ještě koktám - nejsem si jistý, že je to koktání, ale pro mě je to takový psychický blok, kdy ta slova, co chci říct, prostě říct nejde. Občas to po chvilce snažení řeknu, občas to prostě nejde, což dokáže být velice frustrující. V poslední době se to celkem zhoršilo a opravdu řeknu plynule sotva 1-3 slova. To se také stupňuje se závažností situace, což by při hodně intenzivním případu, kdy bych byl ve velkém stresu mohlo znamenat, že toho opravdu moc neřeknu. Díky tomu se vyhýbám těmto situacím. Samozřejmě mi to komplikuje každodenní život a chtěl bych se toho nějak zbavit, a vzhledem k tomu, že mě za chvíli čeká maturita atd., co nejdříve. V tom článku na internetu, který mi utvrdil, že se jedná o soc. fobii také psali, že se to dá léčit buď konkrétním druhem antidepresiv, nebo kognitivně-behaviorální terapií. Před nedávnem jsem začal chodit k psychologovi, který ale kbt nedělá a nejsem si jistý, jestli mi to nějak pomáhá. Proto se ptám, co si myslíte, že by byla nejúčinnější volba léčby? Popř. jestli se má moje situace jinak, nebo co bych měl dělat? Děkuji.

Určitě je potřeba spolupracovat s odborníkem, to jdete dobrým směrem. Mohu se Vám nabídnout s metodami, které pracují s traumatickým podkladem těchto obtíží, ať už v pracovně nebo ve stáji. Koně mohou být jako terapeuti velmi napomocni a méně formální prostředí také. V každém případě držím palce, ať půjdete jakoukoliv cestou.

Mgr. Jitka Herzánová

Dobrý den je mi 13 let a mám velký problém a to ten že se ve svém věku pořád ještě počurávám a občas se i pokakám. Byl jsem už u mnoha doktorů . Urologie, nefrologie ,neurologie a nanic vážného nepřišli .Nabízeli mamce nějaký hormonální lék ale ten mamina nechce má strach že by to mohlo narušit jiné hormony. Teď od pátku mám od naší dětské doktorky recept na pleny . Mamka je dnes šla vyzvednout a já mam strach že se mi ve škole budou smát že jsem mimino a pochcánek když budu mít pleny. Ale mamka říká že pleny jsou menší ostuda než mokrý a plný kalhoty. A ještě mám jeden dotaz měl bych udajně jít do nemocnice a chci se zeptat zda si musim vzít sebou ty pleny když je mám předepsaný a musim to hlásit sestrám. Mamka chce domluvit náštěvu u psychologa nebo psychiatra ale mam strach co tam semnou budou dělat. Děkuji za odpověď

Zdravím tě. Pokud všechna tvá lékařská vyšetření dopadla dobře, je ještě potřeba vzít v úvahu posttraumatickou stresovou poruchu, a to i v případě, že si doma nevzpomenete na žádný dramatický zážitek, který by to mohl způsobit. Pracovala jsem už s lidmi, kteří měli podobné potíže a často se to dá zlepšit. Jestli máš chuť na sobě pracovat a neboj nebolí to, ani to není trapné, tak se domluv s mamkou. Aspoň pro telefonickou konzultaci. Pak by se vidělo dál. Ale v každém případě ti moc držím palce.

Mgr. Jitka Herzánová