Zobrazit ostatní profily diabetologů v okolí

2.5

Rád bych se přidal k vašim názorům milé těhule.Docházel jsem k této lékařce na doporučení prakt.lékařky a mohu jen potvrdit,co tu uvádíte.Že těhotný sice nejsem,ale přístup co se týče diety naprosto stejný a bez snahy nějaké pomoci a vysvětlení.Já při své výšce 182 cm mám 78 kg jsem údajně potřeboval zhubnout a to mám 2,3mol/l což je hypogl.a pak zase na 9,6 i více (lítá mi to) kdybych jedl,tak jak radila,tak ze mně zbyly jen slipy.Ale sama se asi neupejpá,možná potřebuje sníst,to co nám zbyde.Hrozně se mi zhoršil zrak a na očním opakovaně sdělili,že ta pohyblivá hladina cukru má vliv na zrak a je nutné ji ustálit. A p.dr.Pavlíčková jako jediná tvrdí,že ne.Když mi v OFTEXU řekli,ať si radši koupím glukometr,tak ona mi řekla,že je to zbytečné.Asi by chtěla abych oslepl nebo tomu nerozumím.Naštěstí už jsem jinde a měl jsem to udělat dávno a ne se trápit hlady a ještě nevidět.

I já měla tu čest se díky údajné těhotenské cukrovce s paní doktorkou setkat. Do poradny jsem se musela přihlásit díky hraničním hodnotám glykemie, z testů odebíraných na uplném začátku těhotenství. Nejen , že mi nepříjde normální čekání více jak 3,5h v čekárně a neidividuální přístup k rodičce. Paní diabetoložce přijde i normální a zdravé hubnutí v těhotenství po její zázračné dietě. Podotýkám, že se mnou ani nemluvila o aktuálních výsledcích z onoho dne (které už byly uplně normální), dokonce mi vyhrožovala postíženým dítětem, komplikacemi u porodu při nedodržování diety a pokud se mi něco nelíbí, tak tam přeci chodit nemusím, ale následky si ponesu sama. Nějak se mě zapomněla optat zda kojím a nebo zvracím, protože to cukr v krvi zvyšuje uměle. Ať raději pomáhá opravdu nemocným a neděsí nebohé ženské

Dobrý den, také se musím přidat spíše k negativním názorům. I když můj negativní postoj snad není až tak vyhrocený právě přímo proti MUDr. Pavlíčkové, ale spíše vůči celému nastavenému procesu honění těhu po doktorech a jejich strašení. Zátěžový glukózový test mi ani nedělali, protože jsem měla hladinu cukru na lačno zvýšenou o pouhou 0,1. (Teď už vím, že to asi způsobil jeden zákusek den před tím v cukrárně, ketrý jsem si dala s kolegyněmi - příště už takovou blbost neudělám, ale jsem těhu prvně a toto mi vůbec nedošlo) V nemocnici mě chlácholili, že ať si z toho nic nedělám, že nejsem jediná a že to nemusí nic znamenat, ale že mě prostě musí poslat rovnou do dia poradny. Ale že se prý klidně může stát, když tam budu mít veškeré výsledky v pořádku, že mě na ten zátěžový test pošlou příští týden znovu. S tímto jsem šla hned druhý den do poradny k MUDr. Pavlíčkové, testy všechny v pořádku (cukr na lačno dokonce na dolní hranici !), ale žádné opakování zátěžového testu se již nekonalo. Jak již tady bylo v komentářích několikrát zmíněno, byla mi naordinována a vysvětlena (ještě bez výsledků testů) dieta, všechno to odvažování příloh, absolutní neslazení (vrcholem byl skoro zákaz hroznového vína, banánu a cherry rajčátek - protože jsou přece hodně sladké..). Takže již jsem v poradně zapsaná a musím chodit na pravidelné kontroly (pokaždé zaplatíte 30,- Kč a to mi o poplatky u lékaře vůbec nejde, v mnoha případech je spíše vítám). Dále jediný zátěžový faktor, který mi byl zjištěn je ten, že mi je přes 30 :) a dieta mi prý určitě nezaškodí. Odběry dohromady se seniory, dlouhé čekání, malou vydýchanou čekárnu, lehce nepříjemnou sestru potvrzuji. Jelikož mám ale štěstí a v rodině máme chemiky a biochemiky, tak jsem se po prvním pláči naštěstí nenechala až tak vystrašit, dietu nedržím, paní doktorka mě chválí, jak dieta zabírá. Když mé výsledky z dia poradny viděl můj praktik při těhu kontrole, tak jen kroutil hlavou a divil se, že prý mám všechny výsledky spíše pod normálem. Vím, že můj případ je možná trošku specifický. Veřím, že pokud se těhu cukrovka opravdu objeví, tak že by se asi měla nějak řešit. Ale asi nezaškodí, nechat si výsledky interpretovat i někým dalším, kdo není zapojen do "těhu řetězce". Všem držím palce, pevné nervy a hodně zdraví.

Dobrý den, za chvíli již budu rodit, ale taktéž jsem měla tu čest navštěvovat diaporadnu dr. Pavlíčkové kvůli diagnostikovanému GDM ze zátěžového testu. Po přečtení několika názorů s úlevou i hrůzou zjišťuji, že moje zkušenosti, dojmy a pocity z návštěvy v této ordinaci se naprosto shodují se zkušenostmi ostatních nastávajících maminek.
Rovněž jsem během těhotenství po nasazení "redukční" diety pro těhotné zhubla o 2,5 kg. Došlo i na strašení poškození plodu, když nebudu dietu dodržovat. Při mém dotazu, zda je normální, když mám při dietě pořád hlad a zda to nemůže poškodit dítě, se mě pouze zeptala, zda svačím... Bohužel mé gynekoložce to divné nepřišlo. Možná je to ale tím, že většina maminek je od dr. Pavlíčkové v Pardubicích takto vycepovaná.
Sice to byly pouze dva měsíce, ale rozhodně vím, že pokud to bude jen trochu možné, zde se již neukáži.

Myslím, že negativních názorů přibývá oprávněně!! Osobně jsem konflikt s p. doktorkou neměla, ale prostředí celkově na mě žádný extra dojem nedělá.. Sestra se pokaždé tváří, jako když ji to tam otravuje a když jsem byla s prvním těhu pouze na objednání a jako neznalá jsem se ji ptala, jaké ty hodnoty jsou, tak mně arogantně řekla, že je to prostě zvýšené a že tam musím chodit a hotovo!! Ty hodiny tam strávené, to je katastrofa, že tam chodí milion důchodců aj. na odběry společně s těhulema, o tom snad ani nemá cenu mluvit. Nechápu, proč si nevyčlení hodiny a odběry pouze pro těhule, které tam stejně pak hnijou půl dne!!
Teď jsem podruhé těhu, hodně jsem se rozmýšlela, zda jít znova to této diaporadny. Vzhledem k okolnostem jsem tam skončila i teď. Mám 2letého syna, takže řešit každých 14dní, kam ho upíchnout, to je děs!!! Jsem na dietě a hodnoty mám lehce zvýšené - jako u prvního těhu. Jsem připravena na to, že pokud by na mně Mudra měla zkusit nějaké řeči ohledně požkození dítěte, či co, tak odcházím hned a rozhodně bych ji řekla svý a pěkně od plic! Říkám, osobně jsem s ní problém neměla ( a kéž bych to tam doklepala v klidu i teď ), ale zažila jsem konflikty sestry s těhulkama a jak se dokázala zachovat i doktorka k maminkám, to jsem slyšela od maminek, které chodí do poradny jiné dny - a nemám důvod tomu nevěřit!!
mmj, i to, že paní dr. káže o dietách a o zdravém stravování a ona sama sotva projde futrama - to teda taky zrovna nejde brát vážně.. Možná je fakt zakomplexovaná a hraje si na něco víc ( před těhulema ), než by měla.. Ti co k ní chodí s "normální" cukrovkou, to tak vnímat vůbec nemusí.

Mohu hodnotit pouze zkušenosti z dia poradny pro těhotné a ty jsou dost otřesné!!! Bez ohledu na to, jak vypadá paní doktorka (dle toho by se asi její odbornost soudit neměla) u mě naprosto propadla. Dietu vám naordinuje sestra při prvním pohledu na vás a vaši postavu, druhá vám ji vysvětlí tak, že vlastně můžete jen chleba 4x denně (na střídačku tenký krajíček a nebo půl krajíčku), oběd minimálně přílohy a 70g masa a večeře to samé. Bez ohledu na aktuální výsledky hodnoty cukru v krvi, vaši aktivitu apod. - máte velký zadek, priorita je zhubnout za každou cenu. Pokud jde o dietu - naprosto nevyvážená, redukční, nevhodná pro těhotnou ženu. Po 4 dnech jsem zhubla 2,5 kila, byla malátná, mimino se téměř nehýbalo, ketony v moči... dle jiného doktora naprostá podvýživa. Pokud náhodou něco můžete (ovoce, mléčné výrobky apod.), raději vám zakážou i to. Všem doporučuji raději jiné město, pokud vám zjistí těhu cukrovku.

Nezbývá mí než souhlasit se všemi negativními názory. Nejvíc mě zarazilo, že dietu pro gestační diabetes se mnou neřešila přímo MUDr. Pavlíčková, ale pouze sestra, která nebyla schopná zodpovědět jakýkoliv dotaz. Takže výsledkem bylo, že jsem vyfasovala dietu 4x denně chleba s máslem a 2x denně maso s bramborem, což mi v těhotenství příšlo jako naprosto nevhodné! Spoustu věcí mi nesmyslně zakázala (např. ovesné vločky), až později u jiného lékaře jsem zjistila, že je to nesmysl! A na můj dotaz, že jsem zvyklá na trošku jiný denní režim (později vstávám a později i chodím spát) mi ona sestra řekla, že je to moje věc, ale když nebudu vstávat na budík a snídat v sedm hodin, že mi miminko umře hlady!!! No hrůza! A dále mi paní doktorka tvrdila, že není žádný rozdíl mezi kravským a sojovým mlékem - další nesmysl! Kravské obsahuje přeci laktózu nevhodnou při diabetu, oproti tomu sojové mléko žádnou laktózu (tzn. rychlý cukr) nemá!

Absolutně nedoporučuji,jsem v 19tt.a mám údajný gest.diabetes a už mám doma glukoměr na měření cukru v krvy,přitom mé hodnoty po jídle nedosahují ani 7,můj manžel si to zkoušel a má hodnoty mnohem horší než já a přitom je naprosto v pořádku.Dietu jsem přestala držet téměř okamžitě,jediné k čemu to bylo,že jsem během týdne zhubla tři kila(což je v těhotenství dost postavené na hlavu)a plod v děloze přestal růst,gynekolog mi vynadal,tak jím normálně a najednou mě paní doktorkka chválí,jak pěkně držím dietu.Tak to jsem z toho vážně jelen....

tak tato paní doktorka ve mě důvěru absolutně nevzbuzuje... Při první návštěvě mě natolik vystresovala, že jsem se z toho málem složila... Informace podala velmi chudé, vše jsem se musela dočíst na internetu... Nedej bože, pokud se vyskytne nějaký vedlejší zdravotní problém.... Dieta pro všechny těhotné maminky naprosto stejná, nebere v potaz potřeby jednotlivce.... Už to vydržím, ale pokud bych měla trpět normální cukrovkou, najdu si lékaře klidně i 100 km daleko, než takovouhle "paní doktorku"