Masarykova 827/64, Ústí nad Labem
Gynekologická ordinace , UZ diagnostika vč. 3D a 4D ultrazvuku,

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Oborová zdravotní pojišťovna + 3 Více

K panu dr. Zahrádkovi chodí i dcera a slečna mého syna na moje doporučení. Je to náš "rodinný lékař". Všechny jsme spokojené.

Mé milé pacientky, děvčata!
Já vás mám také rád, všechny - vždyť vy nás vlastně živíte. Nebýt vás, tak nevím co bych dělal? Sepisoval paměti? To víte, že mne vaše hodnocení čekacích dob mrzí - ale asi se to nevystříbří... Objednací dobu máme již, v případě vašeho zájmu, i kratší jednoho týdne. A myslím, že pokud se u nás můžete objednat na kontrolu až 1/2 roku dopředu, že to není naše nevstřícnost. Akutní pacientky však bereme buď ihned, nebo, pokud stav počká, tak druhý den. A já nemohu vědět, kolik akutních případů příjde... Ani jak závažné onemocnění u kterékoli z vás objevím i během té "obyčejné preventivní prohlídky", jak mnohé z vás říkáte... To se zkrátka nedá naplánovat. Nebo si myslíte, že když dojde na zpoždění, že z toho mám radost? Vždyť o to později skončí též naše ordinační doba, o to později jdeme (či spíše nejdeme) na oběd, o to později můžeme jít domů. Já vím - každé čekání je únavné a protivné. Vím také, že můžete mít dohodnutou schůzku, naplánován odjezd autobusu atd., atd... Ale na druhou stranu - snažím se s vámi vždy vyřešit všechny vaše potíže při jedné návštěvě. Někteří mí kolegové si práci dovedou rozdělit - dnes vyřešíme toto, za 3 dny si přijďte na ultrazvuk, za dva měsíce dořešíme to objednání do nemocnice...
Takhle byste to chtěly? No to se pak do vyčleněného času vejdu i já! I se svým povídáním. Ale mé dámy - vždyť vy si ke mne chodíte i pro to mé povídání! Ty které to nesnášely, jsou už dávno u jiných kolegů. A jestli se u jiných gynekologů nečeká? Nevím, možná ne. Já chodím "na gyndu" jen k Zahrádkovi... A tak mi, prosím, ten váš delší pobyt v čekárně promiňte, já už jiný nebudu... Děkuji za důvěru. Váš dr. Jiří Zahrádka

S panem doktorem jsem byla velmi spokojena. Bohužel byla, neboť mne dnešního dne vyloučil ze své ordinace. A to jen proto, že jsem si u něj vyžádala papíry k dalšímu posouzení lékařce, která by mne měla operovat. Zvláštní přístup v dnešní době. Myslím, že má pacient právo nahlédnout do své dokumentace. Tímto přístupem mne pan doktor velice zklamal.

28 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Je mi 43 let a mám předčasnou menopauzu,lékařka nasadila léčbu kombinaci Estrofemu a Duphastonu. Po přečtení rizik hodně váhám zda s léčbou začít. Je tato léčba v pořádku nebo mám lékařku požádat o jinou možnost, popř.o jakou. Děkuji

Tato léčba je v pořádku. Příbalové letáky u léků jsou určeny spíše lékařů,. Vy jako laik nemůžete vyhodnotit udávané MOŽNÉ nežádoucí účinky. Léky se nevyrábí proto, aby lidem škodily (nebo myslíte, že ano?) Bohužel nejsme všichni stejní a někdy lék jednotlivci nemusí "sednout". Český státní ústav pro kontrolu léčiv (SUKL) vyžaduje od výrobců obšírné informace přiložené do krabičky s lékem. Někdy to laik špatně pochopí, lék neužívá a vlastně škodí sám sobě... V cizině je většinou na příbalovém letáku napsáno: Při obtížích se obraťte na svého lékaře či lékárníka. A psychologicky je to asi lepší... Zkuste se podívat na příbalový leták např. u kapkek do nosu. Při Vaší filosofii byste asi neléčila ani rýmu.
    Ale takový je zkrátka život. Dejte na rady a zkušenosti odborníků. Lékaři Vám opravdu nechtějí škodit...

MUDr. Jiří Zahrádka

• Dobrý den, mám takový intimní problém. S přítelem spolu spíme spíme už delší dobu, ale poslední dva dny mě ne úplně jemně prstil. Předevčírem jsem tam měla jen pár kapek (a pak nic) a dneska mě nejdřív prstil - to jsem tam měla taky kapičky a po samotném sexu jsem pak měla na kalhotách trošku krve, pak zas nic. Nevím, jestli mě třeba jen nemohl poranit nebo jestli je to něco vážnějšího. Ale přijde mi to divné protože se nikdy nic podobného nestalo. Děkuji za odpověď

Úplně vážně: ať si Váš partner dobře ostříhá nehty, vč. případných záděr a ať si nehty zabrousí jemným pilníčkem.

MUDr. Jiří Zahrádka