Masarykova 827/64, Ústí nad Labem
Gynekologická ordinace , UZ diagnostika vč. 3D a 4D ultrazvuku, (mapa)

Všeobecná zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, + 2 Více

K panu dr. Zahrádkovi chodí i dcera a slečna mého syna na moje doporučení. Je to náš "rodinný lékař". Všechny jsme spokojené.

Mé milé pacientky, děvčata!
Já vás mám také rád, všechny - vždyť vy nás vlastně živíte. Nebýt vás, tak nevím co bych dělal? Sepisoval paměti? To víte, že mne vaše hodnocení čekacích dob mrzí - ale asi se to nevystříbří... Objednací dobu máme již, v případě vašeho zájmu, i kratší jednoho týdne. A myslím, že pokud se u nás můžete objednat na kontrolu až 1/2 roku dopředu, že to není naše nevstřícnost. Akutní pacientky však bereme buď ihned, nebo, pokud stav počká, tak druhý den. A já nemohu vědět, kolik akutních případů příjde... Ani jak závažné onemocnění u kterékoli z vás objevím i během té "obyčejné preventivní prohlídky", jak mnohé z vás říkáte... To se zkrátka nedá naplánovat. Nebo si myslíte, že když dojde na zpoždění, že z toho mám radost? Vždyť o to později skončí též naše ordinační doba, o to později jdeme (či spíše nejdeme) na oběd, o to později můžeme jít domů. Já vím - každé čekání je únavné a protivné. Vím také, že můžete mít dohodnutou schůzku, naplánován odjezd autobusu atd., atd... Ale na druhou stranu - snažím se s vámi vždy vyřešit všechny vaše potíže při jedné návštěvě. Někteří mí kolegové si práci dovedou rozdělit - dnes vyřešíme toto, za 3 dny si přijďte na ultrazvuk, za dva měsíce dořešíme to objednání do nemocnice...
Takhle byste to chtěly? No to se pak do vyčleněného času vejdu i já! I se svým povídáním. Ale mé dámy - vždyť vy si ke mne chodíte i pro to mé povídání! Ty které to nesnášely, jsou už dávno u jiných kolegů. A jestli se u jiných gynekologů nečeká? Nevím, možná ne. Já chodím "na gyndu" jen k Zahrádkovi... A tak mi, prosím, ten váš delší pobyt v čekárně promiňte, já už jiný nebudu... Děkuji za důvěru. Váš dr. Jiří Zahrádka

S panem doktorem jsem byla velmi spokojena. Bohužel byla, neboť mne dnešního dne vyloučil ze své ordinace. A to jen proto, že jsem si u něj vyžádala papíry k dalšímu posouzení lékařce, která by mne měla operovat. Zvláštní přístup v dnešní době. Myslím, že má pacient právo nahlédnout do své dokumentace. Tímto přístupem mne pan doktor velice zklamal.

Mé milé pacientky, děvčata!

8 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, na gynekologické preventivní prohlídce jsem byla naposledy v 61 letech, nyní mi bude 65 a lékařem mi bylo řečeno, že bych měla na prevenci chodit i v tomto věku. Je to tak? Děkuji za odpověď!

Vážená paní! Je Vám 65 let, jste ještě mladá a určitě se chcete dožít ve zdraví vysokého věku. Gynekologovi se také říká Ženský lékař. My gynekologové se staráme o zdraví žen až do jejich vysokého věku, ne jen o mladé, či ještě menstruující ženy. Sice zřejmě nemáte žádné potíže, ale vidíte si sama do pochvy? Dokážete si vyšetřit svůj děložní čípek a udělat z něj stěry na mikrosjkopické vyšetření k vyloučení počínající rakoviny? Viděla jste někdy někoho umírat na rakovinu čípku děložního nebo jiných ženských orgánů? Já ano... Je to strašné. A většinou šlo o ženy Vašeho věku a Vašeho přesvědčení, že preventivní vyšetření není nutné... Takže hybaj k telefonu a ještě dnes se objednejte na nejbližší volný termín ke svému gynekologovi. Uvidíte, jak se Vám uleví, když Vám řekne, že jste zdráva. A pak tam choďte každý rok až do doby, kdy Vás už nožičky nebudou chtít nosit... Přeji Vám hodně odvahy a štěstí!!!

MUDr. Jiří Zahrádka

• Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem po interupci miminko nebilo zdravé, jsem po šestinedělí první menstruace bez problému druhá se mi zpozdila o pět dní později, týden před ní jsem měla pohlavní vstik uběhlo 5 min a bolelo mě mírně pod bříšku jak kdybych to měla dostat a pokaždé po pohlavním vstiku mám to samé, po celí den si myslím že se mi už dostaví nebolí to ale je to nepříjemné ale je moc brzo má se mi dostavit 21.3.2019. Předem děkuji za odpověd

Navštivte svého ženského lékaře. Takto písemně se nedá zjistit příčina bolesti, ani případná nepravidelnst menstruace. Asi bude nutné i vyšetření ultrazvukem. Přeji Vám hodně štěstí!
    A ještě poznámku: při souloži sice dochází ke vstřiku semene do pochvy. Spíše ale pro milování (soulož), používejte slovo POHLAVNÍ STYK. Vypadá to lépe a je to tak správně.

MUDr. Jiří Zahrádka