Masarykova 827/64, Ústí nad Labem
Gynekologická ordinace , UZ diagnostika vč. 3D a 4D ultrazvuku, (mapa)

Všeobecná zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, + 2 Více

K panu dr. Zahrádkovi chodí i dcera a slečna mého syna na moje doporučení. Je to náš "rodinný lékař". Všechny jsme spokojené.

Mé milé pacientky, děvčata!
Já vás mám také rád, všechny - vždyť vy nás vlastně živíte. Nebýt vás, tak nevím co bych dělal? Sepisoval paměti? To víte, že mne vaše hodnocení čekacích dob mrzí - ale asi se to nevystříbří... Objednací dobu máme již, v případě vašeho zájmu, i kratší jednoho týdne. A myslím, že pokud se u nás můžete objednat na kontrolu až 1/2 roku dopředu, že to není naše nevstřícnost. Akutní pacientky však bereme buď ihned, nebo, pokud stav počká, tak druhý den. A já nemohu vědět, kolik akutních případů příjde... Ani jak závažné onemocnění u kterékoli z vás objevím i během té "obyčejné preventivní prohlídky", jak mnohé z vás říkáte... To se zkrátka nedá naplánovat. Nebo si myslíte, že když dojde na zpoždění, že z toho mám radost? Vždyť o to později skončí též naše ordinační doba, o to později jdeme (či spíše nejdeme) na oběd, o to později můžeme jít domů. Já vím - každé čekání je únavné a protivné. Vím také, že můžete mít dohodnutou schůzku, naplánován odjezd autobusu atd., atd... Ale na druhou stranu - snažím se s vámi vždy vyřešit všechny vaše potíže při jedné návštěvě. Někteří mí kolegové si práci dovedou rozdělit - dnes vyřešíme toto, za 3 dny si přijďte na ultrazvuk, za dva měsíce dořešíme to objednání do nemocnice...
Takhle byste to chtěly? No to se pak do vyčleněného času vejdu i já! I se svým povídáním. Ale mé dámy - vždyť vy si ke mne chodíte i pro to mé povídání! Ty které to nesnášely, jsou už dávno u jiných kolegů. A jestli se u jiných gynekologů nečeká? Nevím, možná ne. Já chodím "na gyndu" jen k Zahrádkovi... A tak mi, prosím, ten váš delší pobyt v čekárně promiňte, já už jiný nebudu... Děkuji za důvěru. Váš dr. Jiří Zahrádka

S panem doktorem jsem byla velmi spokojena. Bohužel byla, neboť mne dnešního dne vyloučil ze své ordinace. A to jen proto, že jsem si u něj vyžádala papíry k dalšímu posouzení lékařce, která by mne měla operovat. Zvláštní přístup v dnešní době. Myslím, že má pacient právo nahlédnout do své dokumentace. Tímto přístupem mne pan doktor velice zklamal.

16 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    je mi 15 let a nedávno jsem začala brát svou první antikoncepci a menstruace jsem měla 13 dní. Během menstruace jsem se svým pritelem měla pohlavní styk a krvácela jsem,což bylo jasne když jsem měla menstruaci. ale teď už ji nemám a vzdy po pohlavním styku krvacim ještě třeba půl dne,vcelku silně. prosim,nevíte čím by to mohlo byt?

To by měl, děvče, zjistit Váš gynekolog. Někdy se to v prvních 2 měsících po nasazení antikoncepce stává. Možná je někde chyba v užívání? Fakt se poraďte se svým panem doktorem či paní doktorkou. (1.8.2019)

MUDr. Jiří Zahrádka

• Dobrý den,
    již měsíc užívám antikoncepci Jeanine a teprve nyní jdu na testy srážlivosti krve.
    Bude mít toto užívání HA vliv na výsledky nebo je srážlivost dána geneticky a nelze tak její výsledky ovlivnit?
    Zajímá mě, jestli jsem na testy měla jít pr D užíváním, aby teď výsledky nebyly zkreslené.

Také dobrý den!
    Testy na poruchy srážlivosti krve se v České republice při nasazení antikoncepce standardně nedělají. Máte v rodině nějaké rizikové faktory? Proč a kdo Vás na tyto testy poslal? Nicméně: užívání antikoncepce nijak neovlivňuje poruchy srážlivých faktorů krve. Ty jsou každému vrozené. Antikoncepce může, při poruchách srážlivosti, mírně tuto poruchu zhoršovat, zvláště, pokud žena kouří. Poruch srážlivosti je více. Vždy je, pokud se taková vrozená porucha zjistí, vhodné důkladně to prodiskutovat s lékařem - HAEMATOLOGEM. Tito lékaři mají (nic ve zlém) obvykle tendenci užívání hormonální antikoncepce "zakazovat", nenavrhnou ale, variantu antikoncepce. Kondom? Tělísko? Přitom 1 potrat a ještě více těhotenství, je při poruchách srážlivosti krve větší riziko, než několik let užívání nízkohormonální antikoncepce. S tím máme my, gynekologové, trochu problém. Nicméně nezoufejte - ještě nemáte výsledky! Věřím, že testy dopadnou dobře! (1.8.2019)

MUDr. Jiří Zahrádka