Masarykova 827/64, Ústí nad Labem
Gynekologická ordinace , UZ diagnostika vč. 3D a 4D ultrazvuku,

Všeobecná zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, + 2 Více

Žádná sláva, už by měl jít do důchodu.

16 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    je mi 15 let a nedávno jsem začala brát svou první antikoncepci a menstruace jsem měla 13 dní. Během menstruace jsem se svým pritelem měla pohlavní styk a krvácela jsem,což bylo jasne když jsem měla menstruaci. ale teď už ji nemám a vzdy po pohlavním styku krvacim ještě třeba půl dne,vcelku silně. prosim,nevíte čím by to mohlo byt?

To by měl, děvče, zjistit Váš gynekolog. Někdy se to v prvních 2 měsících po nasazení antikoncepce stává. Možná je někde chyba v užívání? Fakt se poraďte se svým panem doktorem či paní doktorkou. (1.8.2019)

MUDr. Jiří Zahrádka

• Dobrý den,
    již měsíc užívám antikoncepci Jeanine a teprve nyní jdu na testy srážlivosti krve.
    Bude mít toto užívání HA vliv na výsledky nebo je srážlivost dána geneticky a nelze tak její výsledky ovlivnit?
    Zajímá mě, jestli jsem na testy měla jít pr D užíváním, aby teď výsledky nebyly zkreslené.

Také dobrý den!
    Testy na poruchy srážlivosti krve se v České republice při nasazení antikoncepce standardně nedělají. Máte v rodině nějaké rizikové faktory? Proč a kdo Vás na tyto testy poslal? Nicméně: užívání antikoncepce nijak neovlivňuje poruchy srážlivých faktorů krve. Ty jsou každému vrozené. Antikoncepce může, při poruchách srážlivosti, mírně tuto poruchu zhoršovat, zvláště, pokud žena kouří. Poruch srážlivosti je více. Vždy je, pokud se taková vrozená porucha zjistí, vhodné důkladně to prodiskutovat s lékařem - HAEMATOLOGEM. Tito lékaři mají (nic ve zlém) obvykle tendenci užívání hormonální antikoncepce "zakazovat", nenavrhnou ale, variantu antikoncepce. Kondom? Tělísko? Přitom 1 potrat a ještě více těhotenství, je při poruchách srážlivosti krve větší riziko, než několik let užívání nízkohormonální antikoncepce. S tím máme my, gynekologové, trochu problém. Nicméně nezoufejte - ještě nemáte výsledky! Věřím, že testy dopadnou dobře! (1.8.2019)

MUDr. Jiří Zahrádka