Masarykova 827/64, Ústí nad Labem
Gynekologická ordinace , UZ diagnostika vč. 3D a 4D ultrazvuku, (mapa)

Všeobecná zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, + 2 Více

Žádná sláva, už by měl jít do důchodu.

Žádná sláva, už by měl jít do důchodu.

8 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, na gynekologické preventivní prohlídce jsem byla naposledy v 61 letech, nyní mi bude 65 a lékařem mi bylo řečeno, že bych měla na prevenci chodit i v tomto věku. Je to tak? Děkuji za odpověď!

Vážená paní! Je Vám 65 let, jste ještě mladá a určitě se chcete dožít ve zdraví vysokého věku. Gynekologovi se také říká Ženský lékař. My gynekologové se staráme o zdraví žen až do jejich vysokého věku, ne jen o mladé, či ještě menstruující ženy. Sice zřejmě nemáte žádné potíže, ale vidíte si sama do pochvy? Dokážete si vyšetřit svůj děložní čípek a udělat z něj stěry na mikrosjkopické vyšetření k vyloučení počínající rakoviny? Viděla jste někdy někoho umírat na rakovinu čípku děložního nebo jiných ženských orgánů? Já ano... Je to strašné. A většinou šlo o ženy Vašeho věku a Vašeho přesvědčení, že preventivní vyšetření není nutné... Takže hybaj k telefonu a ještě dnes se objednejte na nejbližší volný termín ke svému gynekologovi. Uvidíte, jak se Vám uleví, když Vám řekne, že jste zdráva. A pak tam choďte každý rok až do doby, kdy Vás už nožičky nebudou chtít nosit... Přeji Vám hodně odvahy a štěstí!!!

MUDr. Jiří Zahrádka

• Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem po interupci miminko nebilo zdravé, jsem po šestinedělí první menstruace bez problému druhá se mi zpozdila o pět dní později, týden před ní jsem měla pohlavní vstik uběhlo 5 min a bolelo mě mírně pod bříšku jak kdybych to měla dostat a pokaždé po pohlavním vstiku mám to samé, po celí den si myslím že se mi už dostaví nebolí to ale je to nepříjemné ale je moc brzo má se mi dostavit 21.3.2019. Předem děkuji za odpověd

Navštivte svého ženského lékaře. Takto písemně se nedá zjistit příčina bolesti, ani případná nepravidelnst menstruace. Asi bude nutné i vyšetření ultrazvukem. Přeji Vám hodně štěstí!
    A ještě poznámku: při souloži sice dochází ke vstřiku semene do pochvy. Spíše ale pro milování (soulož), používejte slovo POHLAVNÍ STYK. Vypadá to lépe a je to tak správně.

MUDr. Jiří Zahrádka