Masarykova 827/64, Ústí nad Labem
Gynekologická ordinace , UZ diagnostika vč. 3D a 4D ultrazvuku,

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Oborová zdravotní pojišťovna + 3 Více

Žádná sláva, už by měl jít do důchodu.

28 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Je mi 43 let a mám předčasnou menopauzu,lékařka nasadila léčbu kombinaci Estrofemu a Duphastonu. Po přečtení rizik hodně váhám zda s léčbou začít. Je tato léčba v pořádku nebo mám lékařku požádat o jinou možnost, popř.o jakou. Děkuji

Tato léčba je v pořádku. Příbalové letáky u léků jsou určeny spíše lékařů,. Vy jako laik nemůžete vyhodnotit udávané MOŽNÉ nežádoucí účinky. Léky se nevyrábí proto, aby lidem škodily (nebo myslíte, že ano?) Bohužel nejsme všichni stejní a někdy lék jednotlivci nemusí "sednout". Český státní ústav pro kontrolu léčiv (SUKL) vyžaduje od výrobců obšírné informace přiložené do krabičky s lékem. Někdy to laik špatně pochopí, lék neužívá a vlastně škodí sám sobě... V cizině je většinou na příbalovém letáku napsáno: Při obtížích se obraťte na svého lékaře či lékárníka. A psychologicky je to asi lepší... Zkuste se podívat na příbalový leták např. u kapkek do nosu. Při Vaší filosofii byste asi neléčila ani rýmu.
    Ale takový je zkrátka život. Dejte na rady a zkušenosti odborníků. Lékaři Vám opravdu nechtějí škodit...

MUDr. Jiří Zahrádka

• Dobrý den, mám takový intimní problém. S přítelem spolu spíme spíme už delší dobu, ale poslední dva dny mě ne úplně jemně prstil. Předevčírem jsem tam měla jen pár kapek (a pak nic) a dneska mě nejdřív prstil - to jsem tam měla taky kapičky a po samotném sexu jsem pak měla na kalhotách trošku krve, pak zas nic. Nevím, jestli mě třeba jen nemohl poranit nebo jestli je to něco vážnějšího. Ale přijde mi to divné protože se nikdy nic podobného nestalo. Děkuji za odpověď

Úplně vážně: ať si Váš partner dobře ostříhá nehty, vč. případných záděr a ať si nehty zabrousí jemným pilníčkem.

MUDr. Jiří Zahrádka