Zobrazit ostatní profily urologů v okolí

Vůči lékaři zřejmě nelze mít výhrady včetně jeho jednání s pacienty. Za zcela nevhodné lze považovat uspořádání jeho ordinace, kdy sestřička sedí 1,5m u stolu čelně od pacienta s pohledem do jeho rozkroku, kdy je vyšetřován. Né každý toto považuje za dodžení zásady osobní intimity pacienta u lékaře a je mu to příjemné; malé přeuspořádání ordinace by tento stav jistě zlepšilo.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    Jsem 12 dni po oboustranné operaci varikokély standardní metodou. Operace proběhla bez komplikaci a nyní mám již i vytažené stehy. Rány již prakticky vůbec nebolí.
    Před několika dny mě však začala bolet oblast v levém třísle, především na dotek ale trochu i z pohybu. Na dotek bolí opravdu dost, je to ostrá bolest. Pokud je tato část nateklá, tak jen velmi lehce a je jen o trochu tmavší než druhá strana. Nevím jestli se jedná o bolest, která “spadla” z rány v podbřížku, ale spíše mám strach z trombózy pánevní žily po operaci - v rodinné anamnéze máme spoustu případů ucpání žil.

Je možné že jde o trombozu nebo se jen zbytečně stresující a jde o běžnou komplikaci? Zaskočilo mě, jak je bolest na dotek výrazná i po tolika dnech po operaci.

Velmi děkuji za odpověď.

souhlasím s názorem dr Podušky