Endokrinologická ambulance
Ponávka 2/185, Brno

Zobrazit ostatní profily endokrinologů v okolí

Umístění: Endokrinologická ambulance Jiný

Pan doktor Mertl je jistě odborník na svém místě, avšak lidskosti moc nepobral. Profesionalitu ztrácí kvůli nevybíravým poznámkám, "žertíkům" a také zároveň naopak kvůli chladnému až arogantnímu přístupu. Připadalo mi, jako by měl averzi k tlustým lidem a jako by se mě až skoro štítil dotknout (a to nejsem stará ani nechutně obézní). Když se mi přihodila nenadálá událost a nemohla jsem se dostavit na sjednaný termín (s předstihem jsem o tom informovala), další termín byl až za půl roku. Jinak je systém objednávání precizní, jelikož jsem vždy šla do ordinace na sjednaný čas (max +10 minut). Vyšetří a předepíše léky skvěle, ale dost možná vás u toho necitlivě zdiskredituje. Pro mě již nikdy, děkuji.

Umístění: Endokrinologická ambulance Hypertyreóza

Pana doktora jsem našla zde a na základě kladných recenzí jsem k němu přešla. Byl takový chladný, ale zase nebyl nijak zlý nebo arogantní. Byla jsem do určité doby spokojená. Co se mi hodně nelíbilo bylo to, že mě od jedné návštěvy neustále nutil jít na operaci, že než budu chtít otěhotnět, okamžitě vyoperujeme štítnici atd. tenhle přístup lékařů opravdu "miluji," protože odebrání orgánu je naprosto poslední řešení, když už nic jiného opravdu nejde dělat a přítomný orgán člověka ohrožuje, což nebyl můj případ. Navíc při léčbě mi bylo permanentně špatně, stačila minimální zátěž a už jsem kolabovala, takže nemám zapotřebí být na takové léky odkázaná doživotně. Léky jsem si před rokem vysadila sama a je mi mnohem lépe. Nemám zájem se zde "léčit" dál takovýmto způsobem, je to podle mě o penězích a dlouhodobém užívání nesmyslných léků, ne o pacientech a jejich VYLÉČENÍ. Pan doktor tím ztratil mou důvěru.

Budu-li chtít srandu a žertíky, půjdu do Divadla Komedie či obdobné instituce.
Budu-li si přát úsměvy a cukrbliky, vyrazím do dámské obdoby Moulin Rouge.
Budu-li očekávat profesionální zdravotnickou péči, půjdu za panem doktorem Mertlem.
Myslím si, že pracuje velice odborně, ale zároveň lidsky a se spoustou empatie. Podle mě se neculí na každém kroku jen proto, že se cele soustředí na pacienta, jeho bolístky, informace, výsledky, zdravotní stav. Komunikuje mile, příjemně, srozumitelně. Vidí-li nepochopení v očích pacienta, dá si ten čas a práci a instrukce ještě jednou zopakuje.
Já osobně se domnívám, že je mnohem lepší mít soustředěného odborníka (přičemž pana doktora Mertla jsem nezažila, že by se třeba kabonil) než pozéra a herce, který za svými úsměvy a divadýlkem "pro oči" schovává svou neschopnost a malou odbornou erudici.
Poznámka pro dámy: dr. Mertl je muž příjemný, milý a - pozor! - voňavý!
Poznámka pro pány: jeho sestřička je (z mého ženského pohledu) velice pohledná, ochotná, příjemná a hodná šťabajzna, která i když má důvod se na pacienta oprávněně zlobit, tak to nečiní (alespoň ne navenek, tedy na provinilce).
Poznámka pro klaustrofobiky: ordinace je čistá, světlá a prostorná (bohužel čekárna v nitru starého domu může působit trochu stísněně ... ale čistoty a světla je tam též dost).
Poznámka pro všechny: přímo v ordinaci má pan doktor ultrazvuk, takže nemusíte nikam docházet, znova se objednávat, ...
Objednací systém jim funguje velmi dobře ... a přestože mají "plno až na půdu", nejenže mě v těhotenství akutně ošetřili, ale také byl pan doktor tak laskav a na základě určitých argumentů a přesvědčování mě vzal do své stálé péče (za což nemůžu než děkovat ... mimo jiné i touto pochvalnou ódou).
Jedna z mála ordinací, kde mám u (uklidňujícně působících) sestřičky i pana doktora pocit, že lékař je zde pro mě, nikoli já pro něho.