Hotovost

Konzultace před 8hod a po 17h (50 min) • 1 200 Kč +4 Více

Práce s tělem 50min • 1 200 Kč

Psychologické poradenství 50 min • 1 000 Kč

Psychologické poradenství pro páry (50min) • 1 800 Kč

Přeji dobrý den, přál bych si, aby mí klienti byli informovaní a mohli se kompetentně rozhodovat. Objednávat se na sezení je vhodné mailem juras...

• Deprese

Angličtina

Běžný termín

Individuální psychoterapie (50min)

Psychologická a psychoterapeutická praxe

Konzultace před 8hod a po 17h (50 min)

1 200 Kč

Práce s tělem 50min

1 200 Kč

Psychologické poradenství 50 min

Psychologická a psychoterapeutická praxe

Psychologické poradenství pro páry (50min)

1 800 Kč

Psychoterapeutická konzultace

Umístění: jiné místo Jiný

Ráda se podělím o zkušenost s panem Macháčkem. V březnu tohoto roku se u mě rozjela dosti veliká alergie na pyly a hlavně potraviny. Jednou ke mně dokonce přijela i záchranka. Do toho se to dostvilo v coronavirovém období, kdy to vše dohromady ve mě vyvolalo panické ataky, úzkost a strach z udušení. Po doporučení své alergoložky jsem zavolala na psychosomatickou kliniku, kde se mě ještě ten den ujal pan Macháček. Vedli jsme spolu dvakrát týdně video hovory. Pan Macháček byl opravdový profesionál. Naučil mě se vždy při úzkostných stavech uklidnit meditací, hloubkovým dýcháním, začala jsem i s jógou. Postupně jsme se dostali i do času mého dětství a probírali tak i věci, které jsem v mé mysli vůbec neřešila, a přitom to chtělo. Chci panu doktorovi moc poděkovat, protože mě podržel a pomohl opravdu v těžkých chvílích. Teď se - hlavně díky němu - cítím moc dobře. Moc děkuji. Pana Macháčka můžu jedině doporučit.

Milá Jano,
děkuji Vám za hezkou a otevřenou referenci. Dobře se mi s Vámi pracovalo. Mějte se pěkně. Jirka Macháček

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe individuální psychoterapie (50min)

Dobrý den, ráda bych Vám zde doporučila skvělého terapeuta. Pana Macháčka jsem začala navštěvovat na doporučení kamarádky. Dobře jsem udělala. V obtížné životní situaci mi pomohl mít se více ráda. Ujistil mne, že mé pocity jsou v pořádku a nejsem nenormální. Pomohl mi zvýšit nízké sebevědomí, se kterém celý život bojuji. Když mi není dobře, vzpomínám na jeho metody přijetí sebe sama a opakuji si, že jsem dobrá a mám nárok na hezký život a hezké zážitky. Touto recenzí se s panem Macháčkem nechci loučit, protože je člověkem, se kterým se chci v budoucnu ještě setkat. Cítím, že v nouzi mi bude oporou, neodsoudí mne a dá mi najevo, že jsem dobrá. Když si na Vás, pane Macháčku vzpomenu, vidím laskavou tvář a pokývání hlavou na znamení přijetí mne samé se všemi mými myšlenkami. Věřím, že se ještě potkáme, a já se budu těšit. Děkuji Vám.

Milá Romano,
děkuji Vám za hezkou a oceňující referenci. Přeji Vám vše dobré a do budoucna můžeme zůstat v kontaktu. Zdravím Jirka Macháček

K panu Macháčkovi jsem začala chodit na základě kladných recenzí, které jsem si přečetla zde. Na začátku jsem si nebyla úplně jistá, jestli naše spolupráce bude možná, protože mi přišel hodně “pomalý” - pomalu mluvil, pomalu se hýbal a až po chvíli jsem si uvědomila, že to já jsem moc “zrychlená”. Postupem času jsem se zklidnila a naopak jsem se na naše setkání těšila, jak vše bude klidně plynout. Oceňuji jeho nadhled, rozhled, klid a smysl pro humor. Přišlo mi, že si můžeme povídat o čemkoliv a vždy to má přidanou hodnotu. Ikdyž v současné době mi časové možnosti nedovolí na terapii chodit, častokrát si na něj vzpomenu a snažím se řídít tím, co jsem z našich sezení pochopila.

Mgr. Jiří Macháček

Milá Kateřino, děkuji Vám za hezkou osobní referenci. Na Vaší další cestě přeji vše dobré. Jiří Macháček

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe psychologické poradenství 50 min

K panu Macháčkovi jsem přišla prvně kvůli ztrátě nenarozeného miminka a dlouhodobým fyzickým bolestem páteře. Naše sezení ale odhalovala věci ( rodinné vztahy a neprožité smutky), které jsem v sobě měla dlouho uchované a myslela, že jsou vyřešené, ale nebyly. Trpělivě mě provázel, s humorem i ukázkou toho, že i on je jen člověk z masa a kostí a že v mnoha věcech jsem na sebe zbytečně přísná.
Díky němu jsem se vrátila více ke své podstatě - ke svému já, dovolila si na sebe nebýt tak přísná, odstavila "bubáky" v rodině a dopřála si čas tak, abych byla spokojená já a mohly se zahojit rány a ztráty mé duše. Naučila jsem se více otevřít svému manželovi, ale i kamarádům a nastavit si hranice pro klid mé duše. Díky našemu sezení se celkově zlepšily mé vztahy s okolím.
Potkávali jsme se pravidelně skoro 2 roky - což bych na začátku nevěřila, že bude až ty 2 roky, ale za tu dobu vše krásně dozrálo a usadilo se. Děkuji mu za čas a trpělivost.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji Vám, Anno, za pozitivní referenci a krásnou reflexi terapeutického procesu. Do dalšího života přeji vše dobré :-) Jirka Macháček

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe Porozchodové trauma

Pozdě, ale přece se nakonec dostávám k hodnocení... K panu Macháčkovi jsem docházela cca od dubna do června z důvodu traumatického rozpadu dlouholetého vztahu s dvěma malými dětmi. Cítila jsem se být emocionálně a citově velice dezorientovaná a potřebovala jsem někoho, kdo mi pomůže opět se vyznat v sobě samé a nějak nezaujatě zanalyzovat můj rozpadnuvší se vztah, abych se s jeho koncem mohla lépe vyrovnat. Panu Macháčkovi se to podařilo velice rychle, již po prvním sezení jsem se cítila mnohem lépe. Jistě, mohlo to být i tím, že zrovna způsob, jakým pan Macháček pracuje, mně osobně vyhovuje. Avšak i tak si myslím, že jeho klid, rozvaha, vlídnost, přemýšlivost, empatie a snaha uchopit problém ze všech stran a současně jít k jádru věci, by byly platnými ve všech případech. Zároveň je potřeba říci, že jsem se vůbec necítila být klientem, ale naopak jsem měla stále dojem, že k panu Macháčkovi chodím jako ke svému kamarádovi. Nemohu srovnávat s jinými, jelikož pan Macháček byl můj první a zatím (snad!) poslední osobní terapeut, ale podle mě je to opravdu člověk na svém místě.

Milá Andreo,
děkuji za pěknou zpětnou vazbu. Bylo mi potěšením s Vámi pracovat. Přeji vše dobré na další cestě. Jiří Macháček

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Za dobu co jsem k panu Macháčkovi chodil mi pomohl zbavit se úzkostných stavů. Postupně jsme identifikovali zdroj těchto problémů a následně pracovali na jejich odstranění. Zároveň jsem se naučil zmírnit nepříjemné pocity pomocí dechových a pohybových cvičení.

Dobrý den, Martine,
děkuji za referenci a bylo mi potěšením s Vámi spolupracovat. Zdraví Jiří Macháček

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Když jsem si před první návštěvou pana Macháčka pročítala zdejší komentáře překypující chválou, na jednu stranu ve mně vzbuzovaly mírné podezření, na stranu druhou mě ve výběru tohoto terapeuta podpořily. S odstupem času, během něhož jsem u něj s přerušením absolvovala x sezení, se k pozitivně hodnotícím nemohu nepřipojit. Při terapii se mi dostalo jak prostoru pro vlastní interpretace souvislostí mých stavů, tak i terapeutova pohledu, o který jsem si z počátku váhavě říkala. Zároveň pan Macháček dovedl rozpoznat, kdy poskytnout citlivou podporu, aniž by se přitom nechal strhnout mojí sebelítostí. Díky jeho lidskému přístupu jsem v terapii postupně vyzkoušela i práci s tělem, třebaže původně se mi do ní nechtělo. Právě uvedeným vlastnostem empatické terapie s p. Macháčkem proto - vedle situačních okolností - připisuji uskutečnění dlouho plánované zásadní změny v životě. Ačkoli jsem již před časem terapii podruhé ukončila, resp. z osobních důvodů přerušila, někdy na ni dále docházím alespoň imaginárně.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji Vám, Katko, za krásnou osobní referenci. Přeju, ať se Vám daří. V případě potřeby jsem zde :-) Jirka Macháček

Umístění: jiné místo

Pan Macháček je naprosto skvělý. Sice jsem terapii ukončila již před několika měsíci, stále ale velmi ráda vzpomínám na spolupráci. Dokáže skvěle odhadnout potřeby a myšlení klienta a podle toho s ním pracovat a komunikovat. Velmi mi pomohl a sezení mě bavila a byla příjemná, byť jsem ne vždy řešila příjemné věci. Určitě doporučuji a děkuji za vše.

Děkuji za pěknou referenci. Přeju vše dobré. Jiří Macháček

K panu Macháčkovi jsem docházela dva roky na terapii a můžu ho jen doporučit. Má chytré postřehy a férový přístup. Vždy jsem se u něj cítila dobře a během naší spolupráce jsem si v životě a v hlavě vyřešila několik důležitých věcí.

Děkuji za referenci. Srdečně zdravím Jirka Macháček

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe Psychosomatické potíže

Pan Macháček je velmi dobrý terapeut. Pečlivý, klidný, naslouchající i přiměřeně razantní v situacích, které to vyžadují. V jeho péči jsem se postupně a takřka nenápadně zorientovala ve svých životních postojích a prioritách, téměř se zbavila nepříjemných fyzických stavů, které mě sužovaly, a celkově posílila svou životní energii. Za to mu děkuji.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji Vám, Petro, za referenci. Bylo mi ctí a potěšením společně s Vámi pracovat. Jirka

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den pane doktore, po přečtení Vašeho hodnocení se na Vás obracím se žádostí o pomoc pro přítele z Prahy, u kterého jsem cca před 3mi týdny zpozorovala divné chování, zmatenost, výpadky paměti, ztrátu sebekontroly, rozeznávání podstatných věcí, rezignovanost, nechuť se probudit do běžného dne a vůbec komunikovat s okolím, bezradnost, nerozhodnost, tápání v sobě samém, apod.... Velmi se obávám, že se jeho stav bude zhoršovat a ráda bych ho objednala do Vaší ordinace. Mám jeho příslib s řešením aktuálního stavu. Předem děkuji za odpověď. JH

Vážená paní JH,
    navrhuji vám, abyste mi zavolala pokusím se s Vami zkonzultovat další postup.Objednani do me ordinace je nejdrive v radu dvou tří týdnů a situace se mi jevi dle dopisu akutni a je treba ji řešit neodkladne. Nebo abyste se rovnou obratila na krizove centrum CKI Bohnice nebo krizove centrum Riaps, kde poskytují kvalifikovanou pomoc nonstop.
    Lekar musí zhodnotit stav event. doporucit i hospitaluzaci a je možné, ze se budou provádět i specializovana vyšetření napriklad neurologická, interni a podobne.

Pevne verim, ze se situace vyresi. Pripadne mi dejte vedet, jak se situace vyviji.

S přátelským pozdravem

• psychoterapie
  • klinická psychologie

Stáže

• Thomayerova nemocnice leden 2015 diagnostická stáž Dětské centrum
  • Thomayerova nemocnice srpen 2013 diagnostická a terapeutická stáž Dětská psychiatrie
  • Thomayerova nemocnice srpen 2012 neuropsychologická diagnostika Neurologie

Certifikáty