Adres

Senovážné náměstí 1464/6, Praha
Psychologická a psychoterapeutická praxe (mapa)

Další dostupný termín:

Viz kalendář
Hotovost
603 25.....

Psychologické poradenství 50 min (1 000 Kč)

Individuální psychoterapie (50min) (1 000 Kč)

Práce s tělem 50min (1 200 Kč) + 3 Více

Psychologické poradenství pro páry (50min) (1 800 Kč)

Konzultace po 17h (50 min) (1 200 Kč)

Běžný termín (1 000 Kč)

Přeji dobrý den, v současnosti mohu přijmout nové klienty po vzajemné dohodě. Pro termin úvodniho sezení napište na jurasmach(a)gmail.com nebo SMS ...

• deprese

• Filozofická fakulta UK Praha 2001 - 2007, specializace klinická psychologie

Znalost jazyků

Angličtina

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe Psychosomatické potíže

Pan Macháček je velmi dobrý terapeut. Pečlivý, klidný, naslouchající i přiměřeně razantní v situacích, které to vyžadují. V jeho péči jsem se postupně a takřka nenápadně zorientovala ve svých životních postojích a prioritách, téměř se zbavila nepříjemných fyzických stavů, které mě sužovaly, a celkově posílila svou životní energii. Za to mu děkuji.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji Vám, Petro, za referenci. Bylo mi ctí a potěšením společně s Vámi pracovat. Jirka

O
Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe individuální psychoterapie (50min)

S panem Macháčkem jsem prožival kolem čtyř let mého života, při pravidelných terapiích. Mohu říci, že za ty čtyři roky života se v něm událo mnoho pozitivních změn. Největším přínosem pro mne po několika zkušenostech s ženami terapeutkami byla mužská síla pana Macháčka a jakýsi až zenový klid se kterým naslouchá a vede terapii. Ondřej H.

Milý Ondřeji,
děkuji za laskavá slova a pochvalu. Do dalšího života přeju hodně úspěchů a radosti. Jiří

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Pan Macháček je velmi příjemný a schopný psycholog, díky kterému jsem se stala psychicky silnější a uvědomila si mnoho, pro život a osobní spokojenost, důležitých věcí. Pomohl mi se sebeuvědoměním, za což opravdu velmi děkuji.
Michaela S.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji Vám za pěkné hodnocení. Na další cestě přeju hodně štěstí a také trochu té hrdosti:-)
Jiří

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Pan Macháček je profesionál po všech stránkách, s velmi citlivým a lidským přístupem. Je vidět a cítit, že mu na svých klientech opravdu záleží a chce jim pomoci. Na každém sezení je tam pro vás na 100% a vy víte, že společně můžete hledat řešení naprosto jakéhokoliv problému. Ještě jednou mockrát děkuji a vřele doporučuji!

Milá Pavlíno,
děkuji za pěkné hodnocení a referenci. Bylo mi potěšením se s Vámi setkávat:-) Hodně štěstí

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

K Jirkovi mě zavedla krize, kterou zapříčinily dlouhodobé zdravotní problémy (silný ekzém), změna práce (a i oboru, který jsem vystudovala) a hlavně partnerské problémy. Ty byly asi nejvýraznější. Jirka mě provedl tím nejhorším obdobím, vyslechl mě a vždy mi poskytl perfektní zpětnou vzabu, která se i přes moji depresivní mlhu dostala do hlavy tam, kam měla. Sezení s ním mi pomohla k tomu, abych se dokázala stabilizovat a tím překonat problémy, které krizi způsobily. Nyní, po půl roce můžu říct, že zdravotně se cítím dobře, v nové práci jsem spokojená a můj vztah s partnerem se o 100% procent zlepšil - možná si troufnu říct, že krize, kterou jsme si oba prošli, nás posílala a více stmelila. Díky Jirkovi jsem získala pár dobrých tipů, jak třeba řešit partnerské roztržky, jak navodit mezi partnery pocit chybějící bezpečí nebo jak vyventilovat silné emoce. Nyní, po půl roce, jsem ukončovala terapii s vědomím, že moje krize nebyla nijak neobvyklá, že jí trpí spousta lidí v mém věku, ale hlavně, že se mi ji, s pomocí Jirky (a i nejbližších doma) podařilo překonat.
Jirka si plně a oprávněně získal moji důvěru a v případě, že by to bylo potřeba, nebudu váhat a znovu se na něj obrátím.
Ještě jednou velké díky, Jirko :) !

Milá Petro, děkuji za pěknou referenci. Přeju hodne štěstí a drzim palce. Jirka

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe Bodyterapie

K panu magistrovi Macháčkovi jsem se dostala na popud mojí psychiatričky, která mi doporučila terapii zaměřenou na tělo. Pár let jsem sice na terapie docházela a udělala tak první kroky k odhalení příčin mých letitých potíží, nicméně po pár sezení u magistra Macháčka se začaly věci a situace hýbat rychle vpřed, pro mě mnohdy až závratnou rychlostí. Naucil mě základní techniky práce s tělem, a já tak našla, myslím, účinný ventil emocí a "ulevila hlavě". Některé z technik ( např. uzemnění, spojení se zemí) se pro mě dokonce staly součástí téměř každého dne. Velmi přínosné pro mě byly i jeho komentáře k mému povídání, dostalo se mi tak po letech vysvětlení a odpovědi na řadu pro mě zásadních otázek.
Oceňuji velmi empatický a respektující přístup a vytvoření bezpečného prostředí, zejména při práci s tělem, kdy jsem se často cítila "zablokována" a bála se projevit.
V neposlední řadě jsem skrze tuto terapii začala získávat důvěru v proces dění, důvěru v to, že vše, co se děje, je v pořádku a má svůj nutný vývoj.
Děkuji panu magistrovi Macháčkovi za pomoc a podporu v cestě "zpět k sobě".

Mgr. Jiří Macháček

Mila Kateřino, děkuji Vám za pěknou zpetnou vazbu a referenci. Procesu se dá důvěřovat. Do další životní etapy přeji hodne štěstí Jirka

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Velice jsem ocenila způsob jakým pan Macháček vede sezení, kdy pouze doprovází při hledání odpovědí a v případě potřeby vysvětlí daný problém z odborného hlediska. Děkuji mu za pomoci při nalezení životní rovnováhy po tragické události.

Mgr. Jiří Macháček

Milá Martino, děkuji za pěkné hodnocení. Do další životní etapy Vám přeji hodně štěstí. Jiří

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Než jsem k panu Macháčkovi přišla, byla jsem úzkostný uzlíček nervů, který měl velmi nepříjemné psychosomatické obtíže, které se projevovaly i několikrát za den. Za tu dobu, kdy jsem k němu pravidelně 1x týdně docházela na terapii, jsem poznala, proč tyhle obtíže mám, naučila jsem se je zvládat, vnitřně pochopit a zjistila jsem, co dělat, aby se již neopakovaly. Díky Mgr. Macháčkovi a jeho férovému, pozornému a upřímnému přístupu jsem si napravila jak vztahy v rodině, tak osobní život a srovnala si hlavně své hodnoty. Díky Vám jsem spokojená a klidná osoba. Atmosféra u Vás byla vždycky velmi příjemná a na setkání jsem se těšila. Děkuji moc a doufám, že se ještě někdy shledáme.

Mgr. Jiří Macháček

Milá Petro, děkuju Vám za pěkné doporučení, vídali jsme se dlouho a udělali jsem spolu hodně dobré práce. Jistě, že se na mne můžete kdykoliv v budoucnu znovu obrátit :-) Přeji hodně štěstí Jiří

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Nejsem klientka, s Jirkou spolupracuji a bez zaváhání bych k němu poslala mé blízké přátele, pokud by taková potřeba vznikla. Je upřímný, otevřený a svoje klienty má opravdu rád. Tak ho vidím. Vřele doporučuji.
Kateřina Erlebachová

Mgr. Jiří Macháček

Ahoj Katko :-) děkuju za pěkné doporučení. Těším se na naši další spolupráci. Jirka

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Chodil jsem na supervizi. Jsem vděčný za trefné postřehy a dobré rady. Rozšíření obzorů, uvědomění si vlastních hranic. Jsem rád za naslouchající a pozorný přístup Mgr. Jiřího Macháčka. Určitě doporučuji.

Děkuji Martine. Přeji hodně úspěchů v profesním i osobním životě. Jirka

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Konzultace po 17h (50 min)

Individuální psychoterapie (50min)

Psychologické poradenství 50 min

1 000 Kč

Psychologické poradenství pro páry (50min)

1 800 Kč

Michaela S.

Jiří

Milá Pavlíno,

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Ještě jednou velké díky, Jirko :) !

Milá Petro, děkuji za pěknou referenci. Přeju hodne štěstí a drzim palce. Jirka

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe Bodyterapie

Děkuji panu magistrovi Macháčkovi za pomoc a podporu v cestě "zpět k sobě".

Kateřina Erlebachová

Děkuji Martine. Přeji hodně úspěchů v profesním i osobním životě. Jirka

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den pane doktore, po přečtení Vašeho hodnocení se na Vás obracím se žádostí o pomoc pro přítele z Prahy, u kterého jsem cca před 3mi týdny zpozorovala divné chování, zmatenost, výpadky paměti, ztrátu sebekontroly, rozeznávání podstatných věcí, rezignovanost, nechuť se probudit do běžného dne a vůbec komunikovat s okolím, bezradnost, nerozhodnost, tápání v sobě samém, apod.... Velmi se obávám, že se jeho stav bude zhoršovat a ráda bych ho objednala do Vaší ordinace. Mám jeho příslib s řešením aktuálního stavu. Předem děkuji za odpověď. JH

Vážená paní JH,
    navrhuji vám, abyste mi zavolala pokusím se s Vami zkonzultovat další postup.Objednani do me ordinace je nejdrive v radu dvou tří týdnů a situace se mi jevi dle dopisu akutni a je treba ji řešit neodkladne. Nebo abyste se rovnou obratila na krizove centrum CKI Bohnice nebo krizove centrum Riaps, kde poskytují kvalifikovanou pomoc nonstop.
    Lekar musí zhodnotit stav event. doporucit i hospitaluzaci a je možné, ze se budou provádět i specializovana vyšetření napriklad neurologická, interni a podobne.

Pevne verim, ze se situace vyresi. Pripadne mi dejte vedet, jak se situace vyviji.

S přátelským pozdravem

• psychoterapie
  • klinická psychologie

Stáže

• Thomayerova nemocnice leden 2015 diagnostická stáž Dětské centrum
  • Thomayerova nemocnice srpen 2013 diagnostická a terapeutická stáž Dětská psychiatrie
  • Thomayerova nemocnice srpen 2012 neuropsychologická diagnostika Neurologie

Certifikáty