Přeji dobrý den, v současnosti mohu přijmout nové klienty po vzajemné dohodě. Pro termin úvodniho sezení napište na jurasmach(a)gmail.com nebo SMS na mobilní telefon. Nasledují… Více

Adresy

• Psychologická a psychoterapeutická praxe

Senovážné náměstí 1464/6
    110 00 Praha, hl. město Praha

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Hotovost

Psychologické poradenství pro páry (50min) 1 800 Kč
    Běžný termín 1 000 Kč

Hodnocení pacientů

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Pan Macháček je velmi příjemný a schopný psycholog, díky kterému jsem se stala psychicky silnější a uvědomila si mnoho, pro život a osobní spokojenost, důležitých věcí. Pomohl mi se sebeuvědoměním, za což opravdu velmi děkuji.
    Michaela S.

Jiří Macháček2018-02-05

Děkuji Vám za pěkné hodnocení. Na další cestě přeju hodně štěstí a také trochu té hrdosti:-)
    Jiří

• Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Pan Macháček je profesionál po všech stránkách, s velmi citlivým a lidským přístupem. Je vidět a cítit, že mu na svých klientech opravdu záleží a chce jim pomoci. Na každém sezení je tam pro vás na 100% a vy víte, že společně můžete hledat řešení naprosto jakéhokoliv problému. Ještě jednou mockrát děkuji a vřele doporučuji!

Jiří Macháček2017-10-02

Milá Pavlíno,
    děkuji za pěkné hodnocení a referenci. Bylo mi potěšením se s Vámi setkávat:-) Hodně štěstí
    Jiří Macháček

• P
    Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

K Jirkovi mě zavedla krize, kterou zapříčinily dlouhodobé zdravotní problémy (silný ekzém), změna práce (a i oboru, který jsem vystudovala) a hlavně partnerské problémy. Ty byly asi nejvýraznější. Jirka mě provedl tím nejhorším obdobím, vyslechl mě a vždy mi poskytl perfektní zpětnou vzabu, která se i přes moji depresivní mlhu dostala do hlavy tam, kam měla. Sezení s ním mi pomohla k tomu, abych se dokázala stabilizovat a tím překonat problémy, které krizi způsobily. Nyní, po půl roce můžu říct, že zdravotně se cítím dobře, v nové práci jsem spokojená a můj vztah s partnerem se o 100% procent zlepšil - možná si troufnu říct, že krize, kterou jsme si oba prošli, nás posílala a více stmelila. Díky Jirkovi jsem získala pár dobrých tipů, jak třeba řešit partnerské roztržky, jak navodit mezi partnery pocit chybějící bezpečí nebo jak vyventilovat silné emoce. Nyní, po půl roce, jsem ukončovala terapii s vědomím, že moje krize nebyla nijak neobvyklá, že jí trpí spousta lidí v mém věku, ale hlavně, že se mi ji, s pomocí Jirky (a i nejbližších doma) podařilo překonat.
    Jirka si plně a oprávněně získal moji důvěru a v případě, že by to bylo potřeba, nebudu váhat a znovu se na něj obrátím.
    Ještě jednou velké díky, Jirko :) !

Jiří Macháček2017-09-29

Milá Petro, děkuji za pěknou referenci. Přeju hodne štěstí a drzim palce. Jirka

• Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxeSlužby: Bodyterapie

K panu magistrovi Macháčkovi jsem se dostala na popud mojí psychiatričky, která mi doporučila terapii zaměřenou na tělo. Pár let jsem sice na terapie docházela a udělala tak první kroky k odhalení příčin mých letitých potíží, nicméně po pár sezení u magistra Macháčka se začaly věci a situace hýbat rychle vpřed, pro mě mnohdy až závratnou rychlostí. Naucil mě základní techniky práce s tělem, a já tak našla, myslím, účinný ventil emocí a "ulevila hlavě". Některé z technik ( např. uzemnění, spojení se zemí) se pro mě dokonce staly součástí téměř každého dne. Velmi přínosné pro mě byly i jeho komentáře k mému povídání, dostalo se mi tak po letech vysvětlení a odpovědi na řadu pro mě zásadních otázek.
    Oceňuji velmi empatický a respektující přístup a vytvoření bezpečného prostředí, zejména při práci s tělem, kdy jsem se často cítila "zablokována" a bála se projevit.
    V neposlední řadě jsem skrze tuto terapii začala získávat důvěru v proces dění, důvěru v to, že vše, co se děje, je v pořádku a má svůj nutný vývoj.
    Děkuji panu magistrovi Macháčkovi za pomoc a podporu v cestě "zpět k sobě".

Jiří Macháček2017-07-28

Mila Kateřino, děkuji Vám za pěknou zpetnou vazbu a referenci. Procesu se dá důvěřovat. Do další životní etapy přeji hodne štěstí Jirka

• M

Velice jsem ocenila způsob jakým pan Macháček vede sezení, kdy pouze doprovází při hledání odpovědí a v případě potřeby vysvětlí daný problém z odborného hlediska. Děkuji mu za pomoci při nalezení životní rovnováhy po tragické události.

Jiří Macháček2017-05-02

Milá Martino, děkuji za pěkné hodnocení. Do další životní etapy Vám přeji hodně štěstí. Jiří

• P

Než jsem k panu Macháčkovi přišla, byla jsem úzkostný uzlíček nervů, který měl velmi nepříjemné psychosomatické obtíže, které se projevovaly i několikrát za den. Za tu dobu, kdy jsem k němu pravidelně 1x týdně docházela na terapii, jsem poznala, proč tyhle obtíže mám, naučila jsem se je zvládat, vnitřně pochopit a zjistila jsem, co dělat, aby se již neopakovaly. Díky Mgr. Macháčkovi a jeho férovému, pozornému a upřímnému přístupu jsem si napravila jak vztahy v rodině, tak osobní život a srovnala si hlavně své hodnoty. Díky Vám jsem spokojená a klidná osoba. Atmosféra u Vás byla vždycky velmi příjemná a na setkání jsem se těšila. Děkuji moc a doufám, že se ještě někdy shledáme.

Jiří Macháček2017-07-18

Milá Petro, děkuju Vám za pěkné doporučení, vídali jsme se dlouho a udělali jsem spolu hodně dobré práce. Jistě, že se na mne můžete kdykoliv v budoucnu znovu obrátit :-) Přeji hodně štěstí Jiří

• Nejsem klientka, s Jirkou spolupracuji a bez zaváhání bych k němu poslala mé blízké přátele, pokud by taková potřeba vznikla. Je upřímný, otevřený a svoje klienty má opravdu rád. Tak ho vidím. Vřele doporučuji.
    Kateřina Erlebachová

Jiří Macháček2017-02-13

Ahoj Katko :-) děkuju za pěkné doporučení. Těším se na naši další spolupráci. Jirka

• M

Chodil jsem na supervizi. Jsem vděčný za trefné postřehy a dobré rady. Rozšíření obzorů, uvědomění si vlastních hranic. Jsem rád za naslouchající a pozorný přístup Mgr. Jiřího Macháčka. Určitě doporučuji.

Jiří Macháček2017-02-13

Děkuji Martine. Přeji hodně úspěchů v profesním i osobním životě. Jirka

• S
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pana Macháčka vřele doporučuji, moc mi pomohl s řešením komplikované životní situace a učiněním důležitých rozhodnutí. Především oceňuji individuální přístup a velmi příjemné, přátelské prostředí. Z terapie jsem vždy odcházela s dobrou náladou. Pokud bych ještě kdykoli v budoucnu potřebovala, pan Macháček bude jasná volba :)

Jiří Macháček2017-01-09

Děkuji Vám za pěknou referenci. Přeji štěstí na další cestě :-)

• Pana magistra mohu vřele doporučit, moc mi pomohl. Terapii dokáže velmi dobře přizpůsobit klientovi na míru. Odnesla spoustu zajímavých námětů k zamyšlení i do budoucna. Pomohl mi nalézt jak zase žít s lehkostí a radostí.

Jiří Macháček2017-01-03

Děkuji Vám za referenci. Přeji vše dobré :-)

Dotazy od pacientů (1)

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Zkušenosti a dovednosti

• Přeji dobrý den,

Nasledují praktické informace. Přál bych si, aby mí klienti byli informovaní a mohli se kompetentně rozhodovat.

Objednávat se na sezení je vhodné mailem jurasmach(a)gmail.com nebo telefonicky nejlépe po sms Obvykle na nepřijaté hovory reaguji tak, že zavolám zpět, když ukončím aktuální sezení nebo po skončení pravidelné pracovní doby. Mailovou korespondenci vyřizuji do druhého dne. Kalendář na serveru znamylekař.cz se bohužel nedobře synchronizuje s mým google kalendářem. Proto preferuji přímý kontakt.

Domluvená sezeni je třeba zrušit 48 hodin předem, při pozdějším zrušení hradí klient plnou cenu sezení.

Objednací doba do mé praxe je zhruba týden až dva týdny, ale často jsem flexibilní a jde to i rychleji. V soukromé praxi ordinuji v pátek a ve čtvrtek. Ostatní dny působím na Psychosomatické klinice.

Do psychoterapie přijímám dospělé a ve vybraných a dohodnutých případech i dospívající klienty (15 - 18) se souhlasem rodičů. Psychické obtíže u menších dětí jsem schopen konzultovat s rodiči, ovšem vyšetření a případou psychoterapii s menšími dětmi neprovádím a raději vás odkážu na důvěryhodé kolegyně.

Co lze očkávat na prvním sezení?
    Na prvním sezení budeme společně zjišťovat, co Vás trápí. Zkusíme zmapovat Vaše obtíže a formulovat psychoterapeutický kontrakt. Znamená to říci si, jak a na kterých tématech je třeba v psychoterapii společně pracovat. Při obtížích psychosomatického charakteru, konzultujeme i zdravotní somatický stav a v případě potřeby doporučím klientovi doplňující vyšetření u některého ze specialistů.V závěru sezení věnujeme krátkou chvíli tomu, abychom si ujasnili pravidla spolupráce tak, aby byla bezpečná a mohla se odehrávat v prostředí důvěry.

Několik informací o mně:
    Jsem psycholog a psychoterapeut. V privátní praxi se zaměřuji se na práci s lidmi, kteří trpí úzkostnými poruchami, depresí, poruchami osobnosti a vztahovými problémy. Také se zaměřuji na odbornou, mezioborovou a celostní léčbu lidí, kteří trpí nějakou formou psychosomatického onemocnění. Zajímám se o tzv. mužskou psychologii, doprovázím muže v náročných životních situacích. V případě potřeby mohu nabídnout psychologické vyšetření..

Od roku 2008 pracuji na Psychosomatické klinice v týmu kolegů jako psycholog a psychoterapeut, Těžištěm má práce je individuální psychoterapie. Pravidelně vedu týdenní terapeutickou skupinu zaměřenou na práci s tělem a pracuji jako bodypsychoterapeut v týmu stacionáře. Od roku 2008 působím také v soukromé praxi, kde se věbuji hlavně individuální psychoterapii a poradenství pro dospělé.

Při sezení dbám na vytvoření bezpečného a důvěrného prostředí, v němž se klient může volně vyjádřit. Pozorně a v klidném prostředí mu naslouchám.

Znakem "dobré praxe terapie" je, že klient nalézá svoji vlastní cestu k sebeobjevování. Rozvíjí citlivost pro vnímání svých pocitů, svého těla a mění dle toho pak i své chování. V tomto procesu poskytuji klientům plnou podporu, jednak jako posluchač, jednak jako průvodce a pomocník.

• psychoterapie

• Certifikovaný kurz diagnostických metod MMPI II
  • Certifikovaný kurz diagnostiky Rorschachův test
  • Specializační kurz Vývojová psychopatologie

Publikace

• Integrativní psychoterapie zaměřená na tělo (Psychoterapie, Brno, 2013)

Znalost jazyků

• angličtina

Stáže

• Thomayerova nemocnice leden 2015 diagnostická stáž Dětské centrum
  • Thomayerova nemocnice srpen 2013 diagnostická a terapeutická stáž Dětská psychiatrie
  • Thomayerova nemocnice srpen 2012 neuropsychologická diagnostika Neurologie
  • Thomayerova nemocnice srpen 2012 terapeutická a diagnostická stáž na somatickém oddělení
  • Psychiatrická léčebna Bohnice prosinec 2011 diagnostická stáž

Certifikáty