Hotovost

Konzultace po 17h (50 min) • 1 200 Kč +3 Více

Práce s tělem 50min • 1 200 Kč

Psychologické poradenství 50 min • 1 000 Kč

Psychologické poradenství pro páry (50min) • 1 800 Kč

Přeji dobrý den, v současnosti mohu přijmout nové klienty po vzajemné dohodě. Pro termin úvodniho sezení napište na jurasmach(a)gmail.com nebo SMS ...

• deprese

Angličtina

Běžný termín

Individuální psychoterapie (50min)

Psychologická a psychoterapeutická praxe

Konzultace po 17h (50 min)

1 200 Kč

Práce s tělem 50min

1 200 Kč

Psychologické poradenství 50 min

Psychologická a psychoterapeutická praxe

Psychologické poradenství pro páry (50min)

1 800 Kč

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe Porozchodové trauma

Pozdě, ale přece se nakonec dostávám k hodnocení... K panu Macháčkovi jsem docházela cca od dubna do června z důvodu traumatického rozpadu dlouholetého vztahu s dvěma malými dětmi. Cítila jsem se být emocionálně a citově velice dezorientovaná a potřebovala jsem někoho, kdo mi pomůže opět se vyznat v sobě samé a nějak nezaujatě zanalyzovat můj rozpadnuvší se vztah, abych se s jeho koncem mohla lépe vyrovnat. Panu Macháčkovi se to podařilo velice rychle, již po prvním sezení jsem se cítila mnohem lépe. Jistě, mohlo to být i tím, že zrovna způsob, jakým pan Macháček pracuje, mně osobně vyhovuje. Avšak i tak si myslím, že jeho klid, rozvaha, vlídnost, přemýšlivost, empatie a snaha uchopit problém ze všech stran a současně jít k jádru věci, by byly platnými ve všech případech. Zároveň je potřeba říci, že jsem se vůbec necítila být klientem, ale naopak jsem měla stále dojem, že k panu Macháčkovi chodím jako ke svému kamarádovi. Nemohu srovnávat s jinými, jelikož pan Macháček byl můj první a zatím (snad!) poslední osobní terapeut, ale podle mě je to opravdu člověk na svém místě.

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Za dobu co jsem k panu Macháčkovi chodil mi pomohl zbavit se úzkostných stavů. Postupně jsme identifikovali zdroj těchto problémů a následně pracovali na jejich odstranění. Zároveň jsem se naučil zmírnit nepříjemné pocity pomocí dechových a pohybových cvičení.

Dobrý den, Martine,
děkuji za referenci a bylo mi potěšením s Vámi spolupracovat. Zdraví Jiří Macháček

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Když jsem si před první návštěvou pana Macháčka pročítala zdejší komentáře překypující chválou, na jednu stranu ve mně vzbuzovaly mírné podezření, na stranu druhou mě ve výběru tohoto terapeuta podpořily. S odstupem času, během něhož jsem u něj s přerušením absolvovala x sezení, se k pozitivně hodnotícím nemohu nepřipojit. Při terapii se mi dostalo jak prostoru pro vlastní interpretace souvislostí mých stavů, tak i terapeutova pohledu, o který jsem si z počátku váhavě říkala. Zároveň pan Macháček dovedl rozpoznat, kdy poskytnout citlivou podporu, aniž by se přitom nechal strhnout mojí sebelítostí. Díky jeho lidskému přístupu jsem v terapii postupně vyzkoušela i práci s tělem, třebaže původně se mi do ní nechtělo. Právě uvedeným vlastnostem empatické terapie s p. Macháčkem proto - vedle situačních okolností - připisuji uskutečnění dlouho plánované zásadní změny v životě. Ačkoli jsem již před časem terapii podruhé ukončila, resp. z osobních důvodů přerušila, někdy na ni dále docházím alespoň imaginárně.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji Vám, Katko, za krásnou osobní referenci. Přeju, ať se Vám daří. V případě potřeby jsem zde :-) Jirka Macháček

Umístění: jiné místo

Pan Macháček je naprosto skvělý. Sice jsem terapii ukončila již před několika měsíci, stále ale velmi ráda vzpomínám na spolupráci. Dokáže skvěle odhadnout potřeby a myšlení klienta a podle toho s ním pracovat a komunikovat. Velmi mi pomohl a sezení mě bavila a byla příjemná, byť jsem ne vždy řešila příjemné věci. Určitě doporučuji a děkuji za vše.

Děkuji za pěknou referenci. Přeju vše dobré. Jiří Macháček

K panu Macháčkovi jsem docházela dva roky na terapii a můžu ho jen doporučit. Má chytré postřehy a férový přístup. Vždy jsem se u něj cítila dobře a během naší spolupráce jsem si v životě a v hlavě vyřešila několik důležitých věcí.

Děkuji za referenci. Srdečně zdravím Jirka Macháček

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe Psychosomatické potíže

Pan Macháček je velmi dobrý terapeut. Pečlivý, klidný, naslouchající i přiměřeně razantní v situacích, které to vyžadují. V jeho péči jsem se postupně a takřka nenápadně zorientovala ve svých životních postojích a prioritách, téměř se zbavila nepříjemných fyzických stavů, které mě sužovaly, a celkově posílila svou životní energii. Za to mu děkuji.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji Vám, Petro, za referenci. Bylo mi ctí a potěšením společně s Vámi pracovat. Jirka

O
Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe individuální psychoterapie (50min)

S panem Macháčkem jsem prožival kolem čtyř let mého života, při pravidelných terapiích. Mohu říci, že za ty čtyři roky života se v něm událo mnoho pozitivních změn. Největším přínosem pro mne po několika zkušenostech s ženami terapeutkami byla mužská síla pana Macháčka a jakýsi až zenový klid se kterým naslouchá a vede terapii. Ondřej H.

Milý Ondřeji,
děkuji za laskavá slova a pochvalu. Do dalšího života přeju hodně úspěchů a radosti. Jiří

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Pan Macháček je velmi příjemný a schopný psycholog, díky kterému jsem se stala psychicky silnější a uvědomila si mnoho, pro život a osobní spokojenost, důležitých věcí. Pomohl mi se sebeuvědoměním, za což opravdu velmi děkuji.
Michaela S.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji Vám za pěkné hodnocení. Na další cestě přeju hodně štěstí a také trochu té hrdosti:-)
Jiří

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Pan Macháček je profesionál po všech stránkách, s velmi citlivým a lidským přístupem. Je vidět a cítit, že mu na svých klientech opravdu záleží a chce jim pomoci. Na každém sezení je tam pro vás na 100% a vy víte, že společně můžete hledat řešení naprosto jakéhokoliv problému. Ještě jednou mockrát děkuji a vřele doporučuji!

Milá Pavlíno,
děkuji za pěkné hodnocení a referenci. Bylo mi potěšením se s Vámi setkávat:-) Hodně štěstí
Jiří Macháček

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

K Jirkovi mě zavedla krize, kterou zapříčinily dlouhodobé zdravotní problémy (silný ekzém), změna práce (a i oboru, který jsem vystudovala) a hlavně partnerské problémy. Ty byly asi nejvýraznější. Jirka mě provedl tím nejhorším obdobím, vyslechl mě a vždy mi poskytl perfektní zpětnou vzabu, která se i přes moji depresivní mlhu dostala do hlavy tam, kam měla. Sezení s ním mi pomohla k tomu, abych se dokázala stabilizovat a tím překonat problémy, které krizi způsobily. Nyní, po půl roce můžu říct, že zdravotně se cítím dobře, v nové práci jsem spokojená a můj vztah s partnerem se o 100% procent zlepšil - možná si troufnu říct, že krize, kterou jsme si oba prošli, nás posílala a více stmelila. Díky Jirkovi jsem získala pár dobrých tipů, jak třeba řešit partnerské roztržky, jak navodit mezi partnery pocit chybějící bezpečí nebo jak vyventilovat silné emoce. Nyní, po půl roce, jsem ukončovala terapii s vědomím, že moje krize nebyla nijak neobvyklá, že jí trpí spousta lidí v mém věku, ale hlavně, že se mi ji, s pomocí Jirky (a i nejbližších doma) podařilo překonat.
Jirka si plně a oprávněně získal moji důvěru a v případě, že by to bylo potřeba, nebudu váhat a znovu se na něj obrátím.
Ještě jednou velké díky, Jirko :) !

Milá Petro, děkuji za pěknou referenci. Přeju hodne štěstí a drzim palce. Jirka

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den pane doktore, po přečtení Vašeho hodnocení se na Vás obracím se žádostí o pomoc pro přítele z Prahy, u kterého jsem cca před 3mi týdny zpozorovala divné chování, zmatenost, výpadky paměti, ztrátu sebekontroly, rozeznávání podstatných věcí, rezignovanost, nechuť se probudit do běžného dne a vůbec komunikovat s okolím, bezradnost, nerozhodnost, tápání v sobě samém, apod.... Velmi se obávám, že se jeho stav bude zhoršovat a ráda bych ho objednala do Vaší ordinace. Mám jeho příslib s řešením aktuálního stavu. Předem děkuji za odpověď. JH

Vážená paní JH,
    navrhuji vám, abyste mi zavolala pokusím se s Vami zkonzultovat další postup.Objednani do me ordinace je nejdrive v radu dvou tří týdnů a situace se mi jevi dle dopisu akutni a je treba ji řešit neodkladne. Nebo abyste se rovnou obratila na krizove centrum CKI Bohnice nebo krizove centrum Riaps, kde poskytují kvalifikovanou pomoc nonstop.
    Lekar musí zhodnotit stav event. doporucit i hospitaluzaci a je možné, ze se budou provádět i specializovana vyšetření napriklad neurologická, interni a podobne.

Pevne verim, ze se situace vyresi. Pripadne mi dejte vedet, jak se situace vyviji.

S přátelským pozdravem

• psychoterapie
  • klinická psychologie

Stáže

• Thomayerova nemocnice leden 2015 diagnostická stáž Dětské centrum
  • Thomayerova nemocnice srpen 2013 diagnostická a terapeutická stáž Dětská psychiatrie
  • Thomayerova nemocnice srpen 2012 neuropsychologická diagnostika Neurologie

Certifikáty