Sadová 33, Blansko
Praktický lékař pro dospělé

K panu doktorovi, co jsem si všimla, nechodí moc mladší ročníky. Čekárna plná lidí, kteří občas kroutí hlavami, jak dlouho musí čekat. Někdy je poznat, že už toho je na pana doktora, který je starší, hodně a sestřička potom zachraňuje, co se dá. A ocitnout se zrovna ve chvíli, kdy to nastane je ke škodě, protože potom není čas s doktorem něco prodiskutovat nebo se na něco ptát, pokud opravdu máte něco k řešení a chcete otázky, potom je to spíše takový fofr. Jinak asi není špatný doktor. S nachlazením bych u doktora ale 2 hodiny nečekala, když si nakonec recept musíte stejně koupit sami a vyzkoušet více možností, jak se z toho dostat. To je už lepší vyležet, pokud můžete, než opakovaně čekat v čekárně a při slabší imunitě chytnou ještě něco k tomu. Není špatný doktor, ale jsou věci, o kterých si myslím, že pokud by to bylo trochu možné, by mohly fungovat líp.

38 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, 29.5. jsem navštívila Dr. S výskytem krve v moči - nic mě při močení nepalelo jen na konci nepříjemný tlak v podbřišku . Z odebraného vzorku udělala test který byl pozitivní na zánět, předepsala mi ATB. 1 za 12H.
    Nyní mě bez přestání bolí záda v oblasti beder.
    Moje otázka zní. Měla bych kontaktovat svou Dr. Nebo příznaky odezní spolu s ATB? Teplotu a jiné příznaky nemám.
    Popř. Jestli bolest souvisí se zánětem?
    Děkuji za odpověď.

\je třeba kontrolovat moč do negativního výsledku a velmi vhodné zajistit co nejdříve ultrazvukové vyšetření ledvin a vývodných cest močových.Potíže rozhodně nepřecházejte.

MUDr. Jiří Danda

• Dobrý den,
    minulý týden jsem prodělala bakteriální angínu, ATB zabrala velice rychle (2xAzitrox jsem dobrala před 3 dny), ještě trochu povlaků na jedné straně krku mám, jinak už nic. Měla bych v tomto případě jít na test COVID-19. Mohly by proběhnout tato dvě onemocnění najednou??? Nebo se bakteriální a virové onemocnění současně vylučuje?
    Děkuji za odpověď.

Jednalo se jistě o anginu, po přeléčení je dobré provést výtěr z krku na běžné bakteriologické vyšetření.Symptomy Covid-19 jsou jiné a souběh není pravděpodobný, test tedy není indikován.

MUDr. Jiří Danda