Sadová 33, Blansko
Praktický lékař pro dospělé

Myslím si, že říct staré babičce se zlomeným loktem, že je stará a kosti holt bolí a poslat jí domů bez toho, aby nechal udělat alespoň RTG, je značně neprofesionální a ukazuje to na velmi podprůměrné kvality pana doktora Dandy. Nedoporučuji!

MUDr. Jiří Danda

1.Nepoužívám slovo" holt", Odeslat z ordinace pacienta s podezřením na zlomeninu bez klinického a RTG vyšetření samozřejmě není můj běžný zavedený postup. Svým pacientům se vždy věnuji bez rozdílu věku co nejlépe mohu.Starých lidí mám v péči vysoké procento,mám plnou kvalifikaci a 41 roků praxe.
2.Neuvádíte žádný konkrétní údaj o době, kdy se případ měl stát,abych to mohl zpětně prověřit .Za poslední 1/2 rok si nevzpomínám na nic takového , žádnou stížnost mi nikdo neoznámil a v počítači v seznamu žen od ročníku 1914 až 1945 nemám záznam o úrazu lokte.
3. Vašemu anonymnímu , účelově zřejmě zlomyslnému nařčení se proto nemohu bránit. a nebudu se jím dále zabývat...

Čekání v čekárně je mnohdy velmi dlouhé, čekárna bývá plná Mongolců. Doktor sdílí se sestrou jednu místnost, takže když sestra jde do čekárny tak je možno vidět co se vevnitř zrovna děje což moc intimně nepůsobí. Doktor vše zapisuje na stroji (nebo ručně pokud se mu nechce zakládat papír) což v porovnání s PC zápisy a následným editováním je myslím pomalejší.
Jako doktor je v pohodě. Porovnávám s doktorem Grunwaldem který je hned naproti. Tam mi nepřipadají takové fronty, uvnitř je ještě jedna místnost kde může sestra dělat odběry a sestra tam působí takovým uklidňujícím dojmem.

MUDr. Jiří Danda

Vaše popisovaná situace již několik let neodpovídá současnosti, Většina Mongolců , které jsem musel smluvně ošetřovat jako závodní lékař APOS Blansko a měl s nimi velké potíže, se již odstěhovala z Blanska .Ulevilo se mě i našim občanům.Tak náročnou práci ostatní praktičtí lékaři odmítali.
Veškerou dokumentaci již vedu v ordinaci na počítači , splňuji podmínky programu kvality Akord VZP, pacienty objednáváme telefonicky denně na smluvený čas, aby měli co nejkratší čekací doby.Odkazuji zájemce na svoji webovou stránku "www.mudrdandajiri"
Vybavil jsem ordinaci novým nábytkem a provedl prostorovou změnu tak, aby při otevření dveří nebylo směrem ke mě vidět.
Prostorové dispozice jedné místnosti jsou určeny historicky vedením nemocnice Blansko, a na tom dále já nic bohužel nemohu změnit.Děkuji za Váš podnět a věřím, že nedostatky v něm, před 7 roky uvedené, již neplatí.

Jednou jsem u neho byla, protoze muj pan Dr. mel dovolenou. Strasne, strasne dlouho jsem cekala, min. 4 hodiny a vysetreni bylo naprosto o nicem. Pomoci lampicky na stole a udelejte aaa a bez dalsi prohlidky rekne diagnozu a zepta se, co vlastne berete, misto toho a by se podival do karty. Copak ja mam vedet, co si mam naordinovat. Hruza, nikdy vice

MUDr. Jiří Danda

Vždy v době zástupů dovolených zákonitě narůstají čekací doby. V roce 2008 jsem měl velký obvod a rovněž zastupovaný dr. Grunwald měl jeden z největších obvodů, nedivte se proto dlouhému čekání. Před 8 roky byla jiná doba,zastupovaný lékař měl tehdy neuspořádanou, špatně čitelnou ručně psanou dokumentaci..Bez spěchu se nedal zástup vůbec zvládnout,u neznámých pacientů mám povinnost se zeptat, jaké berou léky,jestli si sami něco nekoupili, abych mohl účelně léčit nové potíže U Vás se zřejmě jednalo o banální nachlazení,nevyžadující žádné zdlouhavé vyšetřování..Věřím, že mé vysvětlení je dostačující, současná situace je zcela jiná..

Malo aktivni,co se rekne to predepise

MUDr. Jiří Danda

S Vašim hodnocením nesouhlasím,vyšetřuji pacienty velmi důkladně s využíváním všech komplementárních možností na poliklinice. Podepíši jen to, s čím souhlasím.Mnoho pacientů odešlo k jiným lékařům, když jsem odmítl plnit jejich neoprávněné požadavky.

38 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, 29.5. jsem navštívila Dr. S výskytem krve v moči - nic mě při močení nepalelo jen na konci nepříjemný tlak v podbřišku . Z odebraného vzorku udělala test který byl pozitivní na zánět, předepsala mi ATB. 1 za 12H.
    Nyní mě bez přestání bolí záda v oblasti beder.
    Moje otázka zní. Měla bych kontaktovat svou Dr. Nebo příznaky odezní spolu s ATB? Teplotu a jiné příznaky nemám.
    Popř. Jestli bolest souvisí se zánětem?
    Děkuji za odpověď.

\je třeba kontrolovat moč do negativního výsledku a velmi vhodné zajistit co nejdříve ultrazvukové vyšetření ledvin a vývodných cest močových.Potíže rozhodně nepřecházejte.

• Dobrý den,
    minulý týden jsem prodělala bakteriální angínu, ATB zabrala velice rychle (2xAzitrox jsem dobrala před 3 dny), ještě trochu povlaků na jedné straně krku mám, jinak už nic. Měla bych v tomto případě jít na test COVID-19. Mohly by proběhnout tato dvě onemocnění najednou??? Nebo se bakteriální a virové onemocnění současně vylučuje?
    Děkuji za odpověď.

Jednalo se jistě o anginu, po přeléčení je dobré provést výtěr z krku na běžné bakteriologické vyšetření.Symptomy Covid-19 jsou jiné a souběh není pravděpodobný, test tedy není indikován.