Husova 1747, Pardubice, Pardubice
Veterinární klinika sp. pro choroby oční

Zobrazit ostatní profily veterinářů v okolí

Pan doktor nám doporučil operovat naši fenku Krysaříka. Diagnostikoval oboustranný šedý zákal. Vystupoval mile,sebejistě. Jsou to 2 měs. po operaci a operované očičko se absolutně nehojí,vypadá hůř,mléčná,zahnisaná rohovka jak oko mrtvé ryby. Nevím co si mám o tom myslet?! Mám vážné obavy. Stále nás uklidňuje,že máme mít trpělivost. Chtěli jsme psici pomoct a zatím přišla o zrak zcela! Mám vztek!

Paní Sirotkové velmi přeji,že se kocourek uzdravil.To je nejdůležitější ! Mám pět kočičáků a také jsem si s nimi své prožila a vím o čem je řeč.Ale bohužel já jsem u p.Mvdr.byla zřejmě ve špatný den..Přijela jsem také z velké dálky a i když mi bylo zdůrazňováno,abych dodržela objednací dobu,tak jsme čekali přes hodinu.Samotná cesta byla pro zvířátko traumatická a dlouhé čekání mu také příliš nepřidalo...Vyšetření ve spěchu a výsledek žádný.Ale-každý má jinou zkušenost a já tu dobrou nezávidím,ale nemohu ji také potvrdit.

Dcera se byla u pana doktora poradit,protože mi oslepla fenečka.Měla nějaké hormonální potíže a dostala cukrovku a oslepla.Pan doktor říkal,že má šanci 99 procent,aby viděla,když dostne novou čočku.Nakonec stejně nevidí a pan doktor nám napsal,že to je diabetický pacient a u těch je prostě riziko.To ale jako odborník měl vědět a nic neslibovat.Případně měl říct,nemá to cenuˇ.Dcera mu ještě psala,ale už nám neodpověděl.Operaci holt provedl,peníze dostal a tak co bych po něm ještě chtěla.

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobry den,mam 11 rocnu fenku jorsirskeho teriera,ktorej akurat zistili sedy zakal a veterinar mi povedal ze s tym nic,nema to este pokrocile,berie cardalis na srdiecko,chcem sa ale opytat ci robite operacie laserom ako u ludi,alebo akou metodou pan doktor,dakujem za odpoved ,pekny den

Ano technika operace čočky je stejná u psů i u lidí a jedná se o tzv fakoemulsifikaci. To je odstranění jádra čočky ultrazvukem a následně je implantovaná nová čočka do stávajícího obalu čočky.

MVDr. Jiří Beránek

• Prosím, sdělte mi laskavě, zda skutečně SARD nedá léčit, zda slepota u pejska je již trvalá - jde o sklerozu jádra čočky. Moc děkuji

Luďka

Skleroza jádra čočky je nález běžný u starších pacientů a je fyziologický. Lze jej operovat v pokročilejších stádiích, pokud komplikuje zrakovou funkci. SARD je syndrom náhlé ztráty zraku a jedná se o zcela odlišnou problematiku. Tam je důležité zjistit etiologii a pomocí vyšetření funkčního stavu sítnice stanovit prognozu, která bývá u pacientů s SARD nepříznivá.

MVDr. Jiří Beránek