Střední 47, Brno
Ordinace alergologie a klin. imunol.

Zobrazit ostatní profily alergologů v okolí

Nemám kvalifikaci na to, abych hodnotil profesní kvality pana doktora, ale s arogantnějším a popudlivějším lékařem jsme se ještě nesetkali . Jak jinak si vysvětlit, že bez jakýchkoliv důvodů, místo napsání potřebných léků své dlouhodobé pacientce (rok léčení) nám pošle poštou zdravotní dokumentaci ať si prý najdeme jiného specialistu a naprosto ho nezajímá kdo nám nezbytné léky napíše! Každý máme právo na své dny a na různé mručouny jsem zvyklý, tohle je ale jiná liga. Tomu se říká starost o pacienty (hlavně, když je to dvouleté dítě!) My přece nemůžeme za to, že si pan doktor nabral moře pacientů nebo že má nějaké problémy. Nebo koncem měsíce se už žádné léky nepředepisují
Pokud se chystáte k panu doktorovi registrovat, zvažte i jiné alternativy, možná si ušetříte problémy v budoucnu.

Nemůžu si pomoct, ale dle názorů níže mám pocit, že je neco špatně.
Můj dnešný zážitek v ordinaci p. Matušky mě přinutil reagovat hodnocením "velmi slabý" , protože horší jednáni z pacientem jsem nikdy v životě jěště nezažila. Pán doktor jedná nadřazene, povýšenecky, moc arogantně, skáče do řeči a vlastne vás nenechá vyjadřiť svůj názor a poté vás vyhodí z ordinace.
Nemůžu opomenout jeho chování k sestřičce, které bylo doslova despotické.

Určitě NEDOPORUČUJI

K MUDr. Matuškovi jsem chodila rok a už k němu nechci a nepůjdu. Prostředí v čekárně je hezké, to je tak vše pozitivní, co se dá říci. Mám imunologické problémy, bohužel na testech krve ani kožních stěrech se nic neukázalo (z prstu si to ovšem necucám, část těch problémů je kožní a tedy dobře viditelná). Následovala léčba pokus-omyl. Pan doktor byl náladový, bezdůvodně a bez vysvětlení měnil doporučenou léčbu a celkově se s ním nedalo vyjít, zejména proto, že se mnou jednal jako s debilem (aniž bych mu k tomu dala nějakou záminku). Na jedné návštěvě mi např. napsal Luiviac s tím, že to bude dlouhodobá léčba - jedno balení hned a další po třech měsících, při příští návštěvě to (po jednom využívaném balení) najednou bezdůvodně a bez vysvětlení změnil, že to nezabírá, a vnucoval mi nepoměrně dražší Imunor. Když jsem se pochopitelně zajímala, proč ta náhlá změna, když minule mi říkal něco naprosto jiného, seřval mne doslova jako malého drzého haranta (ovšem vysvětlení jsem se stejně nedozvěděla). Na můj následný slušný dotaz, zda tedy mohu jako VŠ studentka zavolat rodičům (kdy jsem mu vysvětlila, že si jako taková jaksi sama o sobě hradit lék za 1000,- jen tak dovolit nemohu, neočekávala jsem snad nějaké námitky ze strany rodičovstva, ale nebudu u částky, kterou by museli hradit oni, pochopitelně souhlasit bez jejich svolení, jednalo by se cca o minutový hovor) byla jeho reakce taková, že mne prakticky vyhodil z ordinace s tím, že se mám dopříště rozmyslet, zda se opravdu chci léčit a být zdravá a podobné kecy. Při další návštěvě se choval úplně opačně (vnucuje se mi výraz "jako když másla ukrajuje"), že mi to minule asi dostatečně nevysvětlil, pak mě masíroval tím, že Imunor je úplně super a zlepšuje imunitu a bílé krvinky a kdesicosi, na takové obrácení jsem zírala jako tele na nová vrata. Imunor jsem tedy i přes už negativní pocity z pana doktora zkusila - nenastalo absolutně žádné zlepšení, přesto mi byl předepsán ještě dvakrát (tedy opět 2x 1000,-, vzhledem k tomu, že krevní obraz jsem měla dobrý, pojišťovna by to prý nehradila) a při poslední návštěvě mi bylo přislíbeno, že tuto kúru Imunorem, která přitom měla výsledky pouze na peněženku rodičů, podstoupím od podzimu znova (kdyby se zlepšilo aspoň něco z mých potíží, neřeknu ani popel, ale opravdu vůbec žádná změna nenastala).
Sečteno a podtrženo, za ten cca rok, kdy jsem tam docházela, nedošlo k žádnému zlepšení mých stále přetrvávajících problémů, minimálně ke kožním problémům mi lépe a efektivněji než MUDr. Matuška poradila při své poslední návštěvě kamarádka studující jazyky (jí doporučená mast stojí 30,- a výsledky jsou viditelné po jednom použití) a v duchu si tak říkám, jaké provize asi z Imunoru panu doktorovi plynou. Dávám hodnocení nejhorší, protože s takovým přístupem jsem se ještě u žádného doktora nesetkala a doufám, že už ani nesetkám.

U dr. Matušky jsem byla s dcerou 1x. Po komunikační stránce velmi špatné, na cílené dotazy odpovídal vyhýbavě, sám mne neinformoval vůbec. Anamnézu odebral neúplně (nezajímal ho např. údal o užívaných lécích, o dietě - u dítěte vyšetřovaného s ekzémem a poruchou růstu), nenechal mne domluvit, přestože jsme mluvila stručně a k věci (jsem lékařka). Měla jsem pocit, že obtěžuji. Prostředí v čekárně je ale pěkné.
Podpis neuvádím celý, protože si ještě jdu pro výsledky, které nelze sdělit ústně.

Moje zkušenost s panem doktorem není vůbec pozitivní, jeho lidský přístup je opravdu zoufalý, jeho loby za konkrétní zdravotní pojišťovnu, byla očividná, když jsme se odmítli přeregistrovat (drtivá většina to udělala), tak on odmítl psát dítěti léky, prostě hrůza,rychle jsme se s ním rozloučili.