PhDr.

Jaromír Chrášťanský

Psycholog, Psychoterapeut

28 názorů +přidat

Požádejte o spuštení online kalendáře

Vzdělání, výcviky, kompetence: Vystudoval jsem Vv pro Zuš na JčU v Českých Budějovicích, Psychoterapeutickou fakultu v Praze, Arteterapii v Č. Budějovicích na JčU, jednooborovou psychologii… Více

Adresy

Hodnocení pacientů

5

Obecné skóre
28 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
 • P

  Můžu potvrdit, že pan doktor Chrášťanský je velmi dobrý

  Petra Z.

 • K

  K Jaromírovi jsem začal chodit před několika lety, původně s cílem během několika sezení se rychle zbavit špatných pocitů a nálad a lehké deprese. Jaromír mi pomohl odprostit se od deprese, uvědomit si čím byla způsobena a zároveň mi pomohl objevit obrovský a nepoznaný svět mého nitra, neznámých strachů, pocitů a emocí. V sezeních jsem pokračoval dál až dodnes a naše příjemná pravidelná setkání značně přispívají k mému osobnímu rozvoji. Jeho přístup je velmi vlídný, je trpělivý a zároveň formou vhodně kladených otázek vždy trefí hřebíček na hlavičku. Jaromíre, děkuji!

 • A

  Mohu potvrdit názory napsané níže. Pan doktor mi pomohl uvědomit si podstatu některých věcí a zbavit se zbytečných strachů a nedůvěry v sebe samotného. A to vše velmi nenásilně z pozice člověka, který vám trpělivě naslouchá a nechá vás vypovídat se ze svých pocitů.

 • R

  Působil na mě příjemně, uklidňujícím dojmem. Pomohl mi se zásadním rozhodnutím.

 • M

  Odborník na svém místě, vstřícný, empatický.Docházím k němu již téměř 4 roky a přestože jsme můj problém
  společně již vyřešili, hodlám v tom pokračovat. Chci totiž sám sobě co nejlépe porozumět a na to je pan doktor ideální průvodce. Doporučuji!!!

 • P

  Setkali jsme se poprvé před šesti nebo sedmi lety. Bylo to pro mě životní setkání. Pomohl mi poodhrnout oponu, která zakrývala to podstatné a důležité já jsem si poprvé v životě uvědomil sám sebe. Pomohl mi shodit s hřbetu pořádný balvan zbytečného trápení, které si člověk způsobuje vlastně úplně sám. O to větší byl pocit té úlevy, když jsem si na všechno (pod jeho vedením) vlastně přišel sám. Bravo, Jaromíre!

 • M

  Pro to, co jsem potřeboval, byl ideální. Nechal mě projít vším samotného, poskytoval citlivě možnost zpětné vazby a občas nenásilné nabídky, co zkusit, motal-li jsem se v kruhu tak, že jsem si o nabídku vlastně sám řekl... Výsledkem je, že o co víc jsem musel věci zkoušet a objevovat sám, tím víc je mám zažité, skutečně své a tedy trvalé.
  Samozřejmě někomu jinému by to vyhovovat nemuselo, ale předpokládám, že například pro krizovou intervenci by zvolil jiný přístup... Můžu hodnotit jen svoji zkušenost a ta je vynikající.
  Díky.

 • P

  Dobrý průvodce sebepoznáním.

Zkušenosti a dovednosti

O mně

 • Vzdělání, výcviky, kompetence:
  Vystudoval jsem Vv pro Zuš na JčU v Českých Budějovicích, Psychoterapeutickou fakultu v Praze, Arteterapii v Č. Budějovicích na JčU, jednooborovou psychologii (klinické zaměření) na FF UK v Praze. Dále jsem absolvoval Rigorózní zkoušku, Atestaci z klinické psychologie,Funkční specializaci v psychoterapii. Mám systematický psychoteraperapeutický výcvik v Gestalt terapii v IVGT v Praze a výcvik v Pesso Boyden Psychomotorické Psychoterapii (PBSP) v Diabasis v Praze. Absolvoval jsem Supervizní výcvik v gestalt modalitě v IVGT. Mám registraci od Ministerstva zdravotnictví ČR.
  Certifikáty od Evropské Asociace Gestalt terapie: jako její člen a jako akreditovaný supervizor EAGT.

  Pracovní zkušenosti:
  Soukromou praxi mám 12 let. V průběhu jsem pracoval 4 roky v DS Sananim (léčba závislých na psychoaktivních látkách), 6 let na částečný úvazek na Krizovém oddělení a v Sanatoriu DPS Ondřejov (léčba psychóz). Nyní pracuji na částečný úvazek na Psychosomatické klinice v Praze. Dříve jsem působil také jako lektor arteterapie a vedl jsem workshopy osobního růstu. Také jsem spoluvedl procesní (sebezkušenostní) část systematického psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii v IVGT. Nyní dělám v rámci soukromé praxe také cvičného terapeuta pro studenty psychoterapie a případového supervizora studentů Gestalt terapie.

  Jak obvykle probíhá první sezení:
  Na prvním sezení dávám klientovi prostor, aby mi mohl sdělit, proč přichází, jaký je jeho problém či potíže, eventuelně co potřebuje, jaká je jeho představa o naší spolupráci apod. Je pro mne důležité zůstat s klientem v kontaktu a „naladit se na sebe“. Proto se na další informace o něm obvykle ptám až na druhém sezení. Během prvního sezení někdy stihneme zůstat u klientova problému více do hloubky a zkoušíme s ním pracovat, aby měl klient možnost zakusit, jak naše práce probíhá a zda má chuť do spolupráce. Když se domluvíme na dalších sezeních, řekneme si pravidla spolupráce a dohodneme další termín.

  V soukromé praxi se věnuji:
  Psychologickému poradenství, Krizové intervenci, krátkodobému, střednědobému i dlouhodobému psychologickému vedení, psychoterapii systematické i podpůrné, rozvoji osobnosti. S klienty pracuji různě dlouho, od několika sezení zaměřených na konkrétní problém, až po dobu několika let. Snažím se spolu s klienty najít jejich individuální způsob řešení problémů či situace.

Specializace

 • klinická psychologie
 • psychoterapie

Ukončené školy

 • Psychoterapeutická fakulta v Praze
 • Psychologie na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze
 • Arteterapie na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
 • Vv pro Zuš na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
Více

Znalost jazyků

 • angličtina

Fotografie