K Novému dvoru 18, Praha
SIHENA - MEDICO

• homeopat
  • čínská medicína

Ja chodil k pani Kombercove skoro osm mesicu ale u me dost selhala. Nevedela co mi je, ze mam slabou imunitu a trpim kandidou mj. Pak jsem si nasel priciny sam a jeste sel na biorezonanci. To pak odhalilo vsechno. Musim na ferovku rict ze bezna medicina byla jeste horsi.

Do ordinace k doktorce Kombercové chodím už přes 20 let. Pomohla mi od neduhu, o kterém mě ostatní lékaři přesvědčovali, že se s ním nedá moc dělat, protože je to projev stárnutí. Nebylo tomu tak a já se nežádoucích potíží zbavila. Přístup paní doktorky k léčbě mě i nadále přesvědčuje, že jsme zvolily správný směr. Ano, úmyslně mluvím v množném čísle. Jsem totiž přesvědčena o tom, že pokud má být proces léčení a vyléčení úspěšný, je nezbytná spoluúčast pacienta. Přístup, kdy pacient očekává, že své zdraví udrží tím, že při zdravotní indispozici bude pouze pasivně užívat lékařem předepsaný lék, sám nemusí vynakládat žádné úsilí a všechno bude v pořádku, není příliš efektivní. Kvalitní lékařská péče, a tu dr. Kombercová poskytuje, je samozřejmě předpokladem k překonávání nemocí, ale měli bychom si být vědomi i toho, že za svoje zdraví jsme zodpovědní především sami. Dr. Kombercová podle mého názoru obohacuje principy tzv. tradiční medicíny o moudré alternativní přístupy, jako lékařka vidí člověka v souvislostech a praktikuje celostní přístup. S její péčí jsem spokojená a domnívám se, že ve značné míře vděčím za svůj v průběhu let dosti uspokojivý zdravotní stav právě jí. Těm, kteří se ke svému zdraví staví stejným způsobem, o kterém se zmiňuji, mohu návštěvu dr. Jany Kombercové jen doporučit.

Pani doktorce vdecim za to, ze me ucila a stale uci (uz ctyriadvacet let) premyslet o tom, jak se chovat k vlastnimu telu a ze to se mnou tedy v samotnych zacatcich nemela vubec jednoduche. Rok me "tahala" z prusvihu jmenem chronicka infekce mocovych cest, permanentne zvysenych teplot, atd, zkratka ze vseho, co se nepodarilo vyresit roky pred tim pomoci sirokospektralnich laskomin.
Telo nam neunavne rika, co mu vadi nebo co mu naopak vyhovuje.. My jen mozna neposlouchame a lekari pak museji na posledni chvili zachranovat co se da.
Treba uriznout slepe strevo se vsemi nasledky, ktere to obnasi. Jako nekteri z nas delam chyby, ano, ale diky pani doktorce nejsou fatalni, takze me v pripade problemu cilene (to je to dulezite slovo) "doladi"a vrati do beznych koleji.
Starat se musim hlavne sam, je to jak v zivote, radeji se ucim ryby chytat, nez abych cekal, ze mi nekdo nejakou da. Jde o muj nazor, pokud by pomohl jen jednomu cloveku, tak budu moc rad.
Ja uz "ucitele" mam, pani doktorko, dekuji.

K paní doktorce chodím cca 7let, a díky její péči a homeopatii jsem ve svých 37letech během dvou měsíců bez problému otěhotněla, těhotenství bylo také bez problému i porod a narodil se nám krásny chlapeček.Homeopatie je pro mne něco jako zázrak, mám sama na sobě vyzkoušeno,že pokud se vybere to správné homeo, funguje to a tělo i duše se dává do rovnováhy.Rozhodně jsem nikdy neměla pocit,že by se mi paní doktorka nevěnovala,chtěla se mne co nejrychleji zbavit atd.Ba právě naopak, vždycky se zajímá jak se člověk má, co řeší za problémy a při měření je velmi pečlivá a když se jí něco nezdá proměří znovu, což po několika zkušenostech s jinými homeopaty velmi oceňuji.Měli bychom si uvědomit,že i paní doktorka je jen člověk, který má své starosti i problémy, o kterých se nám ostatním možná ani nezdálo a není nějaký robot s americkým úsměvem na tváři.

K paní MUDr. Kombercové chodím již mnoho let. Jsem s její léčbou /celostní medicínou/ velmi spokojen. Věřím této filosofii a důkazem toho je, že netrpím na alergie, astma nebo virózy. Paní Kombercová má dlouholeté zkušenosti a ví, co dělá. Její styl léčby není pro současný systém zdravotnictví výhodný, protože ona nehledá nemoci, nýbrž zdraví. Myslím, že některé výše uvedené komentáře jsou přehnaně kritické. V současné době není mnoho lékařů, kteří mají snahu a vůli uzdravit mojí generaci /30 let/. Měli bychom si ji vážit za její dlouholetou práci, a také si myslím, že se můžeme od ní hodně naučit.

K paní doktorce chodím cca od roku 2001, pečuje o nás v podstatě jako rodinná lékařka, snažící se propojovat souvislosti. Pečlivá, se zájmem o pacienta a problémy nejen zdravotní, ale i duševní, rodinné, vede nás ke zdravému životnímu stylu. Občas je sice trochu nervózní, nesoustředěná (což osobně zcela chápu), ale dlouhodobě je vynikající a velmi si jí vážím.

Paní Kombercovou jsem navštívila několikrát. Bohužel jsem se nechala přemluvit a zaregistrovala ji jako svou lékařku. Stálo mě to mnoho peněz, za registraci, za každou návštěvu, za léčebné doplňky, které doporučovala. Nejenže mi nikdy nepomohla, ale vždy se chovala nepříjemně, a ani nevěděla, co mi doporučila při poslední návštěvě. Když jsem se jí ptala, jestli mám stále brát jí předepsané léky, byla zmatená, ani nevěděla, že je beru. Když jsem se nakonec přehlásila k jinému lékaří a ten jí požádal o mou zdravotní dokumentaci, neměla nic.

Dobrý den, nechci se zde vyjadřovat k odborné způsobilosti MUDr. Kombercové, ale chtěla bych upozornit všechny pacienty, aby si na svých zdravotních pojišťovnách nechali i zpětně "vyjet" čerpání zdravotního pojištění (např. u ZPMVČR "Karta života"), neboť já sama jsem až letos zjistila, že si na mě MUDr. Kombercová vykazuje úkony, které mi nikdy neprovedla a to i v době, kdy jsem již cca rok registrovaná u jiného praktického lékaře (pěkně nenápadně, po malých částkách, ale v pravidelných intervalech). Revizní lékařce, která podvod řešila, paní doktorka byla schopná tvrdit, že jsem u ní jisto jistě byla a úkony jsou vykázány oprávněně. Prostě lži a trestuhodné jednání. Bohužel jsem se dozvěděla, že lze postihnout jen lékaře, u kterého bude zjištěno opakované pochybení, proto apeluji na ostatní, aby se v případech, kdy něco podobného zjistí, ihned obrátili na svoji pojišťovnu.

VAROVÁNÍ
Občas jsem k p. Kombercové s něčím zašla, ale jinak jsem měla normální obvodní doktorku. Asi z nerozvážnosti jsem se před dvěma měsíci nechala ukecat a podepsala papír, aby moje obvodní lékařka byla p. Kombercová.
Před týdnem jsem dostala zánět močového měchýře, takže na pohotovosti jsem dostala prášky a dva dny na to jsem šla pro neschopenku k p. Kombercové. Moč mi p. Kombercová vůbec nezkontrolovala. Za pár dní až jsem dobrala prášky, tak jsem šla zase na kontrolu. Dozvěděla se, že jsem ZDRAVÁ a mohu jít do práce. MOČ ZKONTROLOVÁNA opět NEBYLA. (mnohem aktivnější je asi p. Kombercová byla při shánění nových pacientů než při následném léčení)
Další den už jsem zase měla problémy, o den později večer opět pohotovost, bolest zad a podezření na zánět ledvin. Na urologii se zánět ledvin potvrdil. Naštěstí už to bylo 3 měsíce od přehlášení k p. Kombercové takže jsem se šla přihlásit zpět k bývalé obvodní doktorce. Ta zjistila že mám i zápal plic.
Tak si předem dobře rozmyslete kam půjdete když budete opravdu nemocní...

Moje zkušenost s dr. Kombercovou je ta nejlepší. Na mé dotazy jak funguje přístroj, jímž dělá diagnózu, mi velmi srozumitelně vysvětlila (na principu meridiánů v akupunktuře), velmi pozorná a trpělivá a co předepisuje, funguje. Není v ní stopa arogance, má zájem o pacienta a má rozsáhlé znalosti v oboru homeopatie. S tím přístrojem ji naučili zacházet němečtí homeopaté. Dělá si o pacientovi zápisy a při dalších návštěvách srovnává předchozí a nové výsledky. Doporučuji.

• homeopat
  • čínská medicína