Zámecká 49, Rosice
GYAM centrum gyn. a porodnicé péče

G

K tomuto doktorovi jsem chodila od 17 let a vše bylo v pořádku dokud psal jen recepty na antikoncepci. Za celých 20 let mi neudělal ani jeden kontrolní ultrazvuk, ten dělal jen při těhotenství a to trvalo snad 15 vteřin. Jeho přístup vyšetření "z vlaku" mě už taky přestal bavit, pořádně nevyslechne a už dává razítko na recept. Nic není problém, všechno je v normě a bývá to tak ... Jakmile nezapadnete do tabulek, nic se dál neřeší. 7 let jsem si stěžovala na návaly horka a pocení, velmi slabou MS, někdy žádnou, všelijaké výtoky, nemožnost dalšího otěhotnění..., měla jsem obavy, že jsem v 35 už v přechodu, ale podle něj bylo vše v pořádku, sama jsem ho upozornila jestli není problém v hormonech - bez reakce. Nakonec jsem skončila v nemocnici s pěkným zánětem dělohy způsobeným nedostatkem gestagenu - díky HA si tělo odvyklo produkovat vlastní hormony, sliznice v děloze jen rostla a neodcházela a z toho pak vznikl zánět. Odešla jsem jinam, protože tohle není profesionální přístup. Pořádný doktor pacienta vyslechne a snaží se dát 2 a 2 dohromady. Bohužel po tolika letech a zkušeností tohoho lékaře doporučit nemohu, velmi mě zklamal a svou lhostejností a přehlížením způsobil zbytečnou bolest a další potíže.

Pan doktor se velmi změnil.Chodila jsem k němu mnoho let,ale poslední dobou je roztržitý,zapomíná,jede v zajetých kolejích.Jen honba za body a penězi.Zaregistrovaly jsme se s dcerou u jiné p.doktorky a za antikoncepční injekci platíme jen 150,-Kč,u p.doktora se platí 350,-Kč.Ani se nedivím,že mu odešla sestřička.

Dozvědět se, že vaginální sono existuje se mi podařilo až ve 42 letech, když mi v Brně v nemocnici našli zhoubný nádor na vaječnících, Mudr, Kaluža ho u mě nepoužil téměř 16 let. Opravdu trestuhodné

Tak po přečtení příspěvků se musím přidat. Tohoto doktora nedoporučuji a to z tohoto důvodu:
Začala jsem k němu chodit od mých 15 let. Ihned mi napsal antikoncepci kvůli velmi bolestivé menstruaci. Všechno bylo v pohodě, prášky mi pomohly. Po několika letech jsem začala mít záněty, které se opakovaly. Doktor mi na ně předepsal čípky nebo prášky a to několikrát po sobě. Nic z toho nezabíralo. Ptala jsem se ho i na to, jestli by to nemělo nějaký negativní vliv na dítě, kdybych chtěla otěhotnět. Řekl že ne, že ty záněty budou jen pro mě nepříjemné a dál to neřešil. Pak jsem se dozvěděla, že moje kamarádka jeho vinou potratila. Neváhala jsem a přešla jsem hned k jinému doktorovi. Ten mi předepsal Rosalgin na pročištění a já jsem se zánětu zbavila a od té doby mám klid. Podle mě je to doktor jen na předepisování HA a na nic jiného. Je sice hodný, milý a usměvavý, ale to nám naše zdraví nezachrání.

K pravidelným ročním prohlídkám chodí ženy, aby se včas odhalila závažná i méně závažná onemocnění. Mě nyní léčí odborníci v nemocnici, kteří se jenom podivují roční prohlídce bez sono vyšetření. Nemotejte úhrady od pojištovny do odborně provedeného vyšetření. Jestliže v květnu mám roční prohlídku v pořádku a v listopadu zhoubný nádor na vaječníku s metastázemi pak je otázka,zda je vyšetření obvodního gynekologa dostačující. Vám paní Pospíšilová přeji, aby jste vždy věděla, jaké vyšetření si máte kde objednat, kdyžVám ho nikdo nenabídne a tím předešla dost vážné nemoci. Věřte mi nejsem znalec nárokových vyšetření a bohužel jsem spolehla na odbornost a znalost lékaře téměř 15 let.

Strašné! K panu doktorovi jsem začala chodit v 16ti. Napsal mi HA bez jakéhokoliv vyšetření. V té době mi to vyhovovalo. Dnes jsem více informovaná a jsem štastná, že jsem zdravá. Gynekologa jsem změnila, když jsem otěhotněla a pan doktor mi suše oznámil že na mě nebude mít tolik času, kolik na těhotnou pacientku potřebuje. Pochopila jsem. jde jen o to psát komukoli HA a vybírat peníze od pojištovny.Mám hodně nespokojených kamarádek a kupodivu, když přešli k jinému gynekologovi, jejich problémy zmizeli(časté záněty, přibívání na váze po HA,....). Sestra byla strašná vždy, na to se dalo zvyknout.

I já jsem ten případ, kdy pan doktor předepíše HA 16i leté slečně bez jakéhokoliv vyšetření (kromě vnitřního). Také jsem ji raději našla gynekologa v Brně. Nemohu doporučit.

S panem doktorem mám špatné zkušenosti!Nikdy mi nedělal kompletní prohlídku,vše léčil jedněma práškama a vždy tvrdil,že je vše naprosto v pořádku.Až jsem přešla k jinému gynekologovi bylo mi řečeno,že jsem se měla dávno pořádně léčit,že jsem dost "zanedbaná"!A nejsem jediná,znám spoustu holek,kterým léčil neplodnost(byli naprosto v pořádku),naopak když měli rozsáhlé záněty,tvrdil,že jsou v pořádku.Když jsem potřebovala napsat antikoncepci,ani mě nevyšetřil.Prostě tohoto lékaře nedoporučuji!