Husovo náměstí 2347, Rakovník
Chirurgie a Centrum klinické onkologie

Zobrazit ostatní profily chirurgů v okolí

Zobrazit ostatní profily chirurgů v okolí

Pan doktor by si měl lépe zorganizovat svoje ordinační hodiny a schůzky s pacienty. V čekárně jsou několikahodinové čekací doby, stalo se mně vícekrát za těch několik let, co k němu chodím, že ordinace byla náhle zrušena s oznámením na dveřích "Ordinace dnes jen do ...." Přestože jsem si byla několik dnů před plánovanou návštěvou zjistit, zda pan doktor bude přítomen, zda nebude mít dovolenou apod., opět jsem jela 25 km zbytečně. To potom podání ruky a široký úsměv v ordinaci vyzní trochu falešně.

jsems tímto lékařem spokojená ochotnej přijemnej mohu doporučit

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Když mam za hnisany palec u nohy co mam dělat? Je to zarostly nehet nebo co to muze byt jak to léčit?

Dobrý den, velmi pravděpodobně se jedná o zarůstající nehet. Počínající stadium jste schopen zachránit sám, pokročilejší vyžaduje chirurgický zákrok. Každopádně by vás měl vidět chirurg.

MUDr. Ivo Michalička

• Dobrý den,
    v lednu 2018 mi byl odstraněn drobný karcinom v levém prsu. Po operaci byl proveden biopticky nález s tímto výsledkem in situ duktalni karcinom mléčné žlázy velikosti 5x7x7 mm grade 1 s intraluminalnimi kalcifikacemi, invaze nezastizena. Absolvovala jsem ozařování v protonovém centru. Od června jsem začala brát prášek Tamoxifen. V lednu jsem dostala trombózu do pravé nohy. Tamoxifen mi byl změněn na Etruzil. Beru jej od půlky ledna. Od poloviny března mi otéká levá noha kolem kotníku. Byla jsem na cévním, u internisti i obvodní lékařky. Trombózu vylučují, protože beru lék Eliquis. Na cevním mi lékař napsal lék Detralex. Beru jej již měsíc a žádnou změnu nepozoruji. Je mi 60 let a menstruaci nemám tři roky. Pracuji jako učitelka. Chtěla jsem se zeptat, zda by nepomohlo přestat brát lék Etruzil. Dle internetu je na invazní karcinom.
    Předem děkuji za odpověď
    Jarmila

Dobrý den,
    mám sice málo informací, ale pokud nebyl nalezen invazivní karcinom ani v biopsii před operací, pak dle mého soudu není Etruzil v dané situaci indikován ( mohou být ale další rizikové faktory, o kterých nevím a které by jeho podání odůvodňovaly ). Ale i tak mi připadá nepravděpodobné, že by za problémy s nohou Etruzil mohl. I. Michalička

MUDr. Ivo Michalička