Ivana Schubertová, gynekolog Olomouc

MUDr. Ivana Schubertová

Gynekolog

tř. Svornosti 57/1177, Olomouc
Praktický lékař gynekolog

Zcela zanedbala péči a málem zabila mě i dítě!!!
Ještě nedávno bych na ni také jen pěla chválu.Chodila jsem k ní dlouhých 14 let. Za tu dobu vystřídala v Olomouci spoustu adres a ordinací. Celá ta léta jsem po ní "potřebovala" jen antikoncepci a občas nějaké čípky na mykózu, neměla jsem žádné vážnější zdravotní problémy ani neprodělala žádné zákroky. V těhotenství se mi však zvýšil krevní tlak. Nedostala jsem od ní po celé dlouhé měsíce vůbec žádné léky na jeho snížení a ani žádná doporučení, co s tím mám dělat. Později mi otékaly nohy. Ani to ji neznepokojilo. Pořád jsem od ní slyšela, jací jsme s miminkem "vzorňáci" a jak mám dál chodit do práce! Neschopenka byla podle ní zbytečná, i když jsem jí říkala, že už se cítím v sedmém měsíci těhotenství hodně unavená a jen těžko ráno vstávám do práce. Do práce mě posílala i v osmém měsíci. Teprve v okamžiku, kdy jsem přišla, že je mi zle a sestra mi naměřila tlak 180/130 mě odeslala do FN. Ne sanitkou, odvézt mě musel manžel. Ani jeden z nás nevěděl, že už v tu chvíli bojuji o život! Diagnóza zněla: těžká preeklampsie a dokonce i tzv. Help syndrom - stav, kdy byl kriticky ohrožen život mě i miminka!!! A to všechno "díky" její péči. Přitom stačilo, aby mi včas dala léky na tlak a nechala mě v klidu doma na neschopence. Za to, že já i dítě žijeme vděčím lékařům z FN v Olomouci. Miminko se narodilo o 8 týdnů dříve - císařským řezem a nepřála bych opravdu nikomu na světě to, čím jsme si oba (i celá rodina) prošli. To vše jen proto, že lékařka totálně zanedbala péči o pacientku se zvýšeným krevním tlakem! Dlouho jsem se nemohla vyrovnat s tím, že právě ona mě i dítě málem zabila. Zřejmě nikdy v životě jsem nezažila takové zklamání, po tolika letech jsem jí ve všem věřila a ani mě nenapadlo pochybovat o jejích schopnostech a kvalitě péče. Zklamala mě však i jinak, lidsky. Natolik si chtěla zachránit "dobré renomé", že dokonce zfalšovala moji zprávu pro FN a uvedla, že mám aktuální tlak 150/110! Ten jsem však během její péče měla téměř při každé kontrole. Jen jí to zřejmě vůbec nevadilo...Chci věřit, že se polepší a žádná z jejích pacientek neprojde takovým utrpením jako já. Nakonec měla štěstí, že jsme to oba přežili...Dejte si na ni pozor. Nikdy bych nevěřila, že jednou před ní budu muset ostatní nastávající maminky varovat...

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• dobry den chtela bych vas poprosit o radu byla jsem na operaci odstraneni jdnoho vajecniku a vejcovody ale po operaci ce citim hrozne uz dlouho citim se plna, jde mi na zvraceni nejim ale porad tloustnu pres mesic sem pribrala 5kilo chodim casteji curat citim se slaba bez energie je mi spatne a ten leva strana me cela boli od vajecniku a stehno nevite cim to je prosim kam se mam obratit aby to uz prestalo jestli mi neco neudelaly spatne nebo nevim dekuji

Já bych volila totéž (jako lékař přede mnou), ale možná by bylo vhodnější zajít na pracoviště, kde Vás operovali, aby zkontrolovali, zda je vše v pořádku!

MUDr. Ivana Schubertová