Foniatrie
Sokolovská 1116/77, Plzeň

Zobrazit ostatní profily fyzioterapeutů v okolí

• neurologie
  • rehabilitační a fyzikální medicína

Umístění: Foniatrie Jiný

Velmi spokojen s vyšetření a terapií, nám starým lidem se málokdo chová tak hezky .

Umístění: jiné místo poúrazové vyšetření a stanovení rehabilitace

Po úrazu kolena jsem byla vyšetřena p. MUDr.I Kresovou, kterou jsem si vybrala.
Paní doktorka koleno citlivě vyšetřila a stanovila průběh rehabilitace. Už dlouho jsem se nesetkala s tak laskavým přístupem, získala jsem mnoho užitečných rad a její rehabilitační tým mě doslova postavil na nohy. Děkuji vám všem, budu doporučovat!
Dana Valdmanová.

Umístění: jiné místo

Chtěl bych touto cestou poděkovat paní doktorce Ireně Kresové a jejímu rehabilitačmímu týmu za péči věnovanou při diagnoze a léčení coxa valgy , coxartrozy, dextroskoliózi v roce 2028. Bolesti svalů ustupují, kosti bolí míň, klouby v pořádku. Věřím že se podaří najít způsob jak bolestem učinit přítrž v roce 2019. Ať už lázněmi nebo u odborníků na bolesti kostí u obvodního neurologa či sportovních fyzioterapeutek.

Umístění: Foniatrie Kontrola

Musím se připojit k negativním názorům, moje zkušenost je téměř shodná. Byl jsem objednaný na kontrolu, čekal jsem 30 minut - chápu, že se to může stát, ale to bych nesměl slyšet přes dveře ordinace, jak uvnitř probíhá diskuze - nebo spíš klepy - o rodinných poměrech kohosi. A nešlo o pár zdvořilostních frází, ale o více než 10 minut prokláboseného času. V čekárně již čekali další pacienti.

V ordinaci si mě nějdříve nikdo nevšimne, personál v čele s doktorkou řeší něco na počítači. Když se mě sestřička začne vyptávat, jak na tom jsem, doktorka mě v půli věty přeruší a pokračuje v řešení svého problému na počítači! Přišlo mi to nejenom neprofesionální, ale přímo nezdvořilé.

Vyšetření p. doktorkou pak hotové za půl minuty - chápu, že je asi již zkušená rutinérka, ale ve mně to moc důvěry nezanechalo. Mezitím se ale dále řeší problém na počítači a sestřička musí doktorku dvakrát upomínat: "Co tedy s pacientem uděláme?"

Pročetl jsem zde názory ostatních a vidím, že moje stěžování si asi nepomůže. Chyba je jak v systému, který umožňuje takovýmto lékařům fungovat bez ohledu na zpětnou vazbu, tak v paní doktorce samotné, které to není hloupé se takto chovat. Tak snad aspoň tenhle text pomůže dalších potenciálním pacientům.

MUDr. Irena Kresová

Léčba pacienta se zakládá na důvěře pacienta k lékaři. Pokud píšete, že lékařka je zkušená odbornice, pak tedy mějte jistotu, že, přestože v danou chvíli řeší další problém jinde, až na Vás bude mít čas, bude se Vám věnovat na tolik, že problém vyřeší.

Jinde se Vám třeba dostane vidu a sluchu včas, leč s minimálním léčebným výsledkem,jak často vidíme a řešíme. Je pak na Vašem zvážení, jaký postup preferujete... Zda časovou přesnost s nejistým léčebným výsledkem nebo chvilku počkat a řídit se verdiktem zkušené doktorky, kdy zpravidla je následně léčebného efektu dosaženo.

Každého volba.

Pacientů hodně, někdy to vypadá jako brouzdání po internetu, leč zpravidla se jedná o informace k věci, zatímco sestra ve stejné místnosti rozepisuje dalšího pacienta.

Pokud by větší rozpracovanost nebyla, byly by čekací doby výrazně delší, takto máme jedny z nejkratších v Plzni.

Dobře vyjádřil daný stav kolega, kdy mu lidi nevybíravým způsobem komentovali časový skluz...

Jste - li nemocní, rádi počkáte, nejste -li, zdržujete mne i sebe...

Časový skluz vznikne tím, že se jednotlivým pacientům věnujeme individuálně, jednodušší choroby stojí míň času než složitější, někdo přijde pouze s bolavou patou, další chce vyšetřit od hlavy, přes ramena,lokty, záda, kyčle,kolena, nohy až k patě celého člověka, což stojí několikanásobně víc času. Dopředu nikdo neví, kolik požadavků který pacient mít bude.

Takže nejde o žádnou rutinu, ale o individuální přístup. Často chodí komplikované dg, například centrální mozkové příhody, amyotrofické laterálni sklerózy, ošetřujeme pacienty s postpolio syndromem, roztroušené sklerózy, minulý týden se řešila paní s polyradikuloneutis Guillain Barre... Chápu, když za touto pacientkou přijde někdo s kolenem a je venku z ordinace rychle, nemůže pochopit, co ten předchozí v ordinaci tak dlouho dělal... Rovněž polytraumata zaberou víc času.

Tomuto pospíchajícímu sděluji, že až přijde jindy s těmito závažnými diagnózami, že mu rovněž budu věnovat patřičně času, odpovídající dané nemoci.

Někdy ještě dopisuji u dalšího pc v ordinaci předchozího pacienta, přičemž sestra už má hotovou základní anamnezu nového pacienta, poté čeká na moje vyšetření.

Nemohu řešit dva najednou, proto musí ten nový počkat, až se komplet vyřeší předchozí pacient. Děkuji za pochopení a spolupráci. Vězte, že každému pacientovi se dostane takového ošetření, které jeho zdravotní stav vyžaduje. Dr.Kresová

Umístění: Foniatrie Bolest nohou a kříže

Neochota, nezájem, laxní přístup. Čekací doba nad objednaný čas "pouze" 40 minut.To není specialista. Bez sestry, která vše zapisuje, organizuje a vyzývá paní doktorku, aby se podívala na pacienta, by jinde neuspěla . Paní doktorka brouzdá po internetu. Ve stručnosti jí informuje o potížích pacientky. Dlouho jsem něco podobného nezažila.

MUDr. Irena Kresová

Děkuji za Váš názor, všem bohužel v danou chvíli vyhovět nemůžeme, nemáme neomezené možnosti, kapacity, ani nejsme všemohoucí.

Jsme jenom lidi. Příště bude určitě líp ???? Dr. Kresová

Umístění: Foniatrie

Zdravím a připojuji se k negativním názorům na paní doktorku.Byla jsem spokojená na rehabilitaci,ale na kontrole ne.Na to,že nepřijdu na řadu na smluvenou dobu,to se snad nestane skoro nikde,ale chování lékařky,to je teda nářez.Po vstoupení do ordinace se mne nikdo nevšiml a děsně se řešilo namazání razítka.S pomocí dvou sester to trvalo skoro dvacet minut.Po té mi lékařka řekla:"Tak to ukažte."Ani se neobtěžovala s nohou nějak pohnou,či se dotknout,pak zazněl příkaz:projděte se a to bylo vše.Kvůli tomu jsem tam zazdila ordinaci a lidé si myslí,kdoví co tam svámi dělala.Ale je pravda,že je to poměrně dobře slyšet do čekárny,tak ať ostatní prominou.Této ordinaci se vyhnu uctivým obloukem a všude to budu šířit.S pozdravem Plačková Jaroslava

MUDr. Irena Kresová

Zdravím,pokud noha byla bez otoku,což viditelné na první pohled,po patách, špičkách jste chodila,dřep provedla bez omezení,tudíž funkce nohy byla bez omezení,pak lze předpokládat,že z důvodu,že funkční hybnost nohy byla evidentně dobrá, rehabilitace byla zřejmě k Vaší nelibosti ukončena. Pokud bychom rehabilitovali nekonečně dlouho všechny zdravé,na nemocné by nikdy nedošlo. S pozdravem Dr.Kresová

Y
Umístění: Foniatrie fyzioterapie

Chci touto cestou poděkovat paní doktorce Kresové. Za její lidský přístup, za její pomoc v rámci fyzioterapie a neurologie. Už jednou mi moc pomohla a celý kolektiv znalých odborníků kteří jsou na fyzioterapii. Děkuji moc Iveta Krbálková

Umístění: jiné místo RHB PO OPERACI KARPALNIHO TUNELU

Mnohokrat dekuji pani doktorce Kresove za peci a pomoc.Take musim podekovat vsem na rehabilitaci,kteri se o mne starali.Bylo videt,ze sve praci opravdu rozumi a navic jsou vsichni moc prijemni.
Hodne zdravi vsem preje Eva Kozlova

Dneska jsem byl na vysetreni u pani doktorky byl jsem tam poprvne a nemuzu se ji vynahvalit!!Byl jsem obednanej na 9h a necekal jsem vubec...vysetrila me dokonale a nemam ji co vytknout!!Vrele doporucuju!!

MUDr. Irena Kresová

Moc děkuji za kladné hodnocení, jsem ráda, že nová organizace práce přináší výsledky. Nyní vyšetřujeme pacienty pouze po předchozím objednání - dříve jsme dělali dobré skutky, tím docházelo ke skluzu,objednaní museli čekat v čekárně déle. Nikdy nebylo delší čekání proto, že bychom v době čekání pacientů nepracovali.Děkujeme za zpětnou vazbu. Dr.Kresová

Úplně poprvé v životě píšu hodnocení na lékaře (v tomto případě absolutně negativní), s kterým jsem se setkal. Když přejdu ordinaci v panelovém domě a naprosto laxní přístup doktorky k pacientům a jejich problémům, dorazí vás koordinace lékařky. Vaše objednání s přesným časovým termínem vůbec nic neznamená. Pokaždé strávíte 1 - 2 hodiny v čekárně spolu s kumulujícím se počtem nervózních a stěžujících si pacientů. Paní doktorka a její tým postrádá jakoukoli organizaci. Tyto šílené prodlevy jsou vedlejším produktem neužitečného a zbytečného tlachání v ordinaci. Pokud vám nestačí mé svědectví, přesvědčte se sami! Já rozhodně NEDOPORUČUJI !!!!!!!!!!!!!!

MUDr. Irena Kresová

Moc děkuji za Váš názor, je přínosný, budu se snažit nad ním zamyslet a konstruktivně řešit. Bohužel, nejsme stroje - ani pacienti, ani lékaři, někdy se to vymkne lepší organizaci ze strany lékaře, jindy, jak pán uvádí, tlachají naopak pacienti, tak je to asi padesát na padesát, nikdo není dokonalý.Někdy pro pacienty je důležitější odborná pomoc a teplé lidské slovo v ordinaci než jít na čas v čekárně - jak říkal nejmenovaný kolega neurolog - nyní věhlasný klinik- jste-li nemocní, rádi počkáte, nejste-li, zdržujete mě, i sebe....i toto mluví za vše. Pokud pán vidí, že se déle věnujeme v ordinaci předchozímu pacientovi než byl jeho předem plánovaný čas, má reálnou šanci, že se budeme takto věnovat i jemu, pokud vyčká.Je to obecné krédo ordinace - neléčíme na čas, ale dle potřeby pacientů. Tak záleží na každém,co kdo preferuje.

90 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, moc Vás prosím o podrobnější vysvětlení mého nálezu a zdali s tím mohu něco sám ještě udělat krom rehabilitací. RTG krční páteře: Lordoza C páteře je napřímená,prostory C5C7 sníženy diskopatií,těla C4C7 ventrálně s osteofyty až 5mm RTG THpáteře: kyfoza TH je zachována. těla ve střední části s osteofyty do 5mm, prostor TH9-10 snížen. je mi 44 let.Předem děkuji za odpověd Martin

Zdravím, jedná se o degenerativní změny páteře, pravděpodobně následkem přetížení ve sportu či fyzické práci. Je to reakce pohového ústrojí na zátěž. Vyvarovat se nutno dalšímu přetěžování páteře a kromě Rhc nutno denně cvičit doma, aby se odstranily svalové dysbakance, které jsou častou příčinou zhoršování stavu.

MUDr. Irena Kresová

Dobrý den pane doktore/ko , před pár dny jsem se probudil s bolestí holení kosti. Již pátým dnem skoro nemohu chodit, pomalu mi to natýká a potřeboval bych vědět co by to mohlo být, než navštívím lékaře.

Zdravím, záleží dále na lokalitě bolesti, v kterém místě na holeni se otok objevil, může se jednat o onemocnění z přetížení, m. Osgood Schlatter na horním konci, bolesti růstové a po zátěži, skokanské koleno, či bolesti a otok svalů na vnitřní straně berce po námaze z běhů... Či o navalitý otok měkkých tkání na berci jako projev erythema nodosum, terciární stádium Lymeské boreliozy či dokonce o Ewingův sarkom, proto bych doporučila navštívit zkušeného ortopeda. Dr Kresová