Ilona Hegerová, gynekolog Boskovice

MUDr. Ilona Hegerová

Gynekolog

Lidická 10, Boskovice
Gynekologická ambulance

Paní doktorka je skvělá, bohužel horší to je s objednací lhůtou...cca. 2 měsíce. Sestřička taktéž nepatří k nejpříjemnějším.

Navštěvuji paní doktorku již 5. rok a i přes to, že si ji všichni pochvalují, já nejsem příliš spokojená. Je mi 20 let a dost dbám o svoje zdraví. Pokaždé, když přijdu jen na preventivní prohlíku mi ze slov paní doktorky připadá, že ji velmi obtežuji. Ke konci prohlídky mi zdůrazňuje, že mám přijít až za rok, nejlépe později, ale já si myslím, že bych měla chodit vícekrát do roka(chodím tedy jen jednou ročně, cítila bych se jinak hloupě). Nemyslím, že je to dobrý přístup.
Hormonální antikoncepci mi napsala již v 15ti letech, když jsem u ní byla poprvé a moc mi to vychvalovala, ale teď už jsem chytřejší a antikoncepci už nikdy brát nebudu. Myslím, že správný gynekolog by antikoncepci nikdy předepsat neměl. Možná jsem moc přírodní typ, ale nechci být jednou zamindrákovaná třicítka, co nemůže otěhotnět.

... na druhou stranu, stresovat těhule už dva týdny před termínem porodu vážnými obličeji a poznámkami, že k porodu se to nechystá, to by taky nemusela. mám pár známých, co tím docela zbytečně vyplašila. takže: paní doktorko, normální těhotenství trvá 38-42 týdnů. O přenášení se mluví, až když je to déle. ani riziko úmrtí plodu v tomto období s statisticky nijak významně nestoupá.

A malá osobní poznámka: je hezké a vzletné mluvit o tom, že jste "přísahala na hada". ale když už to jednou řeknete, tak byste tomu taky měla dostát, ne vypakovat těhuli ve 42. týdnu z ordinace s tím, ať už za váma nechodí. Opustit pacientku v okamžiku, kdy vás opravdu začíná potřebovat, to je věc, kterou by lékař "přísahající na hada" a apelující na "férovost vůči miminku" udělat neměl. Příště si ty řeči nechte pro sebe.

Vřele doporučuji.

Mohu vřele doporučit, příjemná, milá, ochotná. Děkuji paní doktorce za perfektní přístup a řešení problémů.