Ilona Friesová, psycholog Ostrava

PhDr. Ilona Friesová

Psycholog

Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Koněvova 64/77, Ostrava
Zařízení klinické psychologie

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

F
Umístění: Zařízení klinické psychologie

Mám nepříjemnou zkušenost, která ani po několik letech úplně nevyprchala.... Setkala jsem se s dr. Friesovou jednou, kdy na prvním sezení otevřela všechny moje bolestivá traumata a nezhojené rány. Teprve potom mi řekla podmínky, za kterých bych mohla do terapie docházet - jedna z nich byla, že terapie bude probíhat převážně v dopoledních hodinách. Jsem zaměstnaná a toto pro mne byla nepřekonatelná překážka. Povaha mých problémů byla taková, že po terapii jsem většinou potřebovala být sama a brečet a ne jít do práce mezi lidi. Byla jsem podmínkou dost zaskočená a terapii jsem odmítla. Dr. Friesová regovala značně manipulativně a nátlakově mně přesvědčovadla, že terapie u ní je v zásadě jediné správné řešení. Protože chtěla, abych si možnost terapie ještě rozmyslela, ze slušnosti jsem jí po týdnu zavolala, že nemám zájem, opět reagovala nekorektně a manipulativně mně přesvědčovala, podobně i v dalším telefonátu. Bylo to velmi nepřijemné.

Tato paní doktorka je arogantní,namyšlená a absolutně bezcitná,nechápe,že mezilidské vztahy jsou choulostivá záležitost a pokud jí někdo volá,kdo se na ni obrací s problémem,absolutně ho nevyslyší a arogantně ho "zdupe" jako malého psa.K této paní doktorce bych nešla ani za milion,protože by mi vůbec nepomohla a ještě by mě více dodeptala.Jinak děkuji paní doktorce,že není ochotna vyslechnout,co ji volající říká a mele si tu svojí.

Paní psycholožka Friesová podle mne pomůže jen velmi submisivním jedincům, kteří
sebou nechají naprosto bezhlavě manipulovat. Lidé, kteří ji zde kladně hodnotí jsou "sektářské" typy, jinak si jejich kladné reakce absolutně nedovedu vysvětlit.
Ona i docela často vypráví příběhy ze svého života a pokud člověk jen nepřikyvuje,
tak u ní nachází i jisté nesrovnalosti, kterými si odporuje. Když však vznesete
námitku, nebo nějakou korekci toho, kde si její myšlenka odporuje, okamžitě se paní psycholožka urazí, je nepříjemná a pokud se držíte své pravdy, tak vám bude neustále opakovat, že vy potřebujete ji a ne ona vás. Byl jsem u ní asi čtyřikrát, z toho třikrát jsem vešel v dobré náladě, pozitivně ji pozdravil a odcházel jsem rozčarován a zaskočen její strohostí a vyloženě nepříjemným chováním. Když to udělala poprvé, tak jsem si říkal, že to je nějaká její taktika na mne. Slyšel jsem totiž, že má specifický přístup k lidem. Jenže ono to pokračovalo a já po čtvrtém sedánku pochopil, že tudy cesta nevede a že k ní už absolutně nemám důvěru a chuť něco řešit.

Nejdříve plno řečí , jak je schopná a pak skutek - utek ani obraz ani zvuk a zkuste to jinde. Takže pomůže jen pokud nikomu nic není, ale i tak je prvotní karta pojištěnce.

Paní doktorka mě svým strohým jednáním odradila už v telefonu.
Ani jsem neměla odvahu se objednat. :-(
Věřím, že jen neměla svůj den.