Praha 6, Žukovského 888/2, centrum Delta A, 5.patro, Praha 5, Praha

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Oborová zdravotní pojišťovna + 4 Více

V roce 2002 jsem absolvovala lékařskou universitu ve městě Lviv na Ukrajině. Po příjezdu do ČR jsem v roce 2005 úspěšně složila aprobační zkoušky na ...

• Gynekologická onemocnění

Vedení těhotenství

Vyšetření močových cest

Vyšetření prsu

Umístění: Gynekologická ambulance- centrum Delta A Tehotenstvi

Chodila jsem k pani doktorce nekolik let, vsechno vzdy bylo v poradku.
Ale.
Po tehotenstvni jsem byla na kontrole dvakat: 5 tydnu tehotenstvi a 7 tydnu. Pricemz dvakrat mi bylo receno, ze vsechno je v poradku. Prvni navsteva byla ok.
Na druhou jsem cekala hodinu (ano, stane se, nikam jsme nespechala, rozumim vsemu). Ale pak pani doktorka asi spechala nebo byla nervozni z posunuti rozvrhu a 2. kontrola (7. tyden) trvala tak 2 minuty (vcetne UTZ).
Pak mi nevyhovovala cena vedeni tehotenstvi (coz se take muze stat) a objednala jsem se k jine doktorce.
Na 9. tydnu mi bylo receno, ze embryo se nerozvii a nema srdce.
Mohla jsem o tom dozvedet mnohem drive. Nechalo by mi to bez ocekavani, bez moznych nebezpecnych ucinku apod.
Proste to byla velmi neprijemna zkusenost a gynekolozku jsem mela zmenit uplne.
Vim, ze tehotenstvi je prvni jen pro me a urcite ne pro pani doktorku, ale chtelo by to vice pozornosti v tak dulezitech vecich.

MUDr. Halyna Markin

Omlouvám se za pozdní odpověď, způsobenou časovou vytížeností zaváděním nového zdravotnického zařízení do provozu.
Vážená, moc mně to mrzí, ale bohužel srdeční činnost plodu se může zastavit kdykoliv, v prvním trimestru se tomu říká Missed abortion (zmlklé těhotenství). V prvních týdnech se to stává častěji než v pokročilejším těhotenství...a bohužel se to v časném těhotenství NIKDY nedá předem diagnostikovat. Nejčastější důvody jsou genetické. Přeji hodně zdraví.

Umístění: Gynekologická ambulance- centrum Delta A Preventivní prohlídka

S přístupem paní doktorky jsem nebyla vůbec spokojená, žádná pozornost a žádná účast, neprofesionální chování dokonce. Byla jsem na klasické prohlídce, během které byly zjištěny problémy. Na otázku co s tím dál, žádná konkrétní odpověď. Při doplňujících otázkách z mé strany paní doktorka se zlobila a reagovala neprofesionální. Také jsem se chtěla poradit s paní doktorkou ohledně metody kontracepce a co by bylo lepší pro mě. Na tuto otázku jsem dostala odpověď "odkud já vím, to je váš žívot". Nakonec mi předepsala tablety YAZ, které předepisuje každému bez pozornosti na to jestli máte nějaký problém nebo ne. Takže po návštěvě jsem měla víc dotazů než předtím plus špatnou náladu na celý den.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Gynekologická ambulance- centrum Delta A

K paní doktorce chodím již několik let. Nejdříve jsem s její péčí byla spokojena. S postupem času bylo vidět, že má nejspíš již příliš velký počet pacientek, jelikož se prodloužila objednací doba a čekací doba v ordinaci. Po poslední zkušenosti však budu muset změnit lékaře, a důvody nesouvisí s organizací práce paní doktorky. Do ordinace jsem se dostavila po pozitivním domácím těhotenském testu, podle data poslední menstruace jsem byla v 7+8 tt. Paní doktorka se vyjádřila, že "pravděpodobně je to těhotenství a pravděpodobně je všechno v pořádku" (nad tímto popisem se později podivovala lékařka v nemocnici, ale jelikož šlo o mé první těhotenství, tak jsem, důvěřujíc úsudku paní doktorky Kačinské, předpokládala, že jde o běžný postup). Podle data poslední menstruace již mělo být zřetelně viditelné těhotenství v děloze, na ultrazvuku byla jenom zvýšená sliznice (kdybych si to předem nenačetla a nedívala se na monitor ultrazvuku při vyšetření, tak se mi nedostane ani této informace). Když jsem požádala o vysvětlení, proč tomu tak je, tak se paní doktorka vyjádřila, že těhotenství je zřejmě mladší, než si myslím a ohledně mé poslední menstruace prohlásila "kdoví, jestli byla poslední". Kontrolu doporučila za 2 týdny. Na 3. den po návštěvě u paní doktorky jsem začala mírně krvácet a jelikož byla sobota, jela jsem na pohotovost do nemocnice. Tam mi odebrali krev, kde zjistili vysoké hodnoty těhotenského hormonu hCG. Důvodem bylo mimoděložní těhotenství, kvůli kterému jsem ještě ten samý den v noci (tj. 8+1 tt) podstoupila operaci a odstranění vejcovodu. Dle slov lékařů jsem přišla na poslední chvíli, těsně předtím, než by došlo k prasknutí vejcovodu a krvácení do dutiny břišní. Takže jsem byla fakticky ohrožena na životě a nevěděla jsem o tom, jelikož mi paní doktorka neodebrala krev na zjištění hladiny hCG a místo toho zpochybňovala mnou uvedené datum poslední menstruace. Tím pádem, pokud se u vás objeví zásadnější problém, kam po své zkušenosti počítám i těhotenství, paní doktorku rozhodně nedoporučuji.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Gynekologická ambulance- centrum Delta A Běžný termín

Paní doktorka je velmi milá jen pokud vám nic není, ale jakmile začnete mít zdravotní problémy tak bohužel už tak milá není. Co se týče hormonálních poruch (nepravidelná menstruace apod.), tak paní gynekoložka kromě antikoncepce nic nenabízí. Já i moje kamarádka jsme navíc při poslední návštěvě obě měli tu zkušenost, že se nám paní doktorka snažila vnutit návštěvu u "nutričního specialisty", který bohužel jen tahá z lidí peníze. :-( Já upřímně tedy od paní doktorky odcházím.

MUDr. Halyna Markin

Vážený anonyme, svých pacientek si moc vážím a preferovala bych s vámi otevřený rozhovor místo veřejné pomluvy...
Bohužel, prevence není hlavním důvodem návštěvy lékaře, tím jsou v 90% případů zdravotní potíže, které každý den řeším.
Sama sobě si protiřečíte když píšete, že nic kromě antikoncepce nenabízím, ale vzápětí píšete, že nabízím léčbu hormonálních poruch nutriční cestou. Jedná se předpokládám o PCO-syndrom, který se nám většinou daří úplně vyléčit jen pomocí speciální diety. Při zjištění tohoto čím dál častěji se vyskytujícího onemocnění, každé pacientce nabízím více možností řešení. Mezi jiné klasické metody patří právě nutriční, díky čemu se nám podařilo úspěšně vyléčit množství pacientek. Spousta z nich, které kvůli tomuto onemocnění nemohli otěhotnět, už jsou po porodu. Tuto metodu bohužel často kritizují ti, kteří nechtějí na sobě zapracovat a kterým vyhovuje spolknout prášek, místo toho aby změnily své stravovací návyky. Snažíme se donést pacientkám to, že často jejich zdraví je v jejich rukou, ale rozhodně nikoho k ničemu nenutíme. Mimochodem, v dubnu připravujeme na toto téma přednášky a připravujeme i webové stránky s více informacemi pro naše pacientky.

Сегодня я была на очередной профилактической проверке у Галины Качинской. Хочу поделиться своим опытом.

Врач равговаривает под нос тихим голосом. Складывается такое ощущение, что врач не сильно хочет напрягаться и то услышите ли вы его или нет ее не волнует. Приходилось несколько раз переспрашивать, что явно не радовало врача. Отношение в пациенту желает хотеть лучшего... С самой процедурой всё прошло хорошо. В конце процедуры будучи вся в смазке мне даже не показали где взять салфетки и врача особо не волновало, что они закончились. После процедуры, врач мне сказала прийти на следующий приём и назвала медицинский термин, который я первый раз слышала. Я спросила, что это означает? На что врач начала крутить носом как будто это я училась на гинеколога и должна знать, что это такое. Может мне вас к себе привести на работу и тоже поставить в неудобное положение? После того как я вышла, я заметила что одноразовые салфетки под тело после меня не поменяли и зашел сразу другой человек. После процедуры я чувствовала как будто меня облили чем-то не приятным - плохое настроение на весь день было гарантировано.
Что касается самого помещения - всё выглядит прилично именно поэтому я туда и продолжала ходить.
Я думаю менять гинеколога.

MUDr. Halyna Markin

Vážená Diana Tsygikal, pokud jsem v tento den nebyla příliš naladěná to se všem pacientkám velice omlouvám. Z odborné stránky jsem nic nezanedbala...Můžete připustit, že lékař je taky člověk a může se mu v životě něco stát? Uvažovala jsem , že v tento den zruším pacientky, protože jsem byla opravdu ve velkém stresu...nakonec jsem to nějak dala a nenechala pacientky bez péče. Děkuji za pochopení.

Umístění: Gynekologická ambulance- centrum Delta A

K pani doktorce jsem sla, aby nam poradila s otehotnenim.. chvili jsme se pokouseli a nedarilo se.. jeji rada byla jen "Musite soulozit.".. Chovala se arogantne a to ze je muz po rakovine ji uz nezajimalo. Zasla jsem k doktorovi jinemu a ten ihned konal a objednal nas na imunologii.. ted uz vime ze je muz temer neplodny a muzeme zacit resit problem s predstihem... zajima me, kdy bych se takove rady zeptala od pani doktorky... k ni uz radeji nepujdu.. ordinace ale pekna...

Umístění: Gynekologická ambulance- centrum Delta A

Je to asi snad poprvé, co píšu negativní recenzi, ale bohužel s přístupem paní doktorky jsem nebyla vůbec spokojená a mám to potřebu sdělit ostatním. Paní doktorka je většinou usměvavá a tváří se příjemě, avšak ne když máte skutečný problém, se kterým si evidentně neví rady a nechce to uznat. Mám syndrom polycystických ovarií a na paní doktorku jsem se obrátila s tím že by mi mohla předepsat vhodnou léčbu na základě spousty dobrých názorů na internetu. Vím, že tento syndrom není zas tak jednoduchý úkol pro doktora, ale také vím že se s tím dá poradit. Bohužel jsem s touto doktorkou štěstí neměla. Na základě hormonálních testů mě paní doktorka poslala na endokrinologii. Z enodkrinologie po provedení dalších testů mě však poslali znovu k paní doktorce s tím, že je můj problém spíše gynekologický. Doktorka Kačinská mi na to předepsala hormonální léčbu, která však nezabrala. A také mě poslala k vyživovému poradci, s nimž patrně spolupracuje. Pan poradce mi však nic zásadního a nového neřekl, i když mě návštěva stala 1000 Kč. Tvdil že je můj jídelniček skoro ideální a většinu času mi jen doporučoval potravní doplňky za 5000 Kč měsíčně, od značky s níž evidentně spolupracuje, což mi přišlo docela zvláštní. Po opakované návštěvě paní doktorky jsem dostala další předpis na jiný hormonální přípravek, který mi menstruaci sice vyvolával, ale zároveň velice negativně působil na můj psychologický stav. Když jsem doktorku navštívila znovu pro dálší předpis a sdělila jsem ji tyto informace, provedla mi vyšetření ultrazvukem a řekla, že na léčbu reaguji "špatně". Řekla bych, že se chovala dokonce i nějak útočně, jako kdybych já mohla za to, že její léčba nezabírá. Mám z toho špatný pocit do teď, velice mě toto zarazilo, asi proto mám takovou potřebu to tady napsat. Nepřijde mi to ani etické, ani dokonce i lidské. Navíc u mé poslední návštěvy v místnosti u všech těch zákroků byl přítomný nějaký mě neznámý pan, asi student, co měl praxi. Nikdo se mě nezeptal, jestli mi to nevadí. Ve finále mi veškeré dřív předepsané léky paní doktorka vysadila a řekla že mi napíše doporučení na endokrinologii. Znovu! I když jsem tam už byla a poslali mě zase k ní! Navíc tohle doporučení mi z neznámého důvodu nedala hned a řekla že mi sestřička zavolá až to bude hotové. Bylo to v pondělí, dnes je středa, a pořád nic. Totální zklámání.
P.S. píšu to tady anonymě ne protože nechci aby paní doktorka poznala, o koho se jedná (ona to pozná podle mého detailního popisu), ale z jiných důvodů.

MUDr. Halyna Markin

Dobrý den, děkuji za Váš názor. Váš případ není jednoduchý vzhledem k tomu, že jste prodělala anorexii, po tomto onemocnění bývá opravdu velmi těžce nastartovat cyklus... Poprvé jsem Vás poslala k endokrinologovi pro poruchu štítné žlázy, kde jste obdržela léčbu. Někdy nasazení substituční terapie je dostačující pro úpravu cyklu. A protože ve Vaším případě nebyla odezva při pokusu vyvolat menstruaci gestagenními přípravky, a protože podezřívám že problém je vážnější, jsem Vás znovu odeslala k endokrinologovi ale již s jiným problémem. Pan doktor Karásek je náš nový kolega, nikoliv student. Sestřička určitě každou pacientku o tom informuje. Zprávu k endokrinologovi, jako i dalších asi 20 různých zpráv pro pacientky jsem připravovala dnes v neděli noci, asi kolem 2:00...protože práce je tolik, že nestíhám Vám vydat doporučení během týdne. Tak mrzí mně že jste zklamaná, snad budete spokojená jinde, přeji hodně zdraví.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Первоначальное впечатление отличеное, пока не коснулась проблемы. Никакого совета и внимания.
На вопрос пояаления волос на лице, ответ был, что это особенность вашего организма. И только когда, я получина направление от дерматолога на анализы на гормоны, пани Качинска сказала, что страховка ей это не проплачивает и за меня она платить не будет. Ужас!

MUDr. Halyna Markin

Bohužel nemůžu ordinovat každé pacientce všechny odběry, které si ona přeje, pokud Vám dermatoložka naordinovala hormonální odběry proč pak Vám je rovnou neudělala? Pokud nemám gynekologický důvod indikovat hormonální rozbor, tak to udělat nesmím...každý odběr musím před pojišťovnou zdůvodnit.

Názor přidán dne 15.12.15 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

S paní doktorkou jsem bohužel spokojená nebyla, proto jsem odešla k jinému lékaři. Paní doktorka je na první pohled milá a usměvavá, ale když přijdete s problémem, tak už to tak veselé není. Nemyslím si, že je profesionální odpovědět těhotné ženě, která přijde na základě telefonátu sestry s tím, že má "špatné" výsledky krevních testů, a chce aby ji při vyšetření doprovodil manžel, že to nepřipadá v úvahu, protože ji muži pouze zdržují a že jsem asi nějaká přecitlivělá. Samozřejmě, že jsem přecitlivělá, když jsem ohrožená já i moje dítě! Na můj dotaz, jak moc špatné výsledky jsou se mi dostalo odpovědi, že nezanedbatelně. Chápu, že paní doktorka nemusí být specialista na játra, ale může mi říci, jaké jsou limitní hodnoty, abych měla o své nemoci nějakou představu. Místo toho jsem byla bez jakéhokoli vysvětlení odeslána k hospitalizaci do nemocnice. Mudr. Kačinská mi řekla, že si mě tam nechají 2 dny na pozorování... strávila jsem tak krásných 16 dní a následně mi byl porod předčasně vyvolán.

• Gynekologická onemocnění
  • Bolesti v těhotenství
  • Patologie těhotenství

• gynekologie a porodnictví

Stáže

• V roce 2008 jsem získala certifikát laktačního poradce od Laktační ligy.
  • V r. 2010 a 2011 jsem absolvovala odbornou stáž v dětské gynekologii pod vedením Prof. MUDr. Jana Hořejšího, DrSc. v Motole

Znalost jazyků

Čeština, Ruština