Praha 1, Praha

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Gábina je moc příjemná paní a terapie s ní mi skutečně pomohla ve složité životní situaci. Mohu jen doporučit. Navíc praxi provozuje ve velmi dobře dostupné lokalitě, uprostřed města, ale přitom na klidném místě.

5 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Mám dotaz.
Už přibližně 3 týdny mě trápí špatná nálada, smutek, výbušnost, nechuť něco dělat, únava, bez chuti k jídlu. Nemám z ničeho radost a nic mě nebaví. Je možné , že se jedná o depresi? A pokud ano, jak by se to mělo léčit?

Dobrý den, pro stanovení diagnozy, zejména diagnozy deprese či depresivní nálady, je nutné Vaše příznaky probrat obšírněji. Rozhodně je dobré tento stav nepodceňovat, a pokud důvod není zřejmý, potom Vaši životní situaci probrat s odborníkem. V tento moment bych doporučovala kvalitního psychoterapeuta, který může ihned použít intervenční techniky.
Zároveň je nutné říci, že zejména leden je pro tento typ problémů typický, ať se již jedná o nedostatek světla a tepla, nedostatek vitamínů nebo také posváteční čas, kdy v prosinci věnujeme pozornost nadcházejícímu období volna a Vánoc a v lednu již toto "vzrušení" z nadcházejícího odchází. Zároveň je konec roku přechodovým obdobím a často uvažujeme o své budoucnosti. Přeji Vám, abyste našel adekvátní podporu a vše se vyřešilo. Gábina Dymešová

Mgr. Gabriela Dymešová

Dobrý Den, a předem se omlouvám za nestručnost. Zhruba rok zpátky jsem byl vyšetřován Psychiatrem a zjistil mi OCD (OKP - obsedatně kompulzivní poruchu, panickou ataku) poté jsem léčbu ukončil z osobních důvodů a s doměnkou, že se snad vyléčím sám. Psychiatr mi předepsal prášky ale těch jsem zbavil neboť jsem s nimi nebyl spokojen. Co se týče mé poruchy spočívá v tom, že mi děla obrovský problém denní úkony, nad kterými se běžný člověk ani nepozastaví. Např.: Zvednutí tužky, pokud jí nezvednu s určitým a pozitivním pocitem, musím ji položit zpátky kde byla a poté jí opět zvednout. Tohle se klidně opakuje 2x až klidně 6x dokud si nenaštvu a neřeknu si to, co dělám je hloupost. Dále si myslím, že stanu někým jiným. Uvedu příklad. Na základní škole jsem měl starší přítelkyni, která se bavila s mnohem staršími lidmi. Abych to zkrátil jeden z nich jí chtěl a mě vyhrožoval takovým způsobem, že jsem onemocněl ze strachu. Měl jsem teploty, doktoři nevěděli proč apod. Stres, strach a kdo ví co ještě. A tehdy jsem dostával tiky, myslel si, že se stanu ním a zkrátka jsem ho měl tak moc často v hlavě ze strachu jak mi něco udělá Atd. Začal jsem si myslet, že v podstatě žiju jeho život, dostanu jeho osobnost. Pocit se prohluboval až jsem se jednou přistihl jak koukám do zrcadla s tím že už to nejsem já ale on. Takhle to pokračovalo i jinými lidmi podobného rázu. Na škole byli hloupí lidé, feťáci a pododobně a já měl vždy problém, že budu jako oni a stanu se jimi. Mám to doteď a upřímně mi to nedělá vůbec dobře. Chci žít svůj život a mít vlastní věci. Pokud se například “špatně” obleču nebo sáhnu na věc a “neopravím” to svým rituálem tak v mé mysli se ta věc nespraví a já si myslím že pokud ji použiju budu jiný člověk. Mohl bych to tady rozvést mnohem déle ale pravidla říkají byt stručný tak se ještě jednou omlouvám. Moje otázka ale zní zda nevíte o jakou nemoc se jedná abych to mohl řešit. Moc děkuji za odpovědi.

Dobrý den, velice doporučuji vyhledat odbornou psychiatrickou péči. Z Vašeho popisu lze jen těžko usuzovat, může se jednat o kombinaci mnohého, ale pokud Váš život je narušen takovými situacemi, potom Vám odborník pomůže "žít v běžném životě běžným způsobem". Držím moc palce, Gábina Dymešová