Budějovická 1998/55, Praha
Ortopedická ambulance

Zobrazit ostatní profily ortopedů v okolí

Mám Lymeskou Boreliózu, kterou neodhalil ani po dvou letech léčení a málem mne přivedl na invalidní vozík. Za celou dobu neprovedl jediný odběr. Hrozně rád operuje, proto mi alespoň odoperoval koleno, aby sobě a nemocnici Mladá Boleslav nahnal nějaké body. Zákrok logicky stav ještě zhoršil.
Jeho organizace času je taktéž katastrofální. Objednaní pacienti čekají min. 1-2 hodiny, neobjednané (ani akutní) pacienty nepřijme vůbec. Možnost objednání a veškeré komunikace je vzhledem k vyvěšeným, či vypnutým telefonům též katastrofální.
Jinak svou nekompetentnost dohání ochotou, což je sice milé, ale problémy pacientů neřešící.

Bohužel nemám tak dobré zkušenosti jako ostatní. Po úrazu při fotbale mám necelý rok problémy s kolenem, po dvou předchozích ortopedech, kteří mi vždy po vymknutí kolene doporučili tři týdny v klidu, jsem hledal specialistu. Díky tomuto webu a referencím jsem zkusil pana Vurma a odcházel s diagnózou, že by to mohl být meniskus, ale že uvidíme za měsíc na dalším vyšetření, "že si to možná sedne samo" a operace nebude třeba.
Po předchozích zkušenostech jsem nechtěl sázet na jednu kartu a týden na to (nyní v pátek) jsem byl objednán na ortopedii ve Vysočanech (c.l.p.a.), kde pan Novák diagnostikoval utržený přední křížový vaz. Bez rtg, sona a ničeho dalšího, jen přišel, vzal za nohu a bylo mu to jasné.
9 měsíců od prvního úrazu, mezitím 2x vymknuté (způsobem, že jsem se pár dní nepostavil na nohu), 3 ortopedi a ani jeden nepřišel na to, že mám utržený přední křížový vaz?
Nezpochybňuji, že je pan Vurm ortopedický odborník, ale v oblasti koleních vazů určitě ne.

16 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Je mi 73 let, BMI 24. Asi 5 roků mě bolí po venkovní straně pravé koleno, postupně Erectus, vytahování tekutiny, obstřik Depo-Medrol.
    Artróza podle RTG před měsícem mezi II.a III. st. Bolí hlavně při chůzi na schodech, nemůžu kleknout, sednout na paty, zlobí i vnoci.
    V 2016 výměna aortální i mitrální chlopně, v 1981 splenektomie a ozařování - Hodgkin, od té doby v remisi.
    Dotaz - při jakém stupni artrózy doporučujete TEP, při uvážení věku atd?
    Děkuji

Dobrý den
    obecně se TEP implantuje od st. III.,ale RTG není jedinným kriteriem.Hodnotí se klinické vyšetření,obtíže pacienta a RTG.Je třega znát názor onkologa na ev. operaci TEP.
    MUDr.František Vurm

MUDr. františek Vurm

• Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na vybočený palec (výrůstek). Na levém palci mám výrůstek, který se zvětšuje. Dosti začíná bolet, pálet. Dokonce začínám kulhat. Je to bolestivé asi kolem půl roku.Kupuji si dokonce boty o jedno číslo větší. Zvažuji operaci, ale nějak se obávám.. Je mi 53 let. Ještě jsem s tím u ortopeda nebyla. Když bych podstoupila operaci jaká je šance, že bolest nebude a zase budu chodit v botách mé velikosti. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,není jednoduché se vyjádřit bez RTG snímku.|ale dle vašeho popisu si myslím,že operace je skutečně vhodným řešením.Je třeba zvážit typ operace dle RTG.Po operaci by s chůzí v botách vaší velikosti neměl být problém.Ale hojení je vždy delší.

MUDr. františek Vurm