PhDr.

Filip Abramčuk

Psycholog

Kontaktní informace

Zkušenosti a dovednosti

O mně

 • Vzdělání, výcviky, kompetence:
  Vystudoval jsem jednooborovou psychologii na FF UK v Praze se specializací v klinické psychologii. A postgraduálně jsem získal doktorát (PhD.) z obecné psychologie tamtéž.
  Absolvoval jsem 4,5letý systematický výcvik v Integrativní psychoterapii zaměřené na tělo (akreditovaný Evropskou asociací pro body-psychoterapii a Ministerstvem zdravotnictví v ČR), 1letý výcvik v párové psychoterapii (akreditovaný Asociací manželských a rodinných poradců), a dále také základní kurz Transakční analýzy, sebezkušenostní skupinu v Pesso Boyden System Psychomotor, výcvik v Telefonické krizové intervenci. Jsem členem ČMPS (Českomoravská psychologická společnost), ČAPZT (Česká asociace zaměřená na tělo) a ČAP (Česká asociace pro psychoterapii).

  Pracovní zkušenosti:
  Několik let jsem pracoval s lidmi, kteří prodělali závažnější duševní onemocnění (O.s.Baobab v Praze, Psychiatrická klinika v Německu) a s lidmi se zdravotním znevýhodněním (O.s.Rytmus v Praze, Camphill Community ve Walesu). V současné době působím v Českých Budějovicích. Poskytuji individuální a párovou psychoterapii a psychologické poradenství v soukromé praxi. Vedu semináře, skupiny a celodenní workshopy věnované práci s tělem. Poradenské a psychoterapeutické práci se věnuji od roku 2007. Podstupuji pravidelnou supervizi své práce. Také pracuji jako odborný asistent na katedře psychologie a pedagogiky PedF JU.

  Jak obvykle probíhá první sezení:
  Na prvním sezení nechávám prostor především klientovi, aby mi umožnil pochopit, s čím přichází, co ho trápí a co potřebuje ode mne jako psychologa. Probíráme také jeho představu o naší spolupráci a sděluji možnosti toho, co mu mohu nabídnout. Na prvním sezení se pokouším zůstat s klientem v kontaktu a naladit se na něj. Kromě mapování problému bývá také někdy již na prvním sezení čas zůstat u některých témat déle a podívat se na ně trochu hlouběji, aby klient mohl okusit, jak psychologická práce může vypadat a zda je to to, co hledá a chtěl by rozvíjet. Pokud se dohodneme na spolupráci, sdělím několik pravidel a domluvíme si několik termínů dopředu. Cenu si v daném rozmezí určuje klient zcela sám dle svých možností!

  Služby, které nabízím:
  Psychologické poradenství a psychoterapii pro jedince a páry, krizovou intervenci, psychologickou práci s tělesnými potížemi a napětími a podporu při rozvoji osobnosti. Pracuji rovněž v anglickém jazyce (I also work with english speaking clients). S klienty pracuji v různé délce v souladu s tím, jak se vzájemně dohodneme a dokud je spolupráce pro klienta prospěšná. Práce s jedinci může trvat krátkodobě po několik sezení vhodných pro ujasnění si své situace se zaměřením na konkrétní problém, přes střednědobou práci v dimenzi měsíců pro získání hlubšího pohledu do svého fungování až po dlouhodobou práci v řádu let, která přináší také hlubší osobnostní změny. Obvyklá frekvence setkání bývá 1x za 1-2 týdny.

Nemoci

 • trauma
 • životní krize
 • chronická únava
 • stres
 • vztahové problémy
 • osobnostní problémy
 • chronické napětí těla
 • a další
Více

Services

Psychologické a terapeutické centrum

Žižkova tř. 1321/1, 370 01 České Budějovice, jihočeský

Párová psychoterapie a poradenství od 500 kč

Otázky pacientů

Obáváte se o své zdraví?

Ask questions to thousands of doctors, you will receive answer for your question within 48h, completely for free.

Zeptejte se naších lékařů
Filip Abramčuk
Filip Abramčuk
Psycholog
České Budějovice
Dobrý večer, nerozumím vašemu dotazu. Mohl byste jej rozvést a specifikovat?

Žádné názory

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první, kdo PhDr. Filip Abramčuk ohodnotí.

Přidejte vlastní názor