Letiště Ruzyně, Praha
Závodní a praktické lékařské služby

S paní doktorkou nemám dobré zkušenosti, dělá diagnostické závěry dříve než si je ověří. Udělala mi u zaměstnavatele peklo. Málem mě z práce kvůli jejímu hodnocení mého zdravotního stavu vyhodili, avšak vše se vysvětlilo u jiného lékaře. Sestra nic moc, raději by seděla na místo lékařky a ordinovala za ní. Do této ordinace už nikdy!

10 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý deň
    Mám 23 a vyhadzujú sa mi červené flaky po celom tele..Niekedy je to horšie a niekedy slabšie..Neviem si dať stým radi..A to nehovorím o tom že si dám 2 alebo 3 pohárky vína a vypadám ako Hell boy ????
    Za odpoveď vopred ďakujem

Prosím o doplnění, zda jste obezni, jaký mate pohyb a kolik gramu cukru denně sníte. Vyšší příjem cukru muže přispívat k zánětlivým projevům. Určitě si nechte zkontrolovat metabolismus tuku a cukru. V ostatním souhlasím s kolegy. Vlkova

MUDr. Eva Vlková

• Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat, kdyby měl člověk krev v moči, jestli by se na to přišlo v běžně prováděných testech moči.

Děkuji.

Vždy při preventivních prohlídkách ve 2 letech intervalech se vyšetřuje moč chemicky. Takže i kdyby jste neměl žádné obtíže, muže vám lékař zjistit krev, bílkoviny, aceton, cukr v moci a doplníte další nutná vyšetření. Stejně se vyšetřuje moc i při závodních prohlídkách. To jen k doplnění.

MUDr. Eva Vlková