Holubova 713, Pardubice, Pardubice I, Pardubice

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Nejčastěji hledané služby

Mgr. Eva Ulrychová, psycholog

Zabývám se psychologickým poradenstvím zejm. pro jednotlivce i prací s dětmi a dospívajícími.
V rámci profesní praxe jsem dosud jako psycholog ...

• psychoterapie

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Mgr. Eva Ulrychová? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

před 5 lety jsem žila v psychickém teroru. Otec pil, bil matku, dělal hodně scény, byl agresivní, psychicky nás týral, občas i chytl tak, aby nás to bolelo. Nyní s ním již skoro čtvrtým rokem nežiji. Navštěvovala jsem ho na víked jednou za dva týdny, postupně jsem to však začala ubírat a nyní jsem se rozhodla, že s ním v kontaktu být nechci. Má to jednoduchý důvod, mám kvůli němu problémy psychického charakteru. Již několik let špatně spím, poslední týden jsem se vůbec nevyspala. Vždy v půl druhé ráno se probudím a většinou tak do páté hodiny ranní jsem vzhůru (vstávám před šestou). Nespavost se střídá s psychickými problémy, pravděpodobně stavy úzkosti. Ty mají různou intenzitu, ale vždy to vyvolá něco, v čem se angažuje otec, byť jen kontext. Vždy se jedná o zrychlený tep, zimu a zároveň horko, pocit prázdnoty a zároveň možné vnitřní exploze, třas, slzy v očích a veliké problémy s dechem, vždy se nemohu pořádně nadechnout a lapám po dechu. Poslední záchvat jsem měla v sobotu, kdy jsem se s tátou potkávala v průběhu celého dne na rodinné oslavě, kde jsem byla nucena být. Byl jak jinak než opily, choval se nevhodně k mé osobě i k ostatním. Křičel na mě, byť stál krok ode mě tak, že to slyšela celá místnost a to jen kvůli kávě. Povykoval na mě během celého večera. Chtěl vysvětlit nedávný telefonát, kdy jsem byla psychicky na dně a řekla, že ho nemohu vídat ani s ním mluvit, protože je ve mně neco ve mně špatně a nemohu mu odpustit to, co udělal. Několikrát jsem se mu to pokoušela dovysvětlit, ale odpověd byla vždy stejná: já jsem nic neudělal. Od neděle právě nespím. Neustále se mi opakuje jeden sen: nalézám otce mrtvého v jeho domě, týden ho nikdo nehledal a já se zhroutím, protože jsem mu jeho činy nestihla odpustit.
Co mám dělat (je mi sedmnáct).

Dobrý den, také bych Vás ráda podpořila ve vyhledání odborné pomoci. Píšu "Vás", protože Váš přístup k situaci se mi jeví velmi zralý. Včetně toho, že jste se rozhodla aktuálně kontakt s otcem přerušit.
K názorům předešlých odborníků bych jen doplnila, že hledat schopnost odpustit je důležité. Ale cesta k tomu vede přes uvědomění, prožití a zpracování mnoha různých pocitů, které ve Vás historie s otcem a také kontakt s ním rozezněly. V tom může být právě velmi dobré mít někoho, kdo Vám v tom bude citlivě a pevně stát po boku. Na závěr jen: dejte si čas, nespěchejte na sebe. Zdravím a držím palce.

Mgr. Eva Ulrychová