Všeobecná zdravotní pojišťovna

Umístění: jiné místo

K paní doktorce jsem se náhodně dostala v Motole poté, co mi byl zjištěn u plodu Downův syndrom a byla jsem objednaná na přerušení těhotenství. Přístup lékařky byl naprosto otřesný. Při hovoru s námi zvedala telefon, odbíhala ... vyptávala jsem se na zákrok, protože jsem nevěděla co mě čeká, ona mi v zásadě nic neřekla. Ačkoliv mi na genetice bylo řečeno že na zákrok půjdu hned, objednala mě až na pondělí, protože přes víkend prý neoperují - a poslala mě s nevolnostmi zpět domů čekat na potrat další dva dny. K tomu mě ještě seřvala jak malou, že jsem si vůbec dovolila se na něco ptát nebo se ohradit že jsem byla objednaná na pátek (a od rána bez jídla). Naprosto nelidský přístup, opravdu nedoporučuji.

Paní doktorku Uhrovou za sebe nedoporučuji - jedno těhotenství jsem u ní prožila, o dvou slyšela a péče ani v jednom případě nejen nebyla bezproblémová, ale domnívám se, že zejména nebyla pro těhotnou bezpečná. (Nehledě na to, že čekací doba několik hodin je v pořádku, jste přece těhotná, tak máte-li druhé dítě ve školce, musí ho vyzvednout někdo jiný, jiné Vaše povinnosti také nejsou důležité...)
Byla jsem u paní doktorky z protekce kvůli velmi rizikovému těhotenství (jednalo se o 2.těhotenství s tím, že první bylo ukončeno operací kvůli hellp syndromu s komplikacemi a já byla následně 5 dní v umělém spánku s tím, že je otázka, zda a v jakém stavu se probudím).
Výsledky krve, z nichž jediných je vidět, zda se mi hellp sysndrom nerozjíždí, ani nečetla, vždy jsem se dověděla, že mám jíst víc bílkovin, výsledky jsou zase horší a je vidět, že těhotenství je rizikové - přijďte za 4 nebo 6 týdnů (dle toho, kdy mě chtěla vidět internistka nebo lékař na těhotenskou cukrovku). Když jsem se ptala na pohotovosti, kam jsem chodila na odběry, (protože podle paní doktorky nebyly potřeba), dověděla jsem se opakovaně od různých lékařů, že výsledky jsou v normě, hodnoty se naopak lepší.
Ani protekce nepomohla, ve 30 týdnu jsem na další kontrolu měla přijít za další 4 týdny, ačkoli v prvním těhotenství jsem ve 30 týdnu již "rodila". Na jakoukoli časově bližší návštěvu jsem se vnucovala marně. V předchozím těhotenství, které bylo do porodu vedeno jako bezproblémové, mě chtěli vidět častěji.
Přešla jsem do standardní těhotenské péče a tam mě najednou chtěli vidět každý týden. Děkuji jim za bezpečný porod a péči, kterou mi věnovali.

S touto lékařkou mám velmi špatné zkušenosti. Chová se velmi povýšeně a když zjistila, že mi je přes 30 a nemám děti, začala být vyloženě agresívní až sprostá. Řekla mi, že už jsem silně za zenitem a ať si laskavě srovnám své životní priority. Já jsem k ní přišla pouze na preventivní prohlídku, vůbec jsem o žádných dětech nemluvila, proto jsem nechápala, proč se do mě začala tímto způsobem navážet. Zároveň mi vynadala, že neberu antikoncepci a snažila se mi jí dost agresivně vnutit. Když jsem řekla, že jí nechci, navíc mám rizikové faktory, seřvala mě, že antkoncepce neškodí nikomu, naopak je velmi zdraví prospěšná a že takové inteligentky jako já o tom nic nevíme!!! Chovala se ne jako lékařka, ale jako tvrdá obchodnice, která chce za každou cenu něco prodat. Cokoliv jsem se jí chtěla zeptat ohledně mého zdraví, vůbec mě nenechala domluvit, ihned mě přerušila. Celou dobu se dívala na hodinky i během vyšetřování a ještě než jsem si stačila vůbec obléci spodní prádlo, už otevřela dveře a vedla dovnitř další pacientku. Naprosto nechutné a nedůstojné chování! Když jsem odcházela, ani mi neodpověděla na pozdrav. V životě k ní už nepůjdu. Silně NEDOPORUČUJI!!!

Bohuzel se musim pridat k negativnim natorum na tuto lekarku a to jsme u ni byli na konzultaci prave v Car v Motole protoze se snazime jiz skoro dva roky marne o dite. Shrnu to- hodinove cekani i pres objednani bez jakekoliv omluvy, pak se nas pani doktorka snazila vytlacit z ordinace za presne 7 minut s tim ze mi napsala recepty na 3 ruzne hormonalni preparaty, nebylo vubec srozumitelne jak co uzivat, behem konzultace s nami jeste telefonovala ohledne jine pacientky a nazyvala ji hysterkou a na zaver bych rekla ze slusny clovek alespon pozdravi kdyz odchazite z ordinace, obzvlast kdyz je pritomen i vas manzel a ten mi po teto konzultaci sdelil ze k teto pani ktera ma vychovani reznickeho psa uz nikdy nepujdeme. Plne s nim souhlasim

S pani Mudr. Uhrovou nemam dobre zkusenosti. Komentar pani Lucky je naprosto vystihujici s nazorem mym. Rozhodne tuto lekarku nedoporucuji.

K pani doktorke na súkromnú kliniku som chodila niekoľko rokov. Každá moja návšteva trvala najviac tak 5 minút a to aj s vyšetrením, a kým so si naťahovala nohavice, do ordinácie už vchádzala ďalšia pacientka. Za cca. 5 rokov mi pani doktorka nikdy neurobila sono /každá 5min. návšteva stála 350 CZK/. Aj napriek snahe získať informácie o svojom zdravotnom stave z dôvodu plánovania tehotenstva som z jej rýchlej reči a snahy zbaviť sa ma nikdy nič nedozvedela. Pracujem vo farmaceutickej spoločnosti, takže mám kontakt s lekármi, ale s takto strašným nezáujmom o pacienta som sa ešte nestretla. Kôli zanedbenej starostlivosti sa teraz liečim s veľmi zlým stavom čípku, napriek tomu, že pani doktorka ma vždy poslala domov s komentárom, že je všetko v poriadku. V skratke: nezáujem o pacientku, nedostatok súkromia, nedostatočné vyšetrenie, neponúka možnosť použitia jednorázového nástroja na vyšetrenie.....z môjho pohľadu katastrofa aj keď vždy podaná s úsmevom na tvári.

Jsem taky jedna z těch hrozných "kariéristek", co mají tu drzost, že ještě ve 30 nemají děti... Ona paní doktorka se totiž angažuje někde v Motole na umělých oplodněních, kde vydělává na ženách, které naopak chtějí zoufale děti a nejde jim to, takže logicky my, co děti neřešíme pro ni nejsme dost lukrativní, tak se nás snaží zbavit... u mě už se jí to povedlo, poslouchat ty její výlevy fakt nemám zapotřebí. Na jednu stranu mi pokaždé dělala kázání, že mám "nejvyšší čas" a na druhou stranu mi pokaždé vyloženě vnucuvala hormonální antikoncepci, přestože jsem jí opakovala vysvětlovala, že jí brát nechci a ze zdravotniích důvodů ani nemohu. Myslím, že jako lékařka by měla umět naslouchat svým pacientkám a ne si pořát jen omílat svoje. A to jsem měla zaplacený nadstandart! Dedoporučuju!!!

Očividně paní doktorka Uhrová nikdy nemusela splácet hypotéku, protože zřejmě jak to bylo za jejího mládí bežné, dostala byt od komunistů zdarma. A teď bude urážet schopné, samostatné a pracovité ženy za to, že si kupujou byt, aby měli kde bydlet. Zajímalo by mě, kde má podle jejího názoru člověk bydlet, když od nikoho nic nedostal ani nezdědil? Mě dokonce řekla větu: "Můžete mi říct, jaký máte důvod, že nechcete mít ditě co nejdříve?" Co na to říci... Napadá mě asi tak 10tisíc důvodů, mezi nimi například ten, že nemám žádného partnera (bez partnera se děti dělají težko paní doktorko), nebo že mám plat z kterého sotva uživím sebe, nebo že si jednoduše nejsem jistá, jestli bych zvládla výchovu dítěte, zvlášť když ani nemám partnera a nebo úplne prostě, že můj důvod proč nechci mít dítě je ten, že nemám žadný důvod proč ho mít? Vážená paní doktorko, mít dítě není to samé jako koupit si křečka, je to nevratná změna celého života dotyčné ženy a VY té ženě s tím případným dítětem pomáhat nebudete, zrovnatak jí nedáte bydlení a nebudete jí živit, takže své rady do života si co možná šetřete pro někoho, kdo je na ně zvědavý a pacientkám poskytujte místo rad zdravotní péči, za kterou vás platí. A pro vaši informaci - to, že si člověk snaží nejdříve zařídit bydlení a ostatní životní nutnosti než si počne dítě, je známka zodpovědnosti, inteligence a moudrousti na rozdíl od lidí, co si nadělají děti, jak jim radíte a pak se o ně nejsou schopni postarat a slušně je vychovat. Znám takových spoustu.
Hodnocení bylo změněno na "Nedoporučuji". Důvod: Obsah komentáře neuvádí důvod nekompetentnosti lékaře.

Souhlasím s příspěvkem, že tahle lékařka nesnáší bezdětné ženy, mám s ní velmi podobné zážitky, dokonce mi vyprávěla podobné hlášky o těch "hrozných kariéristkách s hypotékama atd". Což je fakt směšné, protože já mám normální práci, žádnou kariéru nedělám, jsem normální člověk, ale proste zatím nechci mit děti, což je moje osobní věc a nejsem zvědavá na to, aby mě paní uhrová kázala jak ježíš, co jak mám žít svůj život. Po zdravotní stránce mi zatím taky nic pozitivního nepředvedla. Nedoporučuju!

Mam s touhle doktorkou velmi neprijemnou zkusenost, chova slusne jen do te doby, nez zjisti, ze pacientka nema a nebo dokonce ani nechce mit deti a je ve veku, kdy by podle pani doktorky deti mit mela. Hned pri prvni navsteve se mi velmi neprijemnym a vlezlym zpusobem zacala hrabat v soukromi, jaktoze jako jeste nemam deti v mem veku a jestli jsem jedna z tech karieristek, ktery si kupujou byty, berou hypoteky a pak se diveji, ze nemaji koho dat do detskyho pokoje atd. Dale mi davala rady typu, ze je jedno s kym si to dite uzenu, chlapi prej jsou vsichni stejny nuly a tupci.. Nechapu, kde bere tahle zenska pravo nekomu, koho vubec nezna, rikat, co ma delat se svym zivotem. Pri navsteve lekare ocekavam lekarskou peci a ne aby mi nekdo rikal, ze jsem spatny clovek, protoze nechci deti. Kdyz jsem ji odpovedela, ze deti neplanuju, uplne se se mnou prestala bavit a ani mi neodpovedela na pozdrav. Na moje otazky tykajici se meho zdravotniho problemu mi neodpovedela. Opravdu chovani na urovni. Rozhodne nedoporucuji.