Eva Smolová, pediatr Benešov

MUDr. Eva Smolová

Pediatr, Neurolog

Máchova 400, Benešov
Dětská neurologická ambulance

Zobrazit ostatní profily pediatrů v okolí

1.5

Umístění: Dětská neurologická ambulance Jiný

S paní doktorkou jsem skončila. Hrozná zkušenost. Dcera při první návštěvě 2 roky, opožděný vývoj, příznaky autismu. Paní doktorka mi podávala naprosto nesmyslné otázky typu proč jsem nekojila déle, z jakého důvodu to nešlo, vyčítala mi dovolené, které jsme s dcerou do té doby absolvovali, ačkoli to nebylo nikdy do žádné rizikové země. Názory typu, že by se do 3 let nemělo s dítětem cestovat mimo trvalé bydliště dítěte mě totálně dostaly. Podobných názorů bylo mnohem víc. Dcera tehdy unavená, poplakávala, jelikož s námi nepustili manžela dovnitř, navíc již zmíněná únava, dala jsem ji dudlík, abych ji trochu uklidnila a řeči doktorky typu, že má ještě dudlík? Ve dvou letech? A že jsem ji oblíkala v leže, tak připomínka, proč ji oblíkám jako mimino a ne normálně? Neustále mě slovně ,,ponižovala,, a naznačovala, že jako matka dělám vše špatně. Snad k takové doktorce jde rodina, která má nějaký problém, ne? Takže otázky na dudlík apod.. jsou totálně mimo. Doktorka na mě dělala dojem, že zaspala a opakuje dokola názory, které jsou úplně mimo. Chtěla jsem od ní odborný názor, když dceru prvně viděla, jak to na ní působí po očividně letité praxi. Koukala na mě jako na tele, že ji budou teprve zkoumat atd, že mi nic neřekne. Celý rok se o nás nezajímala, ani si s námi nedomluvila další návštěvu, až po roce. Tu jsem ale zrušila a budeme hledat jiného lékaře. Nejsem zvědavá na předpotopní doktorku, která nemá kousek empatie a očividně se k 99% chová příšerně, přitom absolutně nic nepředvedla. A že už jsem s dcerou prošla spousty doktorů, toto jsem vážně nezažila. Snad naše recenze někomu pomůžou. Tato osoba nemá na tomto místě, kde jsou vyplašení rodiče a jdou tam se strachem co je s jejich dítětem co dělat.

MUDr. Eva Smolová

Diagnóza autismu je v současné době nadužívaná( stejně jako dehonestace na sociálních sítích) a to někdy i samotnými lékaři. Dg autismu patří především do rukou psychiatrů a není tak častá. Za obrazem autismu se skrývá řada nozologických jednotek. Toto je třeba vyšetřit a případně ovlivnit na psychosociální či somatické úrovni. Předčasnou nálepkou autismu lze dítě poškodit. Dr. Smolová

Umístění: Dětská neurologická ambulance Jiný

Dobrý den,
před vyšetřením jsem četla zdejší recenze. Nevím kde se v nich vzalo tolik negace. K paní doktorce nás poslal pediatr s tím, že dcera chodí po špičkách a je hyperaktivní. Celá návštěva a vyšetření bylo v naprosté pohodě. Paní doktorka vše vysvětlila, byla milá. Po odborné i lidské stránce nemohu napsat křivého slova. S čistým svědomím doporučuji!

Umístění: Dětská neurologická ambulance

Mám naprosto stejný názor na paní doktorku, jako mají všichni ostatní. S dcerou jsem k ní byla poslána, jelikož nám ve 14ti měsících nelezla, nechodila, jen se píďalkovala a sunula se po zadečku. Na vše, co jsem říkala, se na mě paní doktorka utrhovala s tím, že ona má doma taky děti a ví všechno líp, než já! (a to už mám doma 13ti letého syna :)) Když jsem jí řekla, že jsme malé v pěti měsících začali dávat příkrmy z důvodu neustálých a velmi silných břišních kolik, tak na mě začala křičet, jestli to jako myslím vážně a jaká jsem špatná matka! Na to už jsem vůbec nereagovala a bylo mi odseknuto: "Jestli mě nehodláte poslouchat, nemusíte tu být!" Když jsem přišla domů, okamžitě jsem se objednala na neurologii do Prahy. Sice si počkám na vyšetření 2 měsíce, ale do této ordinace už ani nepáchnu! Nemocnice by se za takové zaměstnance měla stydět. Nechápu, jak někdo takový může ošetřovat DĚTI!?!?!

Umístění: Dětská neurologická ambulance Nedonošené dítě

K paní doktorce jsme byli odesláni, protože syn se narodil předčasně. První návštěva byla celkem neutrální. Paní doktorka poklepávala na končetiny kladívkem a dělala další pozorovací vyšetření. Při dalších návštěvách jsem začala pozorovat velmi nepříjemné chování vůči mé osobě. Nejasně položené otázky a pokyny, které jsem dle mého názoru neměla šanci správně pochopit. Například otázka "Jaký měl být Váš skutečný termín porodu?" mi přijde naprosto mimo. Myslím, že buď je plánovaný termín nebo skutečný termín. O jiném jsem vážně neslyšela. Ve chvíli, kdy jsem neodpověděla tak jak bylo očekáváno, ze mě jak sestra tak doktorka byly schopné udělat tupce obecného. Na mou jednoduše a mile položenou otázku: "Můžeme už jít k paní doktorce na očkování?" mi bylo pouze odseknuto "Tady to píšu paní doktorce do zprávy!" Snad každá návštěva s sebou nesla arogantní poučování, odsekávání na otázku a koulení očima. U žádného jiného doktora, navíc dětského, jsme takové chování nezažili. Na naší poslední návštěvě se mému dvouletému synovi v podstatě vysmála, že se jí bojí a pláče. Jaký div v pro něj cizí potemnělé ordinaci, kde jsou ze sestry cítit cigarety a paní doktorka se zrovna nesnaží vytvořit přátelskou atmosféru. Komentář "Hlavu mu měřit nebudu aby mi nepraskly bubínky" mě utvrdil v tom, že to byla skutečně naše poslední návštěva. Už nikdy více!

Umístění: Dětská neurologická ambulance

V podstate identicka zkusenost jakou mela Martina s manzelem. Pani doktorka je doslova posedla ockovanim, je z ni citit drsne vyskoleni ze strany farmaceutickych firem, ktere vyrabi a tlaci ockovaci koktejly plne neurotoxinu. Nejdriv nam pred vstupem rekla, ze muze pouze manzelka, ale rekl jsem ji, ze pujdeme oba, tak nemela argument, protoze ze zakona nemuze branit. Jeste pri sundavani bot na nas hned nahrnula tunu strachu se slovy, jak je ockovani dulezite a jak napr tetanus je smrtelny apod, u toho samozrejme obe nase deti(2 a 4 roky), kteri jen koukali o co jde. Doktorka dava jasne najevo, ze vsemu rozumi, ackoliv nema aktualni informace a stale jen opakovala stejnou naucenou pohadku. Za nas tedy rozhodne mame negativni pocit a uz k ni nikdy nepujdeme. Psychicky labilni lide, i doktori, by meli byt podrobeni dukladnemu vysetreni a zbaveni titulu. Toto byl opravdu odstrasujici pripad. Ohledne toho nicotneho poklepavani kladivkem a jinych pozorovacich technik ani nemluve, min sto let za opicema a navic to bylo doslova jen na oko. Des bes ble....never ever.
Hau

Umístění: Dětská neurologická ambulance

K paní doktorce jsem byla odeslána se synem po prvním epileptickém záchvatu. Komunikace s paní doktorkou byla pro mě vždy velmi náročná, mé dotazy si vykládala jako útok na ní, či její odbornost. Jednou jsem přišla společně s manželem, který byl přítomen poslednímu záchvatu. Paní doktorka nechtěla, aby byl také vyšetření přítomen z odůvodněním že "Tady nejsme žádná psychologická poradna". Po naléhání svolila a byl přítomen i manžel, který potvrdil můj názor, že paní doktorka na něj nepůsobí dobře, je nerozhodná, chaotická, dle mého názoru psychicky labilní.
V diagnoze se nemýlila, léčba byla nakonec také adekvátní. Je pro mě ale velmi důležité mít možnost s lékařem otevřeně a beze strachu z reakce hovořit, z toho důvodu jsem lékaře změnila.