Přijímám: dospělí

Lymfodrenáž +5 Více

Léčba obtíží pohybového aparátu

Masáž

Poúrazová péče

Naším cílem je poskytnout klientům a pacientům co nejlepší péči. Vztah mezi fyzioterapeutem a jeho pacientem chápeme jako vztah partnerský, jako vztah...

• Bolest zad

Léčba obtíží pohybového aparátu

Masáž

Poúrazová péče

Fyziomona s.r.o.

Terapie některých neurologických onemocnění (roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda, parkinsonova nemoc, různé druhy obrn)

Vyšetření pohybového aparátu

C

Názor přidán dne 14.11.15 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Přišla jsem se dvěma problémy a s těmi jsem i odešla. Paní magistra se mnou půl hodiny (z hodiny) vyplňovala formuláře, z čehož jsem nadšená nebyla, nicméně to bylo prý nutné. Poté se snažila zjistit příčinu, a pak mi ukázala cviky, které mám doma cvičit. Ze svých předchozích návštěv, které pro mě byly daleko přínosnější musím říct, že já opravdu spokojena nebyla, ba naopak. Každému vyhovuje něco jiného, ale pro mě to byly vyhozené peníze.

Vážená paní Strachotová,
v první řadě chci říci, že je mi líto, že jste byla nespokojená. Přišla jste se dvěmi chronickými problémy. U chronických obtíží je velmi důležité zjistit možné příčiny, které k nim vedou, tyto příčiny zjišťuji zpravidla cíleným dotazováním, tzv. anamnézou, která v případě chronického stavu může zabrat i 20-25 minut. Poté následuje vyšetření – tedy zjištění aktuálního stavu. Cviky, které jsem Vám ukázala, jsou cíleně zaměřeny na odstranění vašich chronických obtíží. Bohužel, a za toto se omlouvám, není v mých silách řešit chronické obtíže během jedné terapie.

12 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    Před měsícem mě začlo bolet v boku nad zadkem při sezení v autě či u počítače. Bolest začne kolem 10-15 minut a nepřestává. První jsem si myslel že to je od ledvin, protože bolest byla nejhorší vždy další den po alkoholu a i v poslední době chodím častějš na malou. Šel jsem tedy k obvoďákovi který mě poslal na rehabilitace, že to je sedací nerv. Lékař na rehabilitaci mi řekl bez jakéhokoliv vyšetření plotýnka. Chodil jsem tedy 3 týdny na nahřívaní, elektřinu a jakési natahování páteře. Ale bez úspěchu, spíše se to zhoršilo a přidala se bolest vystřelující do kotníku.. nevím co mám tedy dělat. Nevíte si rady? Děkuji

Dobrý den, bylo by dobré doplnit další vyšetření - ať už neurologické nebo případně rentgen páteře. I pokud by to byl výhřez ploténky, je důležité vědět, že se jedná o vratný stav. Může se stát, že i správně vedená fyzioterapie vede k přechodnému zhoršení, nicméně bez dalšího vyšetření se nedá přesně říci, co může být příčinou vašich obtíží.

Krásný den
    Mgr. Eva Procházková

Mgr. Eva Procházková (Prokůpková)

• Dobrý den byla jsem na MR páteře a ráda bych znala výsledek. Ve zprávě stoji:
    Napřímená bederní lordóza.
    Obratlová těla bez posunů, bez kompresí, bez ložisek.
    Lehce snížený meziobratlový disk L5/S1 s mírně sníženou intenzitou signálu při incip.degener. změnách, jinak meziobratlové disky normální výšky a intenzity signálu.
    Primární šířka páteřního kanálu přiměřená, sagitálně 15-16 mm.
    Míšní koncis zasahuje do úrovně L1/2, zachycená část míchy bez myelopatie.
    Mediální protruze disku L5/S1 asi 4 mm o široké bázi, intraspinálně v lehkém kontaktu s odstupujícím kořenem S1 bilat. Neuroforamina hraniční šíře.
    Kloubní štěrbiny intervertebrálních kloubů přiměřené šíře, bez nápadných návalků okrajů kloubních ploch.
    Facetová cysta při levém interverteb. kloubu L5/S1.
    Res:
    mediální protruze disku L5/S1 v lehkém intraspin. kontaktu s kořenem S1 bilat.

Bolí mě levá část beder a bolest vystřeluje do levého stehna a lýtka. Ráda bych věděla co se s tím dá dělat. Mimo obstřiků. Je mi 35 let a už cca rok trpím bolesti zad, poslední měsíc bolesti nohy.
    Moc děkuji za informaci.

Krásný den,
    podrobné vysvětlení nálezu by vám měl dát váš lékař, já se to pokusím jednoduše shrnout. Máte výhřez meziobratlové ploténky, který se lehce dotýká nervů, které odstupují z míchy. Proto také cítíte bolest ve stehně a v lýtku. Rozhodně to však není konečná diagnóza! Výhřez se může vstřebat. Dobrým pomocníkem je fyzioterapie - po vyšetření můžeme stanovit vhodný způsob terapie a zmírnit vaše obtíže.
    Pokud budete mít další otázky, určitě se neváhejte zeptat.

Mgr. Eva Procházková, fyzioterapeutka

• Bolest zad