Eva Chrenková, gynekolog Brno

Eva Chrenková

Gynekolog Více

Palackého 137, Brno
Odborná ženská lékařka

Moje zkušenost s touto paní "doktorkou" je velmi zlá. Měla jsem problémy s otěhotněním a lékař v nemocnici zjistil, že bude muset dělohu nejprve vyčistit po předchozích samovolných potratech a následně se pokusíme s podporou léčiv o těhotenství. Když jsem si byla pro razítko na ukončení neschopenky, ale ne ještě 6 týdnů od zákroku, chtěla mne tato osoba prohlédnout na gynekologickém křesle. Zde mne ovšem "prohlédla" takovým způsobem, že jsem opět začala krvácet, lékař v nemocnici se vyslovil o téměř likvidaci jeho práce, po "zákroku" "doktorky" mne musel doléčovat. "Doktorka" se mi za svou hrubost a neznalost ani omylem neomluvila a ještě se chovala arogantně až vulgárně na svého kolegu, který jí šel její chybu vyčíst. Nikomu tuto osobu nedoporučuji, vyloženě hazardujete se svým zdravím. Také nechápu, co ve svém věku ještě dělá na poliklinice, protože tato událost se stala před léty a již tehdy nebyla žádná mladá začátečnice.

tuto doktorku určite nedoporučuji, chodila jsem k ní od svých 14ti let, kdy jsem začala mít problémy se záněty a výtoky, její odpověď vždy byla, že je to v mém věku normální, když jsem přišla, že se mi udělaly výrustky, tak mi na to napsala canesten mast a když jsem opakovaně chodila, že mast nezabírá, tak mě poslala na operaci, vydržela jsem u ní do svých 17 ti let a časté výtoky byly stále normální. když jsem přešla k jiné gynekoložce na žluťák, tak ta okamžitě provedla stěry, které paní doktorka chrenková neprovedla nikdy, pouze cytologii a ta byla vždy "v pořádku", zjistila přesné příčiny mých zánětů, avšak kvůli zanedbané péči zchroničtěly a byla možnost problémů s otěhotněním. Já se záněty bojovala další tři roky. Proto si všechny, prosím, rozmyslete jakého gynekologa vyberete a pokud se Vám něco nezdá, nenechte se cuhlácholit slovy "to je normální"!!!

zanedbaná péče u bolestí břicha

K paní doktorce už chodím více než deset let a až do mého prvního těhotenství jsem neměla důvod si na ni stěžovat. Možná to bude tím, že jsem netrpěla na žádné nemoci a nemusela jsem s ní cokoliv řešit. V těhotenství mě však zarazily pravidelné návštěvy "poradny pro těhotné", které se ničím nelišily od ostatních prohlídek během všech předchozích let. Čekala jsem asi něco jiného, než že se na mě bude usmívat, vyšetří mě a popřeje pohodový další měsíc do další návštěvy....kdybych se jí sama neptala na různé otázky, tak mi sama nic neřekne. I když odpovědi ANO a NE bez jakéhokoliv dalšího vysvětlení se mi taky moc nezamlouvaly...ale budiž, nic závažného to nebylo. Spíš mě velmi překvapila až po porodu tím, že mi odmítla napsat žádanku na návštěvu porodní asistentkou doma, na což mám naprosté právo a pojišťovny tuto návštěvu, resp. tři návštěvy hradí, např. http://www.budumaminka.cz/poporodni-navsteva-porodni-asistentkou/
Vím, že mi tuto žádanku může, ale také nemusí vypsat, což mě ale nenapadá jeden jediný důvod, proč by neměla...Když jsem tam zavolala s tím, zda by mi žádanku nevypsaly, že by si manžel pro ni přijel, tak mi sestra řekla, že o ničem takovém neví, že nic takového nikdy nepsaly, ale že se zeptá doktorky, že mám zavolat za deset minut. Ptala se ještě, proč tu žádanku vlastně chci - chtěla jsem ukázat techniky kojení v domácím prostředí a ne jen v leže, to mě naučili v porodnici, jak miminku umývat pod kohoutkem zadeček a pod. Za deset minut jsem tam tedy zavolala znovu a setra mi řekla, že mi to doktorka nevypíše (že to nikdy nepsala, že to není možné) a že pokud mám nějaký problém, mám přijít osobně, že mají instruktážní kazetu o kojení (to mě ceklem rozesmálo) a že sestra má kurz porodní asistentky, tak že mi poradí (to ale zcela koliduje s mým domácím prostředím a podmínkama...).Návštěvu jsem si teda musela zcela zbytečně zaplatit ze svého (600 Kč). Každopádně si ověřím u pojišťovny, zda si žádanku nevypsaly sami na sebe, když má sestra kurz porodní asisentky a pokud ano, tak to bude asi pro pojišťovnu celkem překvapení....

Pokud si chcete nechat pouze predepisovat antikoncepci, samozrejme neni problem. Ale jinak se mi zda pristup p. doktorky k necemu zavaznejsimu ponekud laxni. Prisla jsem k ni ve 4. tydnu tehotenstvi, tehdy cerstve zjistenem slabym testem z moci,doma provedenem. Je znamo, ze muze byt falesne pozitivni, druha carecka byla nepatrne viditelna. Potrebovala jsem opravdu tehotenstvi tak brzy potvrdit kvuli cestovani a dalsim osobnim zalezitostem. Myslela jsem, ze mi bude proveden krevni test - bylo mi receno, ze "se to uz nedela". To me prekvapilo, nicmene na ultrazvuku p. doktorka videla udajny gestacni vacek, ktery tam v te dobe opravdu videt nemuze byt, coz mi bylo potrvzeno nasledujici den na jiste klinice, kde jsou odbornici. Tak mi pani doktorka s jistotou tehotenstvi potvrdila, vlaste pouze na zaklade toho, ze mam nejaky slaby test z moci, podomacku delany, casto prave falesne pozitivni. Dalsi den na klinice,kde pracuji opravdovi odbordnici,na ultrazvuku nevideli nic, rekli, ze muzu i nemusim byt tehotna, coz byl pro me sok, uz jsem tomu tehotenstvi verila. Nicmene se samozrejmosti mi udelali krevni test a za hodinu jsem se dozvedela potvrzene tehotenstvi. Okamzite jsem se zaregistrovala na tu kliniku, protoze sve tehotenstvi bych do pece p. doktorky Chrenkove (i na zaklade jinych spatnych referenci) opravdu nesverila.

Paní doktorku vřele nedoporučuji,bylo mi 39 když jsem začala mít problémy se stále se zkracujícím intervalem menstruace,silně jsem krvácela a měla bolesti, posléze dokonce i v době ovulace s následným krvácením. V těchto letech mi paní doktorka sdělila, že jsem starší ročník a že se chystám na přechod a můžu být ráda, že přestanu menstruovat, co by za to jiné ženy daly. Na radu kamarádky jsem šla k její gynekoložce, která mne vyšetřila a sdělila mi,že mám rozsáhlý myom na zadní stěně dělohy a do půl roku jsem byla po břišní hysterektomii.Nyní jsem bez problému a děkuji kamarádce i její paní doktorce.

Byla jsem z pani doktorky nadsena do chvile kdy jsem zacla mit problemy.
Prisla mi mila, hodna, opatrna atd. Proste super.
Pred nekolika mesici tohoto roku jsem prodelala zanet vejcovodu a od te doby mam problemy s mykozami. Vzdycky jsem dostala lek, ten zabral na par dni a po tydnu se to vratilo. Takto jsem tam chodila kazde 3tydny a uz me to vazne stvalo. Kdo znate, chapete.
Hlavne ze si sestricka vzdycky vybrala 60kc a nic z toho. Kdyz jsem ji rekla ze jsem z toho uz zoufala, tak mi rekla: vzdyt to nemivate tak casto..
Asi to nikdy nezazila.

Pani doktorka na me testovala leky. Misto aby mi treba vzala vzorek a dala lek presne dle druhu kvasinek. Coz jini doktori bezne delaji.

Nakonec jsem se na to vykaslala a kupuju si jeden lek sama v lekarne - ten mi zabira na dyl. Je volne prodejny

Zkousim najit jinou pani doktorku, ale je to problem.. Vsechny dobre maji obsazeno. Taky bychom se s manzelem chteli pokusit do 3let o miminko a myslim ze je dobre zacit chodit ted k dobre doktorce, ktera se jednou o me bude starat a ktera zna dobre muj zdravotni stav.

Jinymi slovy: nedejte na prvni dojem a na to jak je doktorka mila. To neni to nejdulezitejsi. Lepsi protivna ale dobra doktorka. Nez mila a ....

Tato lékařka zná všeho všudy 2-3 léky, které stále předepisuje dokola. Moderní medicína jde takřka mimo ni. Takže úspěch v léčbě se rozhodně pacientek nedotýká. Je spodivem, že může vůbec ordinovat. Domnívám se, že na tuto práci není dostatečně fundovaná.

V pí doktorce jsem se velice zklamala. Před nedávnem jsem po třetí otěhotněla, a upozorňovala pí doktorku na své problémy, a svou funkci v práci při které je nezbytností tahat těžké věci. Pí doktorka mi ale odmítla dát papír,abych mohla být pro jistotu doma, protože miminko nešlo pořádně vidět. Upozorňovala sem ji na sníženou dělohu, ale i přesto mě ihned neposlala do nemocnice na důkladnější vyšetření. Po téhle návštěvě jsem začala špinit, a mít mírné bolesti v podbříšku. Ihned jsem zavolala pí doktorce, abych se ujistila, jestli je to normální. Sestřička mne ale odbyla stím, že pokud bolesti nejsou nijak zvlášť nesnesitelné, je to vpořádku. Po té mě přepojila na doktorku, a ta mi řekla to samé. Ani ne pár dní na to, jsem začala silně krvácet..když mě odvezli do nemocnice, řekl mi primář, že jsem byla ve druhém měsíci těhotenství, a že tohle byl klasický potrat. Po té kroutil hlavou nad tím, že mne pí doktorka neupozornila, že v případě špinění, bych ( zvlášť stou prací co mám ), a se sníženou dělohou, měla zůstat doma. A to nejsem jediná, kdo se v pí doktorce Chrenkové zklamal. Moje známá, byla již před pár lety v pátém měsíci těhotenství. Miminko bylo mrtvé, a pí doktorka to nepoznala. Když začala mít problémy, brala to pí doktorka zřejmě na lehkou váhu. Až když dostala moje známá otravu, zjistila milá paní doktorka, že je miminko mrtvé. Myslím, že by se měla paní doktorka nad sebou zamyslet, a nebrat některé věci na lehkou váhu!!!

Od paní doktorky jsem odešla, či spíše "utekla" před třemi lety na začátku mého druhého těhotenství.
Mé prvníé těhotenství skončilo zmlklým potratem, trpěla jsem na otoky od samého začátku, nebyl mi změřen tlak (ve .tt).
Následoval kolotoč vyšetření na základě nálezu z pitvy plodu. adilo mi, že si paní doktorka nikdy nepamatovala, kdo jsem a co mi říkala minule (stačilo se podívat do karty).
Byly jsme domluvené, že mám přijít ihned po zjištění, že jsem v jiném stavu a okamžitě budu vedená coby rizikové těhotenství.
Když jsem skutečně přišla - pí. doktorka se mnou vůbec nemluvila, vše se odehrálo u setřičky, kdy mi píchla do hýždě injekci se slovy "Paní doktorka Vám dává tuto injekci na udržení") - kolem právě procházela jiná pacientka...
Dále mi bylo sděleno, že těhotentví mi jako takové potvrdí až po týdnu, kdy mám přijít na krev.
Na mé upozornění že velmi otékám mi sestřička téměř výsměšně sdělila, že je to normální.
(Nakonec se ukázalo, že otoky spolu s vysokým krevním tlakem byly zcela a nomální a bylo nutné je ihned řešit, což se také stalo ale v úplně jiné ordinaci.)
Osobně považuji svůj případ za selhání ze strany pí. doktorky i sestřičky.