Mgr.

Emilie Šípová verifiedCreated with Sketch.

Kontaktní informace

• P

Paní doktorku Šípovou doporučuji! Velmi mi pomohla svým citlivým nasloucháním, byla mi oporou, když jsem řešila těžkou osobní situaci. Díky ní jsem to zvládla.

• Hledáte specialistu? Pacienti doporučují:

Radana Rovena Štěpánková
    Radana Rovena Štěpánková
    Žitná 49, Praha
    Jsem ráda, že mohu touto formou dát ostatním vědět, že paní Radana je jedním slovem úžasná. Moc mi pomohla. Trpím… Více

Erika Benická
    Erika Benická
    Bělehradská 79, Praha
    Paní magistra pochopila rychle problém, rozebrala s námi citlivá místa a poradila, jak se k celé situaci postavit.… Více

Jitka Herzánová
    Jitka Herzánová
    V Jámě 8, Praha
    Paní terapeutka Herzánová je úžasná dáma a žena na svém místě.Jsem moc ráda že zrovna na ni,jsem dostala doporučení.Je… Více

Petr Beroušek
    Petr Beroušek
    Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut
    PhDr. Petr Beroušek - SPERO, Praha
    Návštěva pana doktora splnila naše očekávání. Dozvěděli jsme se plno důležitých věcí, které jsem dříve přehlíželi… Více

Klára Pešková
    Klára Pešková
    Psycholog
    Blanická 25, 3.patro, Praha
    Nejkrásnější a nejlepší psycholožka v Praze a celém přilehlém vesmíru. Velmi mi pomohla s mými nočními můrami a… Více

Zkušenosti a dovednosti

• Mgr. Emilie Šípová
      Jsem psycholožka, psychoterapeutka a lektorka. V praxi působím od roku 2004.
      Vzdělání:
      Psychologie, sociální psychologie, Univerzita Karlova v Praze, získaný doktorský titul Ph.D.
      Psychologie, speciální pedagogika, Univerzita Karlova v Praze, získaný titul Mgr.
      Akreditovaný Komplexní psychoterapeutický výcvik (750 hodin) v systemickém přístupu k psychoterapii.
      Výcvik v telefonické krizové intervenci.
      Kurz lektorských dovedností.
      V současné době dokončuji postgraduální studium na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v oboru sociální psychologie se zaměřením na forenzní psychologii (PhD).
      Praxe:
      od roku 2004 krizové centrum SOS centrum, dosud
      od roku 2006 Rubikon (dříve Sdružení pro probaci a mediaci v justici), dosud
      od roku 2009 do 2012 Psychoterapeutické centrum Gaudia
      od roku 2010 poradna pro oběti a pachatele násilí, dětské krizové centrum Adra Hradec Králové, dosud
      Lektorská a pedagogická činnost:
      Na Metropolitní Univerzitě Praha, katedře mediálních studií, učí psychologii.
      Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, katedře psychologie, vede seminář Systemický přístup k práce s krizí.
      od roku 2005 více než 3000 hodin přímé lektorské/pedagogické činnosti, např.:
      Výcvik Umění socioterapie
      Systemický přístup k práci s krizí
      Standardy prakticky aneb jak se domlouvat a domluvit s klientem
      Korespondence s vězni, vzdělávání dobrovolníků
      Motivační program ZZ
      Asertivita
      Vyjednávání
      Svoji praxi jsem začínala v roce 2004 v pražském krizovém centru, věnovala jsem se práci s lidmi v krizi – krizové intervenci tváří v tvář i po telefonu. Zde jsem také založila dobrovolnický program Korespondence s vězni, který vedu dosud. V krizovém centru jsem koordinovala projekt Motivačních programů pro osoby navracející se z výkonu trestu či nacházející se v tíživé sociální situaci. Podílela jsem se na koncepci vzdělávání v oblasti socioterapie, spoluvytvářela jsem výcvik pro sociální pracovníky Umění socioterapie v rozsahu 400 h, který jsem spolu s Mgr. Ivanem Úlehlou vedla. V rámci tříleté terapeutické praxi v Psychoterapeutickém centru Gaudia jsem se intenzivně věnovala individuální, párové a skupinové psychoterapii. Koordinovala jsem pražské výcviky v Krizové intervenci, podílela jsem se na celkové koncepci vzdělávání a lektorské činnosti. Učila jsem kurzy asertivity a vyjednávání pro veřejnost. Podílela jsem se na vytvoření metodiky ke kurzu Standardy prakticky aneb jak se domlouvat a domluvit s klientem, v rozsahu 100 hodin, pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách. Jsem lektorkou tohoto kurzu (Středočeský, Pardubický kraj). Jako externistka jsem spolupracovala s dětským krizovým centrem Adra v Hradci Králové. Vedla jsem skupinové Motivační programy pro osoby ve výkonu trestu odnětí svobody. Na katedře psychologie jsem se v doktorandském studiu věnovala sociální a forenzní psychologii.

• psychoterapie

Skupinová terapie 90 min. od 300 kč
    Individuální supervize 60 min. od 600 kč
    Skupinová supervize 60 min. od 900 kč
    Běžný termín
    Kurz asertivity a zdravého sebeprosazování
    Terapie v anglickém jazyce +200 kč
    Konzultace po 18. hodině 600 kč nebo dle individuální domluvy
    Zobrazit všechny

Otázky pacientů

Tento specialista ještě neodpověděl na žádnou otázku

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Hodnocení pacientů

• P

• L

Pomohla mi v těžkých chvílích, snažila se mě nakopnout v rozhodování a v tom abych se nestyděla sama za sebe. Nevím jestli mi to stoprocentně pomohlo, možná jsem ukončila sezení dřív než bylo na čase. Každopádně když mám nějaké starosti vzpomenu si na naše povídání. A pomáhá to.

Jinak je velice ochotná a vstřícná. Domluva na sezení bezvadná. Udělá si vždycky rychle čas.

• S

Paní Šípová je pro mě velmi dobrá psycholožka, psychoterapeutka a lektorka. Ve své profesi jsem se toho od ní hodně naučila a neváhala bych k ní jít ani jako klientka. Myslím, že se na ni dá spolehnout v krizových situacích. Dále je vidět, že má za sebou hodně zkušeností ze své profese. Je milá, pro mě upřímná, dokáže být konkrétní, jako lektorka i přísnější v dobrém slova smyslu myšleno, takže se od ní člověk hodně naučí. Proto jsem si ji vybrala třeba na kurz asertivity, protože jsem přesně chtěla to abych to neměla zadarmo - těžko na cvičišti, lehko na bojišti! Když jsem občas v Praze mám k ní skoro nakročeno na konzultaci a vím, že bych odešla s tím pro co jsem si přišla. Tedy s klidem na duši a rozumnou dávkou sebedůvěry! Za sebe bych ji vřele doporučila! Krásné dny!

• S

Lidský a milý přístup, vnímavost, otevřenost a snaha posouvat věci dále. Paní Šípová mi pomohla, když mi bylo nejhůř. Konzultovala se mnou telefonicky můj kritický stav i mimo naší schůzku. A přestože nerada otravuji, vím, že když bude hodně zle, můžu se jí ozvat. Výborná psycholožka a velmi příjemný člověk!

• Vstřícný a milý přístup, přitom věcný a zaměřený na posun kam je třeba. Více analýza komunikace a zjevného než psychoanalýza.