Hotovost, Bankovní převod

Jsem psycholog a terapeut, provozuji soukromou praxi. Pro více informací prosím navštivte mé webové stránky:

Léčené nemoci

• Problémy ve vztazích, komunikační potíže, nízká sebedůvěra
  • „špatné nálady“: pocity prázdnoty, ztráty energie, úzkosti

Ukončené školy

• Studium oboru Psychologie na FF Masarykovy university v Brně
  • Atestace v oboru Klinická psychologie - uděluje Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví zřizovaný Ministerstvem zdravotnictví ČR
  • Funkční specializace v systematické psychoterapii - uděluje Česká psychoterapeutická společnost České lékařské společnosti JEP

• psychoterapie

Fotografie

Nejčastěji hledané služby

Umístění: Soukromá psychologická praxe psychologické poradenství

Pan Gregor je milý a uklidňující. Pomohl mi projít obtížným obdobím po rozhodu. Určitě bych doporučila.

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Soukromá psychologická praxe individuální psychoterapie

K panu Gregorovi jsem chodil 2 roky. Bylo to skvělé rozhodnutí. Díky jeho velmi empatickému a profesionálnímu přístupu jsem v sobě nejenom dokázal objevit a vyřešit řadu starších věcí, ale také jsem dokázal daleko lépe poznat sebe sama a lépe čelit novým problémům a úzkostem. Podle mého názoru je to skvělý profesionál, kterého rozhodně můžu doporučit a také jsem řadě svých známých doporučil.

Umístění: Soukromá psychologická praxe

V minulosti jsem měla několik momentů, kdy jsem se dostala do bodu, ve kterém jsem nedokázala uvažovat téměř o ničem jiném, než zda není na čase vyhledat nějakou terapeutickou pomoc. Protože sama, ani s nejbližšími přáteli už na to nestačím. Věci se ale následně vždy nějak (zdánlivě) usadily, všechno se hodilo do normálu a já si na to své lehce neurotické depkování zvykla jako na něco, co je holt moje neodparatelná součást. Jenže poslední z těchto zmíněných momentů byl obzvlášť temný a dlouhý, trval měsíce, měla jsem pocit, že jsem v hluboké jámě a nedokázala si představit, že bych se z ní už někdy dokázala vyhrabat. A nejvíc matoucí na tom bylo to, že jsem nenacházela žádnou zjevnou příčinu takových stavů. Odvážila jsem se to tedy tentokrát řešit, hledala na internetu někoho, kdo by mi pro mě přišel vhodný dle toho, co o něm můžu alespoň zjistit z jeho webových stránek a také z názorů klientů na tomto serveru.
Vybrala jsem si Dušana Gregora a nepochybuju, že jsem si vybrala nejlíp, jak jsem mohla. Docházela jsem k němu jednou týdně po dobu jednoho roku. Byl mi sympatický lidským přístupem hned od počátku, pomohl mi s tím, že jsem se necítila nervózní. Po celou dobu jsem jedinkrát nezapochybovala, že mi skutečně rozumí, že ho zajímám, což mi potvrzoval tím, že se vždy orientoval – i když jsem zmínila něco či někoho, o kom na několika předchozích sezeních nepadla řeč. Zasmála jsem se s ním a neměla pocit, že mě tlačí někam, kde by mi to nebylo komfortní nebo by mi to cokoli podsouvalo – a na to já jsem obzvlášť citlivá a někdy až přehnaně ostražitá. Skutečně mě jen provázel, aniž by byl pasivní, nabízel mi varianty a ty jsme následně rozebírali. Ne vždy jsem měla pocit, že „to zabírá“ ihned, možná jsem se někdy příliš fixovala na to, že by se přece mělo něco v mém životě urychleně měnit, když chodím k tomu psychologovi. Ale postupně se cosi dalo do pohybu, vím, že za to mohly z velké části právě naše hovory, díky kterým jsem pak měla o čem přemýšlet do další návštěvy, kdy jsme se k tomu zpravidla vraceli.
Naše setkávání skončila po roce, kdy už jsem byla z jámy venku a musím říct, že od té doby jsem se do podobných stavů už nedostala. Ne že by mě nikdy nepřepadly pocity deprese nebo úzkosti, ale ta niterná mizérie se už nevrátila. A to jsou to už čtyři roky, co k panu Gregorovi nechodím. Od té doby jsem nebyla ani u jiného terapeuta. A musím říct, že si dosud na mnohé, co na sezeních zaznělo, vzpomenu. Že mám v mnoha případech až teď pocit, že „to zabralo“, že sklízím plody toho, co se na oněch sezeních zasadilo. Projevuje se to tak, že ve chvílích, kdy mě něco neadekvátně vyvede z rovnováhy, přemýšlím o tom najednou jinak, vracím se v hlavě k nějaké z mnoha variant, co na sezení zazněla a co mi třeba tenkrát nepřipadala tolik významná. A pokládám si otázky, které mě navádí k tomu, proč se zrovna takto cítím – najednou vím, jaké otázky si mám pokládat. A za to vděčím Dušanu Gregorovi. (Mimochodem křestní jméno na něj sedí přesně, v duších, v těch se on vyzná.)

C
Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Soukromá psychologická praxe psychologické poradenství

Důvodem návštěv u pana Gregora byly něvysvětlitelné stavy smůtku. Pan Gregor je empatický, naslouchal a poukazoval na aspekty, které mi uníkaly. Postupně jsme se dopracovali k možným důvodům mých potíží, pomohl mi uvědomit si proč na některé věci reagují určitým způsobem, mluvili jsme o tom, jak pracovat se sebou v určitých situacích. Dlouho jsem se rozhodovala, zda vyhledat odbornou pomoc a zpětně to hodnotím jako jedno z nejlepších rozhodnutí.

Umístění: Soukromá psychologická praxe zachvat paniky, uzkost

Pan Gregor me pomohl se dostat z hodne tmavyho mista na spravnou cestu. Chodil jsem k nemu 3 mesice, jednou tydne a citim ze jsem se "nasel" zase.

Umístění: Soukromá psychologická praxe

Velmi rád se připojuji ke všem kladným ohlasům níže (a hádám, že v budoucnu i výše). K panu Gregorovi jsem chodil na psychoterapie sice jen několik měsíců, ale myslím, že mi to hodně dalo. Pan Gregor je velmi klidný a milý člověk budící důvěru, který nechá klienta dostatečně mluvit o svých potížích a myšlenkách. Sice jsem od něj po prvních sezeních nedostal žádné instantní rady, co zlepšit v mém životě, jak jsem zpočátku trochu bláhově předpokládal, ale to podle mě mělo svůj smysl. Už jen dostatečným vypovídáním o svých problémech před pozorným posluchačem se člověku uleví. Navíc si přitom sám do jisté míry uspořádá své myšlenky. A nakonec pokud už pan Gregor zaznamenal v mém povídání něco zajímavého, tak mě svými doplňujícími otázkami a podobnými příklady ze své praxe "nutil" k tomu, abych se nad tím více zamyslel, zda se v tom neskrývá nějaké důležité poselství pro mě. Prostě a dobře, nenutil mně žádná svá vysvětlení a názory, ale spíše chtěl, abych si na důležité věci přišel sám, což je podle mě pro pochopení vlastních problémů a cesty k jejich řešení to nejlepší. Pana Gregora tedy rozhodně doporučuji všem, které něco tíží, chtějí před někým důvěryhodným a nestranným o svých problémech a myšlenkách mluvit a spolu s tímto skvělým průvodcem nalézt pro sebe nějaké řešení.

K panu magistrovi jsem docházel na terapie jednou týdně zhruba 3 měsíce. Začal jsem chodit v období své doposud největší životní krize, z níž jsem nejenomže cestu neviděl, ale ani nebyl schopen ji hledat. V rámci terapie mi tedy pan magistr především pomohl utřídit vlastní myšlenky a cestu ven najít, jakkoliv jsem to měl předtím za nemožné. Po třech měsících jsem se tak vyrovnal se svými největšími psychickými potížemi, nabyl nové životní energie i odvahy a do svého běžného života vstoupil s novou jistotou.

Celkově mohu pana magistra jako odborníka rozhodně doporučit. Je velmi trpělivý, vlídný a snaží se klientům/pacientům vyhovět. Domnívám se, že jeho terapie významnou měrou přispěly k tomu, že jsem těžkou životní krizi přešel relativně rychle a vyšel z ní nakonec i silnější.

J.B.

Umístění: Soukromá psychologická praxe psychoterapie

K Mgr. Gregorovi jsem chodil od května 2016 do října 2017. Za tuto dobu se nám podařilo rozklíčovat některé mé dlouhodobé a složité výzvy z rozličných oblastí života. Tato zjištění mi pomohla jak lépe porozumět sobě, tak se rozumně rozhodnout. Jindy jsme i (úspěšně!) hasili, když se mi přihodilo něco akutního zlého nebo jsem se z toho vzpamatovával.
Psychoterapeut naslouchal, občas dodal nějakou věcnou připomínku, jindy jsme diskutovali. Opravdu záleží, jaký styl vám sedí a s panem Gregorem je na toto téma určitě řeč.
Prostředí bylo příjemné a dopravně dostupné. Ocenil jsem i to, že jsme se mohli bavit i o významu snů a jejich přesahu do reality, což se moc nevidí, podobně jako domluva ad hoc schůzí mimo klasický pravidelný rozvrh.
Určitě bych doporučil.

Setkání s panem Gregorem pro mě bylo první zkušeností s psychoterapií. Během prvních sezení jsem pochopila, že odpověď na otázky, které mě tíží naleznu jen sama v sobě a pan Gregor byl v tomto hledání velice trpělivým a zkušeným průvodcem. Kromě pomoci v aktuální tíživé situaci pro mě byla psychoterapie také „lekcí“, jak sama se sebou pracovat v budoucnu a doposud z této zkušenosti těžím. Největším překvapením pro mě ale byla jeho upřímná empatie a soucítění. Nedovedu si představit, jak může psychoterapeut, který skutečně soucítí s klientem, všechny bolesti přefiltrovat, aniž by ho negativně ovlivnily. Pana Gregora jednoznačně doporučuji.

Milý a uklidňující. Pečlivý a soustředěný. Nesoudil a snažil se pochopit. Pomohl mi projít obtížným obdobím bez velkých ztrát. Výborný lékař pro všechny zraněné a bolavé duše.

Léčené nemoci

• Problémy ve vztazích, komunikační potíže, nízká sebedůvěra