Strach z psychickej nestability

Dobrý deň som študentkou 5. ročníka všeobecného lékarstva v Brne. Moje problémy začali zhruba pred dvoma mesiacmi, Už dlhšie má trápili bolesti hlavy, samozrejme prvé čo ma napadlo bol nádor. Bola som objednaná na MR vyšetrenie, ktoré som dlho odkladala, celý čas som však na to myslela, nevedela som sa zbaviť toho chrobáka v hlave. Nakoniec som vyšetrenie podstúpila, samozrejme všetko bolo v najlepšom poriadku. Mohla som si vydýchnuť, no moje problémy sa len začali. Ani neviem ako to mám popísať, sú to take úzkostné stavy, z ničoho nič sa mi rozklepú ruky, zrýchli tep, problémy so spánkom, nechuť do jedla. Stále sa zaoberám len jednou myšlienkou - a to sebou, či nie som nejak psychicky nemocná. Bojím sa chvíl keď som sama. Najviac sa však bojím, že sa z toho všetkého zrútim a skončím na psychiatrii. Je to strach, ktorý mi bráni v tom aby som žila ako predtým. Ani náhodou by som nepovedala, že raz budem riešiť takéto problémy. Tešila som sa zo života, so školou som nemala žiadne problémy, tešila som sa na to že budem môcť pomáhať ľuďom. A teraz je môj jediný problém to, že sa bojím, že budú musieť pomáhať mne. Jednou vetou pochybujem o svojom zdraví.Snažím sa na to nemyslieť , ale mám pocit, že čím viac sa snažím, tým viac je to horšie. Snažím sa zamestnávať, študovať, no v poslednej dobe ma to ruší aj pri štúdiu. Nedokážem sa ukludniť, neustále mám stuhnuté nohy, palpitácie. Sústredím sa len na seba, okolie ma veľmi nezaujíma. Skrátka bojím sa, že to prerastie do nejakej choroby, schizofrénie alebo niečoho iného. Chcem sa vrátiť do života a fungovať, tak ako predtým. Mohli by ste mi poradiť, čo preto môžem urobiť? Vopred veľmi pekne ďakujem,

Obdobné otázky