Rovnátka předkus x trhání čtvrtých zubů

Dobrý den, mám takový problém, před nějakou dobou jsem se rozhodla, že si zajdu k ortodontistovi na rovnátka, kvůli mým křivým zubům. Můj problém spočívá v tom, že mi na horním patře vyčnívají ven špičáky. Šla jsem tedy k jednomu ortodontistovi, který mi sdělil, že není problém a rovnátka mi udělá, ale že je zde možnost, že budu mít předkus. To se mi moc nelíbilo, tak jsem si vyhledala jiného ortodontistu, abych měla i jiný názor. Šla jsem tedy k druhému ortodontistovi a ten mi sdělil, že aby mé špičáky začlenil do rovné řady všech zubů, tak je potřeba vytrhnout oba čtvrté zuby nahoře a navíc rovnátka nasadit i na dolní patro. (Tady už se mi opět nelíbilo nějaké trhání dvou zdravých zubů, navíc by mi tím mohly vzniknout mezery, které by se sice srovnaly rovnátky, ale už by tam byla určitá vůle, takové prázdno). Vás se tedy ptám na názor pro co se mám rozhodnout, jestli jste se třeba setkal s podobným případem. Vím, že každý případ je individuální, ale prosím alespoň takto o pomoc a o názor.
Děkuji, NB.
případ, který popisujete, je jeden z nejčastějších, které v Čechách vídáme. Řešení záleží na příčině vady. Příčinou může být předčasná extrakce některé z dětských stoliček, většinou ještě ve věku před 10,.narozeninami. V tomto případě je trhání 1-2 horních zubů jedna z možných variant a výsledek může být perfektní. Další příčinou může být malá dolní čelist. V takovém případě je naopak trhání horních zubů spíše nevhodné neb sice vede k pěknému skusu, ale tím, že se přizpůsobí správně narostlá horní čelist k menší dolní čelisti, tak se zhorší profil obličeje a zejména nos se jeví větší. V případě extrémního rozdílu v délce čelistí je někdy nutné absolvovat operaci čelistí v celkové anestezii... Prostě, příčin může být mnoho a z toho plyne i mnoho možných řešení. Já se obecně snažím v maximálním počtu případů o řešení bez trhání zubů, ale ve 100% případů se tomu vyhnout nelze. Doporučuji Vám jedině absolvovat další konzultace a až narazíte na někoho, kdo ve Vás bude budit důvěru, tak pak spolehnout na jeho odborný úsudek. V případě, který popisujete bych rozhodně nevolil lékaře, který Vám doporučí léčbu jen v jedné čelisti. To je vhodné jen na nejjednodušší případy a to asi Vy nejste
S pozdravem
MUDr.Ondřej Suchý