Polyneuropatie, otoky nohou

Trpím polyneuropatií v přední části nohou (necítím nohy od nártů do špiček nohou), k tomu se mi po 60 roce věku přidaly ještě otoky nohou a také nějaká ta drobná artróza v nártech.
V důsledku se mi docela blbě chodí (po horách), jednak pocit těžkých nohou (asi o toků), ale hlavně pocit, že se díky oteklým nohám nedostanu do pohorek (což není pravda), ale hlavně v přední části chodidla mám všelijaké bolesti, někdy pocit, že jdu po štěrku - ale přitom například slabé píchnutí špendlíkem necítím. Problémy mám už asi 5 let a stupňuje se to.
Podezření na boreliózu (testy včetně Elzy vycházejí tak 50:50), internistka tvrdí, že boreliózu mám, na infekčním v nemocnici tvrdí, že ani náhodou. Další zdravotní problémy mám trochu zvýšené cukry (prý cukrovka II typu), cholesterol na hraně a vyšší tlak (na všechno beru léky, takže to snad je stabilizované).
Myslíte, že se tohle dá nějak vyléčit (hlavně ta polyneuropatie), nebo se s problémy musím smířit. A co mne ještě všechno čeká. Různí specialisté říkají, že to mám asi nadosmrti, ale já, jako laik a nevěřící Tomáš, mám někdy pocit, že se to možná léčit dá, ale je to složité, drahé, nejisté nebo dotyčný neví či se tím nechce zabývat.
Typický příklad byla paní neuroložka (která je už naštěstí v penzi), vždy mě proklepala, podivila se, že se strefím prstem do nosu, předepsala neurontin a vitamín B a řekla, abych přišel za čtvrt roku. Jenomže já nechci být léčen (jako spousta lidí), ale vyléčen.
K prognose se nadá zatím vyjadřovat, když není u Vás jistá příčina neuropatie. Samozřejmě všechno se dá léčit, u neuropatie, pokud je známa příčina, tak ta, jinak symptomaticky všechny příznaky lze v dnešní době tak, aby měl pacient kvalitní život, neuropatie většinou bývá záležitost na léta, ale léčit se dá všechno. ML.

Obdobné otázky