Pihy na těle

Dobrý den, prosím o radu. UJe mi 33 let a už nějakou dobu se mi na těle ve větším množství dělají pihy, tedy podle mě to jsou pihy, předešvším v místech: bříško, boky, sem tam záda. Nejde o klasické pihy, ale takové malé potvůrky, místy o něco větší a ty větší jsou mírně vystouplé, a těch pih je na můj vkus celkem dost. Nikdy jsem moc na pihy netrpěla, ale v poslední době si toho dost všímám a poměrně mi to vadí, neboť mi to přijde nehezké a stydím se za to. Je možné, že se dělají díky tomu, že jsem před cca 3-4 lety přestala brát antikoncepci? (kvůli hormonům?) a dá se proti tomu nějak bojovat, příp. tyhle potvůrky, ty větší odstranit? je možné zaslat foto? Děkuji za odpověď, s pozdravem Soňa
Dobrý den.. Pravděpodobně se jedná o nezhoubné výrůstky - fibromy. Dají se odstranit v lokální anestezii, nešijí se a hojí se stroupkem. Před ošetřením je možné znaménka vyšetřit dermatoskopem. Poku byste ráda termín, nějaký Vám navrhnu. S pozdravem sestra Váchová

Obdobné otázky