partnerská krize

Dobrý den.Chtěla bych trošku nastínit moji momentální situaci a radu jestli by bylo dobré Vás raději navštívit.Před rokem u našeho syna diagnostykovali problémy se sluchem.Bylo těžké se s tím smířit ale nepovažovala jsem za nutnost navštívit odborníka.Celou zimu měl další zdravotní problémy které ještě zbytky sluchu zhoršovali a tak dále.Pořád do kola-rýma,kašel,rýma,operace nosní mandle.Různá vyšetření,pořád jsem někde lítala a stále lítám...Spřítelem a otcem momentálně prožíváme hroznou a né první krizi.On se se synovým postižením asi ještě pořádně nevyrovnal ale se mnou o tom nikdy moc nemluvil.Vlastně mi nebyl a není oporou.Jsem na vše sama,děti,domácnost,lítání po doktorech,úřadech a jeho výmluva je,že chodí do práce.Žádné objetí,pochvala,podpora jak to zvládám a nehroutim se....No až do teď, momentálně ležim několik dní asi s chřipkou ale tušim,že tělo řeklo konec a začíná marodit.Jsem unavená,bez života,radosti a chci přitele opustit.Myslíte,že by jste mne z toho všeho mohl ještě vytáhnout a zachránit i náš vztah?
Děkuji za odpověď
Dobrý den a děkuji za Váš dotaz.
Budu se držet Vašeho vlastního nápadu: udělat pokus vytáhnout Vás z toho co prožíváte a zachránit Váš vztah. To, že tento pokus máte na mysli, mi napovídá, že je pro Vás asi důležitý. Někdy si lidé nejvíce vyčítají právě to, že neudělali pokus, a to nehledě na jeho výsledek. Vědět, že jsem se nevdal/a bez pokusu je pro lidi mnohdy velmi důležité.
Partneři si po čase obvykle přestávají říkat, v čem jsou pro sebe důležití. Jsou přesvědčení, že je to buď jasné anebo se o tom raději nemá mluvit aby nezkazili to málo fungujícího, co ještě zbývá. Jestli chcete, zkuste - pokud to půjde - najít chvilku na to, abyste si s přítelem právě toto mohli vzájemně říci, bez výčitek co a jak se změnilo. Pak byste mohla přidat také rozhovor o tom, v čem jeden druhého chápete - vyjádřit, že rozumíte v čem to má ten druhý těžký, prozatím bez dodávání vlastních přání a samozřejmě také bez výčitek a dodatků typu: ale já to mám také těžké a ty to nevidíš. Když dokážete projít těmito dvěma rozhovory, nakonec zkuste mluvit o tom, co jeden od druhého potřebujete - jen jako o přáních, ne jako o úkolech. Půjde-li vám to dobře, nebudete mě potřebovat. Pokud vám to nepůjde, můžete učinit pokus o záchranu u mě.
Zdravím Vás a držím palce. Jiří Chvála

Obdobné otázky