pacientkaZ

Dobry den pane doktore....Vite mam spoustu problemu ale ten muj nejvetsi problem je v tom ze neumim resit veci v klidu a jsem neskutecny nervak ....je mi 27 let mam uz 2:5 leteho syna a neziji s jeho pravym otcem....mam uzasneho pritele a kdyz neco potrebuji snazi se mi vyhovet a ja to moc dobre vim ...oproti tem co jsem mela pred nim ... je tady prave ten hacek ze jsem se s malym za nim prestehovali do nemecka nikoho tady nemam zadne kamarady nic a malej take ne...a vlastne i kdyz se pritel snazi udelat pro me co mi na ocich vidi tak nejsem spokojena a vecne na nej utocim protoze hacek je v tom ze on je vlasne neustale v praci a tak jsem vetsinu casu sama doma dela sest dni v tydnu a jak ma v nedeli volno vetsinou ji prospi protoze je unaveny...hadame se stale mi rika ze si nevazim vseho co mam ale ja si to moc dobre uvedomuji ale tohle ja nepotrebuji ...potrebuji at je vice doma at travi snami cas...nejezdime na vylety obcas jen zajdeme na prochazku vic mu prace nedovoli a v zadnem pripade se ji nehodla vzdat....pozadala jsem ho o to a opet nastala hadka odpevedel mi totiz ze se prace nevzda a pokud nejsem spokojena mam se vratit....a to me neskutecne vytocilo....vite ja se kvuli nemu totiz vzdala vseho u materske jsem pracovala,odjela jsem od rodilny,kamaradu a to si on porad neuvedomuje ..nenastvalo by me to tak kdyby aspon trosku predstiral ze o tom pouvazuje ale on nne hned mi odpovedel tak hnusne...a ted nemam nic jen pritele ktery je vecne v praci a tak jsem porad sama s ditetem a nejsem robot ...dite da strasnou praci kolikrat a potrebuji pobliz treba babicku aby mi ho aspon jednou za dva tydny na cely den pohlidala ale nemam tu moznost ...jsem unavena,vecne sama,nemam si s kym povidat a tak mi to strasne leze na mozek a kvuli kazde hlouposti po priteli vyjizdim ...a nejhorsi na tom vse je ze kdyz tady nikoho nemam a chci si s nim popovidat jak o ruznych vecech nebo o nas tak rekne ja si povidat neumim a kdyz na nej tlacim rekne tak teda jo a o cem si chces povidat?zepta se me ...tak ja zacnu a mluvim porad a porad cekam jeho reakce a on furt nic jak uz vidi ze mi dochazi slova tak rekne jednu nebo dve vety a ty me neskutecne vytoci---a proc? protoze mluvime treba o necem ja mu dam deset duvodu proc to nejde kolikrat je i zopakuji ale jako kdyby on ty duvody neposlouchal a vyhrkne jen neco co si mysli ze se mu hodi ...a v tu ranu popadnu vztek protoze celou dobu mluvim o duvodech proc to vlasne nejde a on mi odpovi protoze nechces....aaaaaaa neco na me...vite vim ze bych mohla rict ...hele zivot pro me tady neni vracim se a rict si vsak nejsi prvni ani posledni tohle jsem si vzdy rikala nez se tak trapit ...ale tentokrat to vazne nejde konecne jsem nasla nekohoo ke komu citim neco bajecneho a hlavne vim ze ma rad maleho a v zivote by mu neublizil a tak nemuzu hledet jen na sebe...ale ja potrebuji mezi lidi,kamarady do prace potrebuji komunikaci ..diky jeho praci nemuzu ja do prace protoze na tak dlouho mi maleho do skolky nevemou on ani ja by jsme jej nemohli vyzvedavat nemuzu poprosit anni babicku protoze ji tady nemam,,,chci si sama vyrizovat veci ale nemohu protoze moje nemmcina neni dvakrat dobra...ja vim pisi vam roman ale hlavni je to jak mam tu samotu ovladat ...protoze citim ze pokud neprestanu s tim jak vybuchuji tak pritel necha me a to ja nechci,,,jsem kolikrat vazne az nepricetna ja si to uvedomuji a i kdyz se snazim abych nevybouchla stejne se tak stane...tim jak jsem odriznuta od vsech a byt jen s malym den po dni 24 hodin denne a ze ho miluji a nedala bych ho za nic na svete tak i tak si clovek potrebuje odpocinout ...no nejsem v psani expert vim ze neni jak se sejit osobne a clovek povi uplne vse ale snad jsem to napsala tak ze aspon trosicku z toho pochopite muj problem...pokud ne omlouvam se :D ale budu vdecna i za jednu pouhou strucnou odpoved Dekuji s pozdravem Zuzka
Milá Zuzko,
každý jsme nějaký... Je dobré, že si uvědomujete svou výbušnost, ale to je asi málo. Je potřeba se s ní naučit pracovat. Na druhou stranu, kdybste byla blíže své rodině a známým v v ČR a necítila se sama, byla byste jistě kidnější a nedocházelo by ve Vašem vztahu k třenicícm. Jak jsem pochopil, přítelem máte ráda a budoucnost s ním plánujete. Asi nezbývá než vydržet. Ve vztahu jsou vždy dva a důležité je o problémech hovořit. Pozor, nezahlcovat, to bývá kontraproduktivní.
Moc Vás nepotěším na samotu nejsou léky...
S přáním všeho dobrého, Tomáš Javůrek.

Obdobné otázky