Může mít vliv užívání Pharmatex globulí na porušení menstruačního cyklu?

chtěla bych se zeptat, jestli může Pharmatex globule (druh spermicidní antikoncepce) porušit menstruační cyklus.
Asi tři týdny jsme tyto globule používali jako jedinou antikoncepční metodu bez přerušované soulože. Předtím jsme používali pouze kondom cca 1 rok jako jedinou ochranu. Menstruace se vždy řádně dostavila.
As 5 dní před očekávanou menstruací se objevilo jen špinění, které trvá už 4 dny s občasným pobolíváním břicha.
Žádné těhotenské příznaky nepozoruji, tak jsem se chtěla zeptat, jestli tuto poruchu mohlo způsobit užívání Pharmatex - globulí?
Doplňující info.:
Po 4 dnech špinění jsem měla následující den růžový slabý výtok a nyní mám již 2 dny výtok bílý, po kterém menstruace jaksi skončila.
Žádné bolesti jsem takřka necítila. Jenom mě předevčírem bolely nohy a klouby jinak nic zvláštního - ani zvracení a nevolnosti se nedostavují, a to vím, že v mé rodině při těhotenství se vždy dostavovaly tyto příznaky (jak u matky, tak i u mé babičky)
Výtoky byly bez silného zápachu, nic mě dole nebolelo ani nepálilo.
Dobrý den, byl mi doručen Váš dotaz - pokusím se tedy odpovědět. Globule Pharmatex obsahují nehormonální látku, která nenaruší menstr. cyklus, jako může např. postkoitální antikoncepce, pouze snižuje pohyblivost a kvalitu spermií a jejich schopnost oplodnit vajíčko. Jedinou běžnou komplikací na globule je alergická reakce spojená s pálením, řezáním- navíc se často díky výplachu nebo mytí snižuje jejich účinek. Pokud jste tedy měla před menstruací potíže, dokonce výtok apod.-doporučuji navštívit gynekologa, aby se podíval 1/ zda nejste gravidní, 2/ zda nemáte poševní infekci 3/ případně nějakou jinou komplikaci. Zapomeňte na to, že ve vaší rodině vždy bylo něco tak či onak-rodinná anamnéza je dobrá věc, ale každý jedinec je individuální, a tak co měla maminka, nemusíte mít nutně Vy. Až budete jednou několikrát těhotná, uvidíte, že i každá Vaše gravidita bude zcela jiná.
Samozřejmě, nemusí jít u Vás o nic závažného, ale určitě bych si na vyšetření zašel - je to jistější.
Přeji pěkný den.
MUDr.Luděk Fiala, MBA