Diana Bednářová, oční lékař Opava

MUDr. Diana Bednářová

Oční lékař

Olomoucká 86, Opava
Oční oddělení, Slezská nemocnice v Opavě, p.o.

Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

Umístění: Oční oddělení, Slezská nemocnice v Opavě, p.o. Jiný

Rano se mi objevilo na vicku jecne zrno.Jelikoz je konec mesice a ja jsem ucetni,nebylo mozne navstivit lekare v dopolednich hodinach, coz mi bylo vytknuto.Volala jsem na ocni ihned,jakmile jsem dojela z prace domu.Bylo mi receno,ze muzu prijet ihned nebo od 15.30 na pohotovost.Nebylo mozne prijet drive,takze jsem prijela az na pohotovost,kde byla prazdna cekarna.Sestra me za okamzik zavolala,zmerila zrak a po chvili jsem sla k pani doktorce,ktera se me zeptala,co se mi stalo.Rekla jsem ji,ze jsem se rano probudila s jecnym zrnem.Naces mi odpovedela,ze diagnozu mam laskave nechat na ni.Podivala se mi do oka a rekla,je to jecne zrno.Mela jsem co delat,at nevyprsknu smichy.Ptala se me na mou ocni doktorku,tak jsem rekla pani ta a ta...Naces mi rekla pani tu a tu neznam,ale znam pani DOKTORKU tu a tu.Ze k ni mam jit po 14 dnech na kontrolu.Napsala zpravu a recept a bylo hotovo.Vim,ze je to banalita,ale jeji ton v hlase a pristup k pacientovi mi zkratka neprisel lidsky.Dlouha leta jsem se s timto pristupem nesetkala.Ale i takovi jsou mezi nami.Jeste ze jich je mene nez tech fajn lidicek v ordinacich,kteri s vami prohodi par vtipku a clovek odchazi z nemocnice s usmevem na rtu a s pocitem,ze uz to tak neboli.

Umístění: Oční oddělení, Slezská nemocnice v Opavě, p.o. Neznamy predmet v oku

Dnes mi v práci při broušení vletelo kousek předmětů do oka. Bolest neustavala, ani vyplach doma nepomohl a oko me rezalo a bolelo. S bolestmi jsem přijel k očnímu lekari ,kde ordinoval a zmíněna paní doktorka. Ta po 6 sekundovem vyšetření,řekla,ze oko je zjizvene,ale ze tam nic nemám. Mám si kapat nějaké kapky a druhy den si mám zajít ke svému ocnimu lékaři. Když jsem ji rekl ,ze žádného nemám,jelikož nemám problémy se zrakem,tak mi řekla,ze mám navštívit lékaře svého nějakého známého. Ted je večer a trpim v bolestech a budu čekat do rána at si mužů zajít k normálnímu ocnimu. Skvělá zkušenost s neochotnou doktorkou,která ma na práci, jiné věci,než své pacienty. Libor Beneš

Velice arogantní, povýšená, protivná.
Vůbec ji nezajímá problém pacienta.Nepřipustí jakýkoli dialog, protože ji ani nezajímá.
Syn si již delší dobu stěžuje na bolest oka, paní doktorka řekla, že to je spojitost s neštovicemi, které zrovna má, a když jsme řekli, že určitě né, že to trvá již delší dobu, a chtěli jsme ji to popsat, tak nás přerušila a vůbec nenechala domluvit. Na otázku, jestli nemůže mít třeba něco za okem, odpověděla, že co má jako dělat? vytáhnout oko, podívat se mu tam a pak ho tam zase vrátit? V ordinaci jsme byli všehovšudy 30 vteřin. Když jsme se potom ptali sestry, jestli je takový postup a chování standartní, tak jen pokrčila rameny a řekla, že paní doktorka spěchá.
Muchová Sabina

Šla jsem na opavskou oční ambulanci jen díky tomu, že má očařka měla v té době dovolenou. Už nikdy více... Přišla jsem k paní doktorce s tím, že mám již 2 dny v oku prasklou cévku, oko mě bolí, je "suché" a hůř na něj vidím. Jako už tak krátkozraký člověk mě to vyděsilo. Paní doktorka mě však ale skoro osočila, že kvůli jedné blbé modřině v oku vyhledávám lékaře. Vysvětlila mi, že bolest oka není díky oku (nechápala jsem, když mě to oko začalo bolet až když mi ta žilka praskla) a že pokud mě to oko bolí, tak mám vyhledat neurologa nebo navštívit praktického lékaře, popř. si vzít prostě Brufen. Napsala rychle zprávu, aby mě už měla z krku a mohla si dopít svou ranní kávičku. Za 2 minuty jsem byla z ordinace pryč. Nezajímalo ji absolutně nic a šlo vidět, že ji obtěžuji svou návštěvou, vždy když jsem chtěla něco říct přerušila mě v půli slova. A že na oko vidím hůře ji absolutně nezajímalo. Jen tak dále a za chvíli do té Opavské nemocnice nepáchne ani noha..

Dcera se právě vrátila z vyšetření od "paní doktorky" - stejná zkušenost jako Martin Ibler - protivná doktorka, která milostivě dceru jednorázově vyšetřila s tím, že příště má jít k lékaři do "spádové oblasti" - to už snad dnes ani neexistuje, ne? Dceru vypakovala raz dva, takže dr. Bednářová ani neměla možnost se dozvědět, že dcera nedávno prodělala zánět mozkových blan, že jsem předem na oční volala, zda může na vyšetření k nim přijít a bylo mi řečeno, že ano, no prostě HRŮZA. Zase jedna z těch, která zvedá "pověst" Slezské nemocnici. Pacient až v poslední řadě. Renáta Ondruchová.

Doktorka je neochotná až mrzká (což mi potvrdilo více pacientů jako její standardní chování). První co jí zajímalo, bylo proč jsem nešel k doktorovi do "spádové oblasti". Po odpovědi, že zatím žádného očaře nemám, mi důrazně sdělila, že si ho mám najít a příště jít tam. Ani ji nezajímaly příznaky, které mému problému předcházely, že co bylo jí nezajímá! Ale hlavně: stanovila rychle diagnózu zánět spojivek (ať mě má z krku), přičemž jsem měl zánět slzného váčku a kanálku! Myslím, že to není ta správná osoba na svém místě a jen zneužívá faktu, že očařů je málo a ona bude mít vždy práce dost... Martin Ibler