Zobrazit ostatní profily pediatrů v okolí

• dětské lékařství

Souhlasím s tím, že je paní doktorka sluníčko a k dětem i rodičům se chová krásně. Bohužel mám ale také špatnou zkušenost s chybnou diagnozou a zbytečným braním antibiotik, náš problém vyřešili až na pohotovosti. Vnímám to trošku jako "Nevím co to je, tak pro jistotu dáme antibiotika".

10 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den rád bych se zeptal, už delší dobu se stresuji s rakoviny střev, měsíc zpátky sem byl na kompletním vyšetření a nic mi nebylo prokázáno poté to přestalo a teď se to zas vrátilo, rád bych se jenom zeptal, dva dny zpátky sem byl na RTG zad a celé páteře a doktor tam zapsal že dutina břišní je bez patologické změny můžu to brát tak jako že kdybych měl nějaký větší nádor doktor by ho přes to poznal? jde mi spíš o duševní klid. Prosím nevolat rád bych jenom odpověď

Dobrý den, v čem spočívalo kompletní vyšetření? Vyšetřovalo se okultní krvácení ve stolici, nebo byla provedena i expertní kolonoskopie. Běžný RTG nedokáže odhalit primární nádor ve střevě (samozřejmě existují výjimky, např. neprůchodnost střevní způsobená nádorem, kdy sice nejde nádor vidět, ale lze na něj usuzovat; dále kontrastní vyšetření trávicího traktu atd.).

MUDr. Daria Poulová

• Dobrý den, můj táta je několik dní natekly.. Doslova... Hlava, břicho, nohy.. Nemá vidět kotníky.. Pořád jen leží. Když vstane, tak se hned zadýcha.. Má dušnost.. Pořádně teď ani nejí, nekouří.. A nemá ani sílu jít do vany.. Měli jsme jet dnes do Sokolova ale zase nikam nechce, ani záchranku zavolat nechce.. Je tvrdohlavy.. Ale máme o něj hrozný strach.. Bylo mi řečeno že to může být od srdce, ledvin... Prosím.. Poraďte... Děkuji

Dobrý den, dle popisu se jedná o akutní zhoršení chronického srdečního selhávání, příčina by mohla být i v nedostatečnosti ledvin - močí běžné porce? Tak či onak je to život ohrožující stav, jakékoliv další čekání zvyšuje riziko úmrtí, volejte 155 ihned!

MUDr. Daria Poulová

• dětské lékařství