• dětské lékařství

Umístění: Městská nemocnice s poliklinikou Uh. Brod, s.r.o.

S paní doktorkou máme velmi špatné zkušenosti, neumí si udělat čas na preventivní prohlídky pro zdravá miminka a zve nás mezi nemocné. Paní doktorka nás pozvala na preventivní prohlídku se synem a zároveň s očkováním. Po příchodu do čekárny jsem zjistila, že se zde nachází i děti, které měly plané neštovice a náš syn byl zdravý a toto očkování měl teprve mít. Paní doktorka ohrožuje zdravé děti a je arogantni, místo vykáni používání i tykání a proto si dobře rozmyslete, zda svěříte své dítě této paní doktorce.

MUDr. Daria Poulová

děkujeme za Váš podnět. Je nám líto, že u nás nejste spokojená. Dovolte nám však vyjádřit i naše stanovisko k nastálé situaci.
V rámci ordinačních hodin máme vyhrazenou dobu jen pro předem objednané pacienty, kteří se dostavují na přesně daný čas. Jelikož však máme pacienty i z širšího okolí Uherského Brodu, tak vzhledem k nepředvídatelným překážkám v dopravě volíme u těchto „dále dojíždějících“ a alespoň 18měsíčních dětí časový rozptyl 2 až 3 hodin s tím, že je čistě na dotyčných, kdy se dostaví. Bohužel však s tou nevýhodou, že se mohou setkat nejen se zdravými pacienty. Drtivá většina preventivních prohlídek probíhá však ve zcela odlišnou dobu, než je ordinační doba (nejen) pro nemocné.

Dále bychom Vás rádi informovali, že pacienti s jakýmkoliv exantémovým onemocněním (lidově řečeno onemocněním spojeným s vyrážkou) vstupují do ordinace odlišným vstupem než ostatní pacienti.

Když se vrátíme k páteční události - byli jste v čekárně, kam přišel mladý muž, který zkolaboval v lékárně (mdloba nakažlivá není). Poté jste se synem šla z vlastní iniciativy z čekárny ven směrem ke druhému vchodu do ordinace, kde shodou okolností čekal na kontrolu pacient po prodělaných neštovicích. Po tomto onemocnění si zveme dotyčné na kontrolu spolehlivě až v době, kdy již nejsou infekční, tudíž nepředstavují pro okolí žádné riziko.

Rodičům svých pacientů zásadně vykáme, pokud nás o tykání sami nepožádají.

Situace v pátek byla poněkud napjatá, ale nutno podotknout, že proti pokřikování v ordinaci a obviňování jsme se zkrátka museli ohradit. Můžeme Vás ujistit, že žádný pacient s neštovicemi v nakažlivé fázi ten den naší ordinací neprošel, tudíž nemohl ohrozit vaše dítě ani žádné jiné, které ještě plané neštovice neprodělalo.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem a přáním hezkého dne
MUDr. Daria Poulová & MUDr. Miroslav Poul

Souhlasím s tím, že je paní doktorka sluníčko a k dětem i rodičům se chová krásně. Bohužel mám ale také špatnou zkušenost s chybnou diagnozou a zbytečným braním antibiotik, náš problém vyřešili až na pohotovosti. Vnímám to trošku jako "Nevím co to je, tak pro jistotu dáme antibiotika".

Doktorka, která je naprosto pohodě. Přístup perfektní, ale jeden komentář si neodpustím. Přijde mi, že její univerzální léčba chřipkových nemocí spočívá v nápadu "nasadíme antibiotika a uvidíme, co to udělá". Nikdy jsem s tím problém neměl, ale přece jen jsme dneska trošku dál a šlo by aspoň použít CRP.

Dobrý den,paní doktorka je jeden milí a hodný člověk,ne jen s lékařskeho,ale i s lidského hlediska.Dcera ji má velice ráda,a mi jako rodiče nadmíru spokojení.Kdyby bylo víc takových pediatrů.
Děkujeme

po přečtení všech níže uvedených komentáři, mi to nedalo, a sama se zapojuji. Předem chci říct, že naprosto souhlasím s tím, že paní doktorka je nanejvýš milá,hodná, vstřícná, usměvavá, ráda poradí, ochotná i po telefonu. Chodila jsem k ní sama a chodí k ní (zatím) i mé dvě děti. S čím také ale souhlasím je to, že na můj vkus dává až moc antibiotik. U mého staršího syna během půl roku vystřídala 4 antibiotika, mladšímu (tehdy ještě čtyřměsíčnímu) dávala taky. Co mi ale vadilo nejvíc je právě to, že před podáváním těchto antibiotik (nejsem ale ani žádný bláznivý zastánce homeopatik), nikdy nevzala dítěti stěry ani neudělala jiné testy, kterými by zjistila, na co ta daná antibiotika vlastně podává! Sama upřímně váhám, zda nepřejdeme k jinému pediatrovi. Ale chápu, že všichni máme své klady i zápory, a tak je to i u lékařů. Je to o tom si stanovit priority.

Perfektní lékařka – neznám lepší,svou praci zvládá na 100 (možná i 200 :) ) procent.Je velmi vstřícná, chápavá, což já osobně beru jako velký plus. Pro mě je to doktorka, které si vážím a uznávám, bohužel v dnešní době jedna z mála tak solidních lékařů. P.S. Nevím, proč se můj komentář uložil minule jako komentář k minulému hodnocení. Snad to nevadí...

Velmi pozorná a milá paní doktorka.

Paní doktorka Poulová je nejlepší dětská lékařka, co znám. Jsem moc ráda, že k ní můžu se synem chodit, vždy jedná s láskou a ochotou. Přeju jí hodně zdraví a moc spokojených malých pacientů a maminek. Děkujeme moc!!!

ochotná, obětavá, odborník. Jsme spokojeni.
Ivana

Jsem velmi spokojená s paní doktorkou. Výborná, vřele doporučuji.

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den. Přenášejí se některé závažnější nemoci slinami? Tj. olíznutí lžičky po někom. Kromě těch základních jako chřipka, atd. nějaké závažnější? Děkuji mockrát za odpověď. Krásné vánoce.

Dobrý den. Pokud byste olízl(a) lžičku od náhodného člověka, o němž a jeho zdravotním stavu nemáte bližší informace, tak se můžete s jistou pravděpodobností nakazit virem herpes simplex 1 ("opar na rtu"), mononukleózou (EBV, CMV), chřipkou, hepatitidou B a C (tady byste musel/-a mít v dutině ústní čerstvou ranku nebo čerstvé slizniční eroze). S pozdravem DP.

MUDr. Daria Poulová

Dobrý den , je mi 17 let. Nikdy mi netekla krev z nosu pouze po vysokém tělesném zatížení cca 1 ročně ,ale teď je to každý týden . Krev mi vždy ale pouze vystříkne z jedné díry nosu, neteče . Nemám žádné problémy s krví ani tepem a tlakem krve . Přestane to opět někdy ?

Dobrý den. Předpokládám, že si pravidelně měříte arteriální krevní tlak (když udáváte, že žádné problémy s tlakem nemáte), stejně jako že byl důkladně vyšetřen krevní obraz a koagulační parametry. Jak dlouho krvácení trvá? Někdy za problémem vězí rozšřířená žilní pleteň v dutině nosní, takže by bylo vhodné ORL vyšetření s panrhinoskopií (endoskopickým vyšetřením celé dutiny nosní). S pozdravem DP.