Poštovní 5, Ostrava
Odborný lékař oční

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

K této lékařce jsem chodila od dětství, bez větších problémů. V dospělosti jsem dále navštěvovala tuto lékařku (na prevenci, 2x ročně - takto často prý kvůli vysokým diptriím), ale časem mi začalo docela vadit, že mi tyká (nejsem žádný snob, ale automaticky tykat pacientovi 25+ jen proto, že ho navštěval už jako dítě, navíc když jsem jinak přístup paní doktorky jako extra osobní nevnímala, mi přijde nevhodné). Ovšem impulsem pro změnu lékařky bylo, když jsem si dovolila paní doktorku navštívit, poprvé za celou dobu, mimo objednaný čas. A to se slušným dotazem na sestřičku, jestli by si na mne paní doktorka nenašla chvilku a pouze nezhodnotila můj recept z optiky na zhotovené brýle (na kterém jsem objevila odlišné hodnoty, než na receptu na jiné mé brýle - nevěděla jsem, nakolik je to problém a jestli si nebudu dalších x měsíců nošením těchto brýlí tzv. "kazit oči" - možná naivní dotaz, ale jako laik jsem si opravdu nebyla jistá). Nejspíš bych jako neobjednaná pochopila SLUŠNÉ odmítnutí a šla bych hledat radu jinde (ačkoli nejvíce bych důvěřovala radě právě od své oční lékařky). Ovšem od lékařky se mi dostalo arogantně pronesené řeči (navíc opět na tykačku a jak s malým dítětem) ve smyslu, vpodst. co jsem si to dovoila, přijít takto bez objednání, že je to ode mne neohleduplné, kolik že má práce a že si mám uvědomit, že nemá ani čas se naobědvat. Takže záhy jsem paní doktorce ulehčila a přešla jsem k jiné lékařce, kde jsem naprosto spokojená a kde se mi dostává slušného a opravdu partnerského přístupu. Souhlasím s některými názory zde: z hlediska odbornosti výtku nemám a jistě má spoustu spokojených pacientů, ale mně osobně svým přístupem nevyhovuje. Dohromady tedy dávám neutrální hodnocení.

K paní doktorce Palečkové chodí prakticky celá naše rodina, vč. vnučky, která k ní chodí od 1. třídy základní školy, dneska je už sama maminkou a chodí k ní stále, tedy roky a roky. Nikdy, opravdu nikdy jsem ani od jednoho člena rodiny neslyšela negativní hodnocení návštěvy, vyšetření. Sestřička vynikající, ochotná, stále usměvavá, i ta, která už odešla na odpočinek, a paní doktorka?? Kdo by řekl že je nepříjemná, budu oponovat. Podle mne se lékař choví k pacientovi tak, jak se chová i pacient k lékaři. A to platí v každém oboru. I lékaři jsou jen lidé se svými problémy, a přesto tato paní doktorka vystupuje vůči všem stejně, vždycky ochotně, usměvavě a profesionálně. Velice se mi líbí objednací systém, v čekárně nikdy není plno, lidé chodí podle objednacích časů, takže jedni odcházejí a další hned přicházejí. Prostě paráda!!!