Brigádníků 353/556
Praha 6, Praha 10

Zobrazit ostatní profily psychoterapeutů v okolí

Nabízím psychologické, psychodiagnostické a psychoterapeutické služby pro děti a dospělé.

Vystudoval jsem jednooborovou psychologii na...

• klinická psychologie
  • dětská psychologie
  • psychoterapie

Umístění: Brigádníků 353/556 Jiný

Zpočátku jsem byla nedůvěřivá a styděla jsem se
o mých problémech s panem Kořínkem mluvit, ale po dalších návštěvách jsem zjistila, že nebyl důvod se obávat. Pan Kořínek je empatický, lidský, o moje zdraví se opravdu zajímá a vždy se snaží mi pomoci. Jsem ráda, že po dlouhém ,,hledání" vhodného psychologa jsem ,,objevila" právě pana Daniela Kořínka.

Umístění: Brigádníků 353/556 Jiný

neeee, pana Korinka rozhodne nemuzu brat jako psychologa, cloveka ktery by mel pomoci.
efekt nula :(

misto toho aby se venoval pacientovi tak si behem terapie resi svoje veci - soukr.telefonaty, svaciny atd.
tady se opravdu minul povolanim a mel by delat neco uzitecneho.

Mgr. Daniel Kořínek

Vážený pane, uvádíte svůj názor, na což máte právo, nicméně vzhledem k Vaší potřebě opakovaně mě zde kritizovat, bych se rád ohradil. Pokud byste se mi neanonymně ozval osobně, že jste u mě kdy skutečně byl a měl zkušenost s chováním, které popisujete, jistě by to byl námět dalšího sezení. Ani já ani jiní kolegové nejsou neomylné zdroje tzv. zaručené odborné pomoci. Vzhledem k problematice duševních obtíží a jejich neznámé, ani neexistuje jednotný recept, manuál, rady, způsob jak „problém“ odstranit, protože je vždy výsledkem (projevem, symptomem) osobnostního vývoje. Pokud jste se mnou osobně mluvil, jistě víte, že nejsem odborník na symptomy, nepředepisuji techniky ani léky či mantry, ale snažím se s klientem v celé šíři, (pokud je schopen se mi otevřít), porozumět cestám, které vedly k jeho současnému problému a jeho přetrvávání. Pokud byste se chtěl se mnou podělit o rozplétání vašeho osobního problému, který vás pohání hledat další hromosvod svého vzteku, zastavte se.

Umístění: Brigádníků 353/556 Jiný

K panu Kořínkovi chodí má dcera. Chodí k němu velmi ráda a cítím, že má k němu velkou důvěru. V dnešní době se člověku moc často nestane, že by narazil na trpělivého, empatického a starostlivého psychologa. Když odcházíte z návštěvy pana psychologa Kořinka, máte pocit, že nejste jen další klient, kterého si ten den odškrtl. Máte pocit, že Vás někdo skutečně vnímal a snaží se Vám pomoci. Jeho rady pomáhají.

Umístění: Brigádníků 353/556 Jiný

Od r.2012, jsem se snažila se střídavými úspěchy řešit panické ataky, jako pozůstatek celkového kolapsu těla. Zhruba před třemi lety jsem začala docházet na konzultace k Mgr. Kořínkovi. Jeho citlivý přístup a analýza mého zdravotního a psychického stavu mi pomohly a pomáhají se vyrovnat s průběhem paniky. Nejsem zatím schopna ovlivnit kdy a kde mně ataka zastihne, ale jsem už schopna si udržet tzv. chladnou hlavu a neupadnout do beznaděje a ztratit vědomí, a zůstat v realitě. Potěšilo mne jeho včerejší vyjádření, kdy řekl, že už jeho pomoc nepotřebuji, když jsem se mu svěřila jak jsem si v posledních dnech poradila sama s průběhem vzniklých atak. To je však jen a jen důsledek jeho odborné práce, jeho citlivého a přátelského přístupu. Velmi mi pomohl nalézt vnitřní klid a vztah k sobě i druhým. Děkuji za čas do mne investovaný.

Umístění: Brigádníků 353/556 Jiný

Vždycky jsem byl skeptický co se týče psychoterapie, odkládal jsem ji po dobu asi 3 roků, možná déle. K panu doktorovi jsem nastoupil ke konci roku 2020 po diskuzi s lidmi z Esetu na Karláku. Byla to jediná a poslední možnost pro mě, protože v tom roce jsem byl hospitalizován asi 4x a už jsem nevěděl jak dál. Můj skepticismus trval nadále po dobu několika měsíců i když jsem byl rozhodnut psychoterapii podstoupit jako poslední příležitost. K psychiatrům a psychologům chodím více jak 10 let, takže v nějaký "zázrak" jsem opravdu nedoufal. Neříkám tím, že pan doktor je "zázrak", ale vzhledem k tomu, v jakém stavu jsem tenkrát byl, mi to tak celkem připadalo. A teď na tu recenzi:

Pochopitelně prvních pár seancí s panem doktorem nebyl žádný zázrak, ale moje první zkušenosti s ním byly více než uspokojivé, zejména v jeho přístupu. Lidskost je jedna z jeho největších plusů dle mého názoru, způsob jakým s lidmi jedná mě vcelku vyvedl z míry (v tom nhejlepším slova smyslu). Kolikrát jsme spolu řešili a vyměnovali si názory na psychiatrii/psychologii a medicínu jako takovou a víceméně jsme došli ke stejným názorům. Dokonce i dnes se touto otázkou zabýváme a jak by bylo možné některé věci zlepšit v budoucnu. Další věcí je, že pan doktor dokáže být velmi přímý, pokud vidí, že někde pokulháváte, navede (nebo se alespoň pokusí) Vás na správnou cestu, i když se Vám to nebude ze začátku líbit. Nikdy jsem se nedostal do konfliktu s panem doktorem, protože se mi něco nelíbilo, nebo jsem nesouhlasil s jeho názorem. K panu doktorovi nyní docházím již 2. rokem a mohu jej jedině doporučit. Recenze nebude kompletní, protože stále tápu ve spoustě věcech a snažíme se najít společné řešení, ale to pochopitelně neznamená, že pan doktor dělá něco špatně (to je spíše z mé strany). Mezi jeho další "přednosti" rozhodně patří i prostředí, do kterého Vás pozve. Respektive se necítíte jako na vyšetření v nemocnici u frajera s bílým pláštěm a to je strašně velký plus. Co se týče dostupnosti, pan doktor je velmi vstřícný a udělá si na Vás čas prakticky kdykoli (záleží na spoustě faktorů, neberte to jako danou věc prosím - vše je na oboustranné komunikaci). S panem doktorem se rozhodně i pobavíte, principem psychoterapie nemusí nutně být to, že k němu přijdete a začnete řešit Vaše bolístky z posledního týdne či 14 dnů. Můžete se s ním bavit prakticky o všem (pochopitelně s mírou). On i sociální pracovníci v Esetu jsou schopni Vám i pomoci s nalezením práce či brigády nebo i bydlením. To je další plus, kde nevidíte jen tak někde. Já osobně jsem přišel k panu doktorovi s agorafobií, generalizovanou úzkostnou poruchou, poruchou osobnosti jako takovou a panickými ataky. Zní to jako hodně, ale když to srovnáte s lidmi, kteří trpí hraniční poruchou či schizofrenií, tak se cejtíte, že jste oproti ostatním úplně zdráv.

Rozepisoval bych se i dál, ale bojím se, že bych to přehnal pro některé čtenáře recenzí a zároveň bych se začal bavit konkrétněji o svých problémech než už to dělám doteď.

Prosím mějte na paměti, že mezilidský přístup se pochopitelně mění od člověka ke člověku. Dejte panu doktorovi šanci, já mu ji rozhodně dal a nelituji toho ani vteřinu.

Umístění: Brigádníků 353/556 Jiný

Mgr. Kořínek má velmi profesionální a lidský přístup, pochopení pro pacienty a účinnou snahu pomoci.

Umístění: Brigádníků 353/556 Jiný

Terapie s panem Kořínkem mi už několik měsíců pomáhají zvládat můj stav. Docházím k němu velice ráda a upřímně se s ním dá mluvit naprosto o všem.. Je to velice osobitý člověk s notnou dávkou empatie a není tedy pro něj problém vžít se do dané situace, rozebrat dané téma a nakonec i pomoci. Jeho přístup mě upřímně ohromil - je velmi lidský, laskavý a chápavý. Ani si nedovedu představit terapie u někoho jiného. Sympatické je mi na něm to, že je nejen skvělý odborník, ale také úžasný člověk. Klientka Lucie

Umístění: Brigádníků 353/556

Psychoterapeuta jsem hledala delší dobu a neúspěšně. Když jsem se objednala k Danielovi Kořínkovi, moc šancí jsem tomu nedávala. Nejdřív jsem si před ním připadala divně, působil na mě hodně tichý a nesmělý. První dvě sezení jsem na něj chrlila svůj život a přišlo mi to k ničemu. Zlom nastal při třetím sezení. Uvědomila jsem si, že mi to přeci jen něco dalo. Na další terapie už jsem se těšila. Teď k němu docházím tři čtvrtě roku a musím přiznat, jsem fakt ráda, že jsem ho objevila. Jeho klidný způsob umí zklidnit i mě, což je nadlidský výkon. Citlivě vysvětlí, proč jsou mé reakce právě takové. Má vysokou dávku empatie, dokáže se na člověka napojit a cítit s ním. Umí jemně poradit, jak v některých situacích postupovat. Jeho terapii mohu vřele doporučit.

Umístění: jiné místo

Daniel Kořínek je terapeut, který pracuje s vědomou pozorností. Tento přístup v jeho podání získává reálné obrysy, obsah a ožívá.
Získala jsem pocit, že svému klientovi dokáže být při terapii skutečným průvodcem. Dokáže s ním jít. Dokáže být přítomen. Teď a tady. A to jak se svými dospělými klienty, tak s dětmi. K těm se dokáže přiblížit velmi přirozeně, laskavě, s respektem a přitom zároveň pevně. Podle své zkušenosti pak soudím, že při práci s dospělými se umí nechat vést převážně soucitem, který se zajímavě snoubí s velkou mírou erudice.
To, že jsem se potkala zrovna s tímhle terapeutem, chápu já osobně jako štěstí.

Umístění: jiné místo Rozvoj osobnosti

Pana Mgr. Kořínka jsem navštívil několikrát s cílem rozvoje osobnosti, poznat sama sebe, zaměřit se na osobnostní růst, a to jak pracovní tak soukromý. Naše debaty byly vždy velice příjemné a troufám si říci, že pro nás oba byly obohacením. Vždy jsem se dozvěděl něco nového a hlavně jsem si našel více času "sám na sebe" a i se zamyslet nad minulými rozhodnutími. Oceňuji zejména jeho způsob naslouchání a poté nenásilnou formou předávání zkušeností a znalostí. Pokud máte zájem a snahu na sobě pracovat, nechcete však číst řadu knih, zkoušet různé návody z časopisů a chcete konzultovat své životní situace s odborníkem, tak Vám mohu Mgr. Kořínka vřele doporučit.

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, věnujete se ve své praxi rozkrytí traumat dětí? Jedná se o 12 letého chlapce, který byl v 7 letech sexuálně zneužíván přítelem matky, poté z péče matky po 2 letých soudních sporech s otcem dítěte (kdy matka chtěla zamezit kontaktu s otcem, s prezentací strachu o syna) odevzdán matkou do péče otce poté, co syn vyzradil, jakou mají s přítelem matky hru. Dítě bylo v 5 letech diagnostikováno jako nadprůměrně inteligentní, po příchodu do péče otce diagnostika s výsledkem IQ 89. Chlapec je bez motivace, ve škole neplní svoje povinnosti, odpovídá dospělým dle toho, co vyhodnotí, jakou odpověď si přejí. Samozřejmě problémů je víc, není možné takto stručně vypsat a vymezit. Byl byste ochoten se tímto případem zabývat, popsat, co se dítěti dělo a jaký to mí vliv na jeho osobnost a jak s tím dál pracovat? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den, napište mi na daniel.korinek@centrum.cz a domluvíme si případnou osobní konzultaci.

Dobry den,
poslední dobou me trápí problémy s jídlem. Mam dvě obdobì, která se opakuji. Buď sním za den pouze málo jídla a nemám chuť k jídlu. Musim ho do sebe tlačit. A jsem nafoukla. Ale na záchod chodím. Nebo jim každou hodinu a mam porad hlad.
Trápí me to uz asi půl roku. Střídá se vse po dvou/ třech týdnech.

Dobry den, vypada to, ze zdanlive chaoticky cyklujete v bludnem kruhu patologickeho stravovani - restrikce (dobrovolne/zamerne hladoveni s cilem hubnuti) x prejidani (dohaneni jidelnich deficitu a vahy). Urcite by bylo nejvhodnejsi kontaktovat odbornika a nastartovat pravidelny rezim stravovani s komolexnim resenim spoustecu obtizi a analyzovat, co takovy jidelni rezim udrzuje v chodu...