alej Svobody 29, Plzeň
Privátní gynekologická praxe (mapa)

Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

Já jsem bohužel byla nespokojena. I když jsem si zaplatila roční poplatek, očekávala jsem že když budu mít problém že budu moct hned přijít, jak to u lékaře bývá. Často jsem trpěla na spodek a jednou mi paní sestřička po telefonu oznámila že je pátek a jestli mam tak silný bolesti tak ať si jedu do nemocnice na lochotín. I tak jsem to časem zkousla, ale po druhém telefonátu asi po dvou letech už ne. Bylo mi řečeno že mají plno lidí. A jestli mam i bolesti při močení tak že to je věc urologa. Pana doktora bych doporučila, ale jednání se setřičkami nemám bohužel dobrou zkušenost. Odešla jsem jinam a jsem velmi spokojena, i bez poplatku.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, jsem 3 týdny po konizaci čípku, výsledky histologie byly CIN III, těžké přednádorové změny, HPV 18 pozitivní. Odebráno vše až do zdravé tkáně. Přesto můj lékař doporučuje vzhledem k věku (44) preventivní odstranění i dělohy, jelikož prý se vir určitě nachází i tam. Myslela jsem, že konizací se problém vyřeší. Nepostačilo by jen sledovat? Nemohl by se vir pak objevit někde jinde, kde to pak půjde špatně odhalit včas? Případně v jakém časovém intervalu by bylo sledování nejvhodnější, aby se nic nezanedbalo? Nechala jsem se po konizaci i naočkovat vakcínou Gardasil.Nejde nějakou metodou zjistit, zda v děloze ten HPV vir opravdu je? Děkuji za odpověď.

Doporučuji kontrolu včetně cytologie za 3-4 měsíce po výkonu,při negat.výsledku další kontroly /LBC/ po půl roce.Pokud bude 2 roky cytologie negativní, je možné další sledování v ročních intervalech.Hysterektomie je ve Vašem věku nadbytečná, každá operace má svoje rizika.

MUDr. Bořivoj Mejchar